Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованого виконавця "Гільдія Інжиніринг" по Україні


Проба ґрунту

Ґрунти за своїм складом і характером можуть бути самими різними. Кожен вид наділений своїми характеристиками. Виходячи з цього, одні типи вельми сприятливі для будівельних або інших робіт, а інші ведуть себе агресивно і абсолютно не підходять для якихось процедур на них. Але візуально дуже складно визначити позитивні та негативні сторони того чи іншого типу грунтів. Для цього існують спеціальні геологічні аналізи, які можуть виявити всі особливості грунту.

Знання про характеристики грунту особливо актуальні, коли мова йде про будівництво нового об'єкта і виборі типу фундаменту. Адже фундамент - це основа всієї будови. І дуже важливо, щоб цей ключовий елемент був зведений якісно та у відповідності з усіма вимогами. Видів фундаменту є кілька -  пальовий, стрічковий та інші. І кожен з видів добре уживається в певних грунтах. Грунтів теж є кілька типів. І взявши пробу грунту під фундамент на аналіз, можна визначити, який саме тип переважає на даній території, і який фундамент буде ідеально поєднуватися з ним.

Взяття проби грунту - це один з етапів цілого геологічного комплексу по дослідженню ділянки. Для того щоб взяти пробу грунту з свердловин на аналіз попередньо необхідно виконати буріння. Саме звідти будуть братися зразки. Комплекс дій по забору проб ґрунту та їх подальшого аналізу носить назву інженерно-геологічних вишукувань. Це цілий ряд процедур, які спрямовані на виявлення особливостей ґрунту, його позитивного або негативного впливу.

Шляхом забору проби грунту, який потім відправиться на аналіз в лабораторію, можна виявити такі характеристики як грунтова структура, тип ґрунту, його щільність, присутність у грунті кам'янистої складової, а також ґрунтових вод. Крім того, за допомогою аналізу можна вирахувати ступінь і глибину промерзання ґрунту та інші не менш важливі показники. Повний набір досліджуваних елементів залежить від призначення території. Наприклад, якщо ділянку планується відводити під сільськогосподарські потреби, то обов'язково крім перерахованих відомостей потрібно отримати дані про ступінь забруднення ґрунту.

Весь процес інженерно-геологічних вишукувань поділяється на кілька стадій - польову, лабораторну та камеральну. Саме на польовій стадії буряться свердловини і беруться проби грунту на аналіз. Залежно від розмірів ділянки, а також цільового призначення передбачуваного об'єкта будівництва підбирається необхідне число свердловин. У будь-якому випадку, навіть для невеликого будинку це має бути не одна, а, як мінімум, три свердловини. І зроблені вони повинні бути в різних місцях ділянки. Грунт з місця буріння виймається акуратно, щоб не порушити послідовність шарів, які мають місце на даному відрізку землі.

Отримані зразки доставляються в лабораторію і там ретельно і всебічно досліджуються. Але бувають випадки, коли тих проб, які були взяті на ділянці і доставлені в лабораторію, виявляється не досить. Для цих випадків існують пересувні лабораторії. Вони  оснащені всім необхідним для того, щоб перевіряти грунт прямо на місці, не виробляючи виїмки зразків. Такий підхід дозволить поліпшити якість аналізу. Адже в цьому випадку використовується не обмежена кількість ґрунтових шарів, а береться стільки, скільки потрібно фахівцям для найповнішого дослідження.

незалежно від того, де проводилося вивчення проб - в лабораторії або на ділянці, завершальним етапом всього процесу є камеральний. У його ході складається докладний звіт про виконану роботу, робляться висновки щодо типу та характеру грунту, а також даються рекомендації щодо вибору виду фундаменту і будівельних матеріалів.

Провести якісний і повний аналіз зразків ґрунту ви можете за допомогою нашої компанії. При цьому ми маємо в наявності пересувну лабораторію, яка оснащена всім необхідним для якісного аналізу ділянки. З нашим досвідом і обладнанням взяття проб грунту і подальше їх вивчення стає швидкою справою.

Коментарі та запитання:


Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення