Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованого виконавця "Гільдія Інжиніринг" по Україні


Проектування берегоукріплення

Компанія Гільдія Інжиніринг займається проектуванням берегоукріплення. В комплекс робіт входить топографічна зйомка для проекту, геологічні дослідження грунтів, зйомка дна водойми для розрахунку обсягів майбутніх робіт ціна проекту берегоукріплення від 3000 грн!

Берегоукріплення представляє собою цілий ряд заходів, які приймаються для того, щоб захистити берегову лінію від надмірного розмиву і руйнування згубного впливу води. Берегоукріплювальні споруди відносяться до розряду гідротехнічних. Шкоди можуть завдати ерозії, грунтові води, зливові стоки, а також хвилі, протягом і рухомі льоди. Якщо берег просідає і підмивається, то це веде до таких негативних наслідків як обвали берегової лінії і її заростання.

Проектування берегоукріплення

Щоб берегоукріплення виконати правильно і щоб воно було справді ефективним, необхідно не тільки визначитися з самим підходящим методом, а й розробити проект. Проектування берегоукріплення - відповідальна і обов'язкова процедура. Без чіткого плану неможливо точно виконати таку відповідальну роботу як споруда берегоукріплювальних об'єктів. Адже від того, наскільки правильно підібрані матеріали, обраний спосіб, залежить те, наскільки якісно буде нова споруда захищати берег від руйнівної сили води.

Берегоукріплення може носити пасивний та активний характер. При пасивному вигляді споруди являють собою легкі покриття, які не надто сильно впливають на саму воду і її силу. Пасивні конструкції носять ще назву гнучких. Берег захищається, але протягом або хвилі не зменшуються. Яскравим представником такого пасивного варіанти можуть бути кам'яні покриття з бетонною основою. Ще один поширений і досить бюджетний варіант - це габіони, що представляють собою камінь, зібраний у оцинкованої сіткою. І третій пасивний спосіб - це георешітки, виконані у формі сот, які заповнені великим піском або дрібним каменем.

Ціна виклику спеціалістів від 1 900 грн за об'єкт

Активний берегоукріплення - це так званий метод 2-в-1. В першу чергу - це захист берегової лінії від води. Але не останню роль відіграє і зниження активності води по відношенні до берега. До таких споруд можна віднести буни, хвилеломи. Всі вони здатні змінювати силу водного потоку і його напрямок. Такі конструкції зроблені з міцних матеріалів, найчастіше бетону чи каменю. Але самий оптимальний варіант - це поєднання цих двох конструкцій одночасно. Такі берегоукріплювальні проекти найбільш ефективні. Вони являють собою комбінацію паль в якості опори і бетонних плит зверху.  

Берегоукріплення регламентується відповідними документами, які передбачають норми проектування, зведення берегоукріплювальних споруд, а також їх експлуатації. При проектуванні повинні враховуватися правила пожежної безпеки. Причому, ставлячись до V категорії складності, конструкції берегоукріплення потребують експертної оцінки. Експертизі підлягають не тільки вже готові споруди, але і в першу чергу проекти. Особливо, якщо мова йде про об'єкти комунальної власності або конструкції зводяться за рахунок бюджетних коштів.

Перед тим, як приступити до складання проектування берегоукріплення,  необхідно провести ряд інженерних процедур на місцевості. Потрібно, в першу чергу, досліджувати в лабораторних умовах грунт, переважаючий вздовж берегової лінії, а також ґрунтові води і склад водойми, щоб точно знати, які матеріали краще всього використовувати при зведенні споруд. Адже від матеріалів залежить і метод установки. А неправильно вибраний метод або матеріали, які вступають у взаємодію з водою або деякими елементами ґрунту, можуть принести більше шкоди, ніж користі. Часто у нас просять винести берегову лінію і підпірні стіни (якщо вони там є). Наші спеціалісти виконують і таку послугу. Всі ці нюанси допоможе з'ясувати компанія Гільдія Інжиніринг, яка проведе попередні дослідні роботи і виконає якісне проектування берегоукріплення.

Коментарі та запитання:


ніна
Вихідні дані для проекту - геологія, геодезія. Що ще)

Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення