Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованого виконавця "Гільдія Інжиніринг" по Україні


Проведення інженерно-геологічних робіт для проектно-кошторисної документації

До того як зайнятися підготовкою проектно-кошторисної документації для будівництва, реконструкції або капітального ремонту лінійного будівельного об'єкта, слід з'ясувати геологічні та гідрогеологічні умови місцевості вздовж траси споруди.

Вартість проведення геологічних вишукуваньДля чого потрібні попередні інженерно-геологічні дослідження трас лінійних будівельних об'єктів?

Здавалося б, прокласти водопровід, каналізаційний колектор або ЛЕП - не таке вже відповідальний інженерно-будівельний захід. Навіть будівництво автодороги, в порівнянні, наприклад, з будівництвом багатоповерхової житлової висотки або комплексу промислових об'єктів, не тягне за собою істотних ризиків. Однак згідно з будівельними нормами і правилами геологічні вишукування повинні бути включені до складу вишукувальних досліджень для проектування. Якщо своєчасно не врахувати несприятливі фактори геології траси лінійного будівельного об'єкта, то в процесі будівельних робіт або вже після їх закінчення з'являться проблеми, що ведуть до аварійних ситуацій. Аварії і ускладнення під час будівництва та експлуатації магістралі можуть виникнути через:

  • непередбаченої просадки грунту;
  • підтоплення окремих ділянок території підземними водами;
  • природного або викликаної техногенними факторами активізації небезпечних геологічних процесів (суффозіонних, карстових, зсувних та ін.).

Інженерна геологорозвідка, проведена професіоналами, виключає подібного роду несподіванки, обумовлені недостатнім вивченням геологічної ситуації перед розробкою проекту.

Основні вимоги до проведення геологічних вишукувань при прокладці водогінних комунікацій

Оптимальна глибина закладення трубопроводу, що виключає замерзання і, в той же час, не вимагає надмірних обсягів земляних робіт - 2 метри. З огляду на це, діючими нормативами в сфері інженерних вишукувань передбачається проведення геологічних досліджень для проектно-кошторисної документації водопроводу не менше, ніж на 3 метри в глибину (на 1 метр глибше горизонту закладення труб). При цьому точки буріння розвідувальних інженерно-геологічних свердловин повинні знаходитися на відстані, максимум, 300 метрів один від одного. Така ж дистанція між точками випробування грунту повинна дотримуватися і при проектуванні систем каналізації. З глибиною ж буріння в цьому випадку справа йде не так просто. З огляду на, що велика частина каналізаційних ліній експлуатується в безнапірному (самопливному) режимі, вони укладаються в землю під ухилом. І якщо на початку траси колектор може лежати на двометрової глибині, то потім він поступово опускається. Програма розвідувального буріння повинна враховувати проектний профіль каналізації. Відповідно, забої свердловин повинні досягати глибин: 3-5-6 метрів, а при необхідності і більше.

Проведення інженерно-геологічних робіт для проектно-кошторисної документації ЛЕП

Вимоги до інтервалів між розвідувальними свердловинами і глибині інженерно-геологічного випробування під трасу ЛЕП визначаються потужністю проектованої енергетичної лінії.

  • Для ЛЕП, що передають електричну енергію з потужністю до 35 кВт, діють менш суворі правила інженерних вишукувань: глибина - 5 метрів, відстань між точками - 500 метрів.
  • Для більш потужних мереж (більше 35 кВт) склад і властивості грунту повинні аналізуватися кожні 300 метрів, на глибину 7 метрів від підошви фундаменту високовольтної опори.

Інженерно-геологічні вишукувальні роботи для проектно-кошторисної документації ремонту автодороги

Ще більш суворі вимоги містять правила проведення інженерно-геологічних вишукувань у сфері дорожнього будівництва. Полотно автомобільної дороги не тільки тисне на грунт свої вагою, але і відчуває, до того ж, постійні і нерівномірні динамічні навантаження від рухомого автотранспорту. Тому вважається, що геологічної розвідки на глибину одного метра нижче підстави автодороги явно недостатньо. Фізико-механічні характеристики грунтового розрізу траси, необхідні для складання проектно-кошторисної документації будівництва, реконструкції або капремонту, повинні бути детально вивчені, як мінімум, на 3 метри. А інтервали опробування по осі траси не повинні перевищувати 250 метрів.

Точно розрахувати обсяги і вартість необхідних при розробці проекту лінійного споруди інженерно-геологічних вишукувань фахівці компанії «Гільдія Інжиніринг» можуть в процесі узгодження техзавдання і ознайомлення з напрямком траси проектованого об'єкта.