Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованих фахівців Гільдія Інжиніринг. Працюємо по Україні


Продовження договору оренди землі

Дуже поширеною є ситуація, коли власники земельних ділянок здають їх в оренду бажаючим здійснювати якусь діяльність на даній території. Подібні взаємини в земельній сфері – явище часте. Обов'язковою умовою здійснення подібних угод є укладення договору оренди. Як правило, він складається на великий термін – частіше, кілька років чи навіть десятків років. Після закінчення цього часу договір оренди припиняє свою дію. У тому випадку, якщо орендар хоче і далі здійснювати свою діяльність саме на цій території, то потрібно продовжити договір оренди землі.

Продовження договору оренди землі

Якщо людина, яка орендувала ділянку, старанно дотримується всіх умов,  вона без проблем зможе погоджувати з орендодавцем умови продовження таких відносин. У деяких випадках можлива ситуація так звана автоматичне продовження договору оренди землі. Таке можливо, якщо між орендарем  встановилися добрі стосунки, їх все один в одному влаштовує. Тоді після закінчення терміну орендар продовжує користуватися землею, а власник не висловлює жодних претензій з цього приводу. Однак частіше договір продовжується з письмовим засвідченням.

Ціна виклику спеціалістів від 1 900 грн за об'єкт

У разі продовження необхідно зібрати деякі папери. Серед низки правовстановлюючих документів є матеріали землевпорядної спрямованості. Зокрема, для того, щоб продовжити термін договору оренди земельної ділянки знадобиться план даної території, кадастровий план, а також акт про встановлення меж в натурі. Розробити їх можна за допомогою геодезичних процедур.

План земельної ділянки передає інформацію про параметри території, що здається в оренду, а також про всі її характеристики. Зокрема, є дані про горизонтальні особливості (рельєф), а також розташованих на території нерухомих та інших об'єктах. Такий план складається за результатами топографо-геодезичної зйомки ділянки.

Кадастровий план – це ще один обов'язковий документ, необхідний і для оформлення договору оренди землі, і для його продовження. Кадастровий план важливий не тільки для цієї процедури, але і відіграє велику роль у будь-якій землевпорядної операції. У ній є інформація про власника ділянки, площі наділу, його координати, розташування на місцевості, межах. Обов'язковим елементом є кадастровий номер ділянки, а також відомості про його цільове призначення. Крім даних про саму ділянку, повинні бути відомості і про сусідні володіння. Також контурами наносяться наявні споруди в межах досліджуваного наділу. Кадастровий план складається в рамках розробки цілого комплексу кадастрової документації – паспорта земельної ділянки. Отримати відомості, необхідні для його складання можна за допомогою кадастрової зйомки території.

Акт визначення меж ділянки в натурі – третій документ, який знадобиться для врегулювання питань оренди. Він складається в ході геодезичної процедури, яка дозволяє визначити та закріпити межі території. Кордони встановлюються відносно координат ділянки. А на всіх поворотних точках ставляться межові знаки. У результаті процедури інженерами-геодезистами, які проводили цю роботу, складається акт. Встановлені межі повинні в обов'язковому порядку бути узгодженими з власниками суміжних наділів. Їх підписи заносяться в акт, а сама процедура проводитися в їх присутності.

Всі ці документи допоможуть вам зібрати і скласти фахівці компанії Гільдія Інжиніринг.

Коментарі та запитання:


Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення