Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованого виконавця "Гільдія Інжиніринг" по Україні


Підземні комунікації

Не буде перебільшенням сказати, що комунікації - це найважливіша складова забезпечення будь-якого населеного пункту. Без електроенергії та систем опалення, газопостачання і каналізації, водопостачання та зв'язку неможливо уявити сучасне місто або селище. Комунікації можуть бути як наземними, так і підземними. В сукупності вони являють споруди технологічного характеру, які необхідні для того, щоб передавати енергію, гази або рідини. Транспортуватися ці гази, рідини та енергії можуть з магістралей, трубопроводів або ліній. Це ціла павутина, яка обплутує населений пункт і тягнеться навіть по нежитловим територій. В деяких місцях переплетення комунікаційних ліній настільки щільне, що дуже складно підібрати місце для будівництва того чи іншого об'єкта. А підземні комунікації представляють особливу складність, так як вони приховані від очей і їх точне розташування можна встановити тільки за допомогою спеціальних геодезичних процедур.

Підземні комунікації

При облаштуванні тої чи іншої території розташування комунікацій необхідно звертати увагу в першу чергу. По-перше, від цього залежить правильність та безпека робіт на ділянці. А по-друге, це дає можливість правильно провести процес підключення нового об'єкта до цих самих комунікацій.

Досконально вивчити характер і розташування підземних комунікацій допоможуть геодезичні процедури. Зокрема, необхідно провести або виконавчу зйомку, або топографічну. Чому необхідно застосовувати різні види зйомки? Все залежить від того, на якій стадії існування комунікації проводиться її дослідження.

Вартість геодезичних послуг від 2 200 грн за всю ділянку. Звертаємо увагу, що на сайті ціни орієнтовні.

Якщо якусь лінію тільки прокладають, то в цьому випадку знадобиться саме виконавча зйомка. Провести її необхідно на тому етапі, коли лінія прокладена, але траншея ще залишається не засипаною. В ході її виконання дотримується стандартна послідовність дій. Спочатку проводиться підготовка, потім розробляється планово-висотна геодезична мережа і тільки потім йде сама зйомка всіх елементів комунікаційної лінії. Якщо частина лінії прихована під землею, то в ході процедури потрібно відшукати підземну частину. Коли весь знімальний етап на ділянці буде закінчено, то потрібно обробити дані і розробити картографічні матеріали. Також ще одним документом є технічний звіт. Виконавчої зйомці підлягають всі елементи комунікаційної лінії. В цілому, вони практично однакові для кожного з видів інженерних комунікацій за винятком окремих особливостей.

Другий варіант геодезичного дослідження - це топографічна зйомка. Вона проводиться, коли поруч з ділянкою або безпосередньо на ній вже давно прокладені всі необхідні комунікації. Але в ході робіт на ділянці будівництва, реконструкції, благоустрою та інших потрібно підвести ці лінії до нового об'єкту. Також треба мати уявлення про їх місцеперебування, щоб правильно розташувати всі нові елементи на території. Топографічна зйомка підземних комунікацій може бути складовою загального передпроектного топографічного вивчення місцевості. А результат, що стосується саме комунікацій, викладається на окрему топографічну схему. Вона є невід'ємною складовою технічної документації проекту.

Провести виконавчу і топографічну зйомку, а також правильно підготувати всі супутні матеріали вам допоможе компанія Гільдія Інжиніринг. Володіючи багаторічним досвідом і навичками у проведенні подібних геодезичних процедур, ми зможемо гарантувати вам коректні дані і якісний результат.

Коментарі та запитання:


Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення