Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованого виконавця "Гільдія Інжиніринг" по Україні


Побудова горизонтальних і вертикальних профілів прольотів за допомогою дронів

На зміну традиційному способу інструментальної зйомки, який тривалий час використовувався геодезистами, прийшли дистанційно пілотовані безпілотні літальні апарати. З кожним днем вони стають все більш затребуваними в різних сферах людської діяльності. І це не дивно: дрони дозволяють швидко отримати високоточні знімки з повітря, що значно знижує трудомісткість і терміни здійснення польових робіт.

Побудова горизонтальних і вертикальних профілів прольотів за допомогою дронів

На сьогоднішній день, безпілотники активно використовуються не тільки в сільському господарстві, але і при будівництві об'єктів і доріг. Такі високотехнологічні апарати використовують для складання цифрових ортофотопланів, а також горизонтальної зйомки ділянок автодоріг (неодмінно з прив'язкою до місцевої системи координат). Чималу роль відіграють літальні прилади при моніторингу доріг та їх обстеженні, дозволяють виконати побудову горизонтальних і вертикальних профілів прольотів за допомогою дронів і безпілотників. Це потрібно, щоб визначити геометричні характеристики доріг (кювети, насипи і тощо).

Особливості роботи з безпілотником

Тривалість польоту апарата, незалежно від модифікації, зазвичай не перевищує кількох годин. Проте цього часу цілком достатньо, щоб отримати інформацію про величезні територіях. Дослідження починається з налаштування безпілотного апарату: в бортовий комп'ютер вносяться дані про необхідну швидкість польоту, траєкторії, тривалість. Невелика сучасна камера на борту гарантує отримання високоточних результатів: достовірних топопланів, детальних цифрових моделей місцевості, ортофотокарт в необхідних масштабах, схем, необхідних при побудові поздовжніх і поперечних профілів прольотів.

Вартість проведення аєрофотозйомки від 5 500 грн за 1 політ (приблизно 20 Га)

Переваги безпілотних літальних апаратів:

 • невеликий розмір і вага;
 • низький рівень шуму при роботі;
 • безпека;
 • економічність;
 • можливість запуску навіть з необладнаних майданчиків;
 • робота при будь-яких погодних умовах (при тумані, вітрі, дощі).

Дрони стали прекрасною альтернативою неповороткою малої авіації, а також не завжди точно] і можливої до виконання супутникової зйомки.

Навіщо необхідно складання профілів?

Найчастіше побудова горизонтальних і вертикальних профілів прольотів за допомогою дронів і безпілотників потрібна для оформлення проектної документації капітального та часткового ремонту доріг. Згідно з нормами, в результаті зйомок, складають такі типи профілів:

 • детальний поздовжній (вертикальний розріз місцевості вздовж дороги);
 • утрируваний поздовжній;
 • поперечні.

Поздовжні профілі необхідні для виконання проектів лінійних споруд та грамотного підрахунку об'єму земляних заходів при будівництві таких об'єктів. Виконуються в двох масштабах: горизонтальному і вертикальному (особливо великому).

Послуги фірми ТОВ «Гільдія Інжиніринг»

Профільна компанія ТОВ «Гільдія Інжиніринг» має ліцензію та відповідні дозволи на роботу з безпілотними літальними апаратами. Кваліфіковані співробітники, якісно і в стислі терміни готові виконати наступні послуги:

 1. Здійснення цифрової аерофотозйомки в тому числі, лінійних об'єктів.
 2. Виконання топопланів в цифровому форматі.
 3. Детальне моделювання рельєфу (3д).
 4. Оформлення картографічної бази для землевпорядних заходів.
 5. Отримання геопросторових даних для створення ГІС.

Вищеперелічені матеріали застосовуються для виконання необхідних вимірів, моніторингу небезпечних геопроцесів, екоконтролю, оцінки обсягів робіт, побудови поздовжніх і поперечних профілів, а також візуальної оцінки різних об'єктів.

Коментарі та запитання:


Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення