Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованого виконавця "Гільдія Інжиніринг" по Україні


Прибережно-захисна смуга

Компанія Гільдія Інжиніринг займається розробкою прибережно-захисна смуга, прибережно-водна зона, прибережно-захисна смуга річки, озера, під будівництво, відведення землі. В комплекс входить геодезична зйомка і розробка проекту водоохоронної зони

На територіях водоохоронних зон існують окремі ділянки, які розташовуються біля берегової лінії будь-якого водоймища. На цих ділянках діють відповідні жорсткі обмеження і заборони на різні види господарської чи промислової діяльності. Прибережно-захисна смуга регулюється законодавчими документами, зокрема Водним Кодексом. Виходячи з нього, дані смуги створюються для того, щоб охороняти водойми та їх поверхню від різного роду забруднень. Захисні смуги позначаються по всій водній лінії, або по обох берегах.

Прибережно захисна смуга

Що стосується розмірів таких територій, то вони чітко визначаються в документах і складають різне відстань в залежності від виду водоймища і його загальних розмірів. Наприклад, ширина прибережної смуги для маленьких водойм (річок, струмків) - 25 метрів. Якщо річка середніх розмірів, а також якщо це ставок за обсягом перевищує 3 гектари - ця смуга становить 50 метрів. Водойми великих розмірів мають захист шириною до 100 метрів. У тих випадках, коли водойма має схил, причому, не особливо великий (більше трьох градусів), то ширина захисної території збільшується в два рази. Також, прибережна смуга залежить і від місця розташування водойми. Якщо поруч з ним є житлові будинки або конкретні населені пункти, то позначення смуги залежить від умов, які склалися в даній місцевості. Що стосується моря, то тут ширина прибережної захисної смуги значно відрізняється за розмірами - це цілих два кілометри, які починаються від самої водної лінії. При цьому варто також приділяти увагу крутизні схилів. У тому випадку, якщо вона більше 3 градусів, то мінімальна ширина, стає в два рази більше, вона подвоюється. Слід пам'ятати, що прибережно-захисна та водоохоронна зона - це не одне і те ж. Водоохоронна зона має менш суворий режим. Такі зони мають певні обмежування в здійсненні госп. діяльності, проведенні будівництва та багато іншого. Дві дані смуги визначаються при проектуванні. Здійснення контролю за створенням водоохоронної та прибережно-захисної смуги виробляє виконавчий комітет місцевої Ради.

Вартість геодезичних послуг від 2 200 грн за всю ділянку. Звертаємо увагу, що на сайті ціни орієнтовні.

На даних ділянках не можна зводити ніякі конструкції, навіть бази відпочинку, санаторії, а також дрібні будови - дачі, паркінги, гаражі. Виняток становлять тільки спеціальні водозахисні конструкції (гідротехнічні). Використання даних територій обумовлюється законодавчими документами. Зокрема, вищезазначеним Водним Кодексом, а також Земельним законодавством і відповідними постановами Кабінету Міністрів.

Для позначення прибережної захисної смуги необхідно скласти проект і оформити відповідну документацію. При складанні проекту необхідно обов'язково враховувати всі види господарської діяльності, які заборонено розташовувати на території даної ділянки. Також в ході проектування розробляється схема прибережної смуги. Після того як проект буде складено і ділянку позначений і офіційно закріплений, то за цією смугою буде виконуватися контроль, як над самою захисної територією, так і над будь-якою діяльністю, що виконується там. Контроль здійснюється над усім, що може негативно вплинути на стан водойми.

Для того щоб правильно виконати проектування даної зони, необхідно здійснити спеціальну зйомку прибережної захисної лінії. Масштаби обумовлюються заздалегідь, на етапі отримання дозволів на роботу. Але найчастіше, якщо необхідна детальна зйомка, масштаб становить 1:500. Межі цих територій наносяться на картографічні документи. Кожна особливість місцевості має своє відповідне позначення.

Виконати проект прибережної смуги, а також скласти максимально точну, докладну карту можуть фахівці компанії «Гільдія Інжиніринг». Всі роботи відповідають державним вимогам та узгоджуються у відповідних органах.

Коментарі та запитання:


Василиса
Скажите пожалуйста, строительство дома возле речки предусматривает расстояние 50м. от реки. А как смогли многие построиться прям у реки  ближе , чем 50м.?
Гильдия Инжиниринг
Вы задаёте реторический вопрос. Мы вводом в эксплуатацию зданий и оформлением участков не занимаеся, к сожалению. Всё решают местные власти, которые могут сносить заборы и здания возле рек по решению суда. А люди строят на свой страх и риск, или если уверенны что сноса не будет.

Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення