Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованого виконавця "Гільдія Інжиніринг" по Україні


Проведення лінійних аэрофотозйомочних робіт

Що таке лінійний об'єкт?

Лінійні об'єкти характеризуються значним перевищенням довжини щодо ширини. У нашому координатному просторі вони представляються як одномірні. Положення такого об'єкта визначається послідовно з'єднаними між собою дуговими сегментами або відрізками. Положення цієї ламаної лінії може бути задано послідовністю пар планових координат кінців складових її відрізків. Через таку особливість описаних об'єктів проведення лінійних аэрофотозйомочних робіт має певні нюанси.

Проведення лінійних аэрофотосъемочных робіт

До лінійних об'єктів відносять:

 • автодороги;
 • залізниці;
 • трубопроводи;
 • теплопроводи;
 • водні шляхи, створені штучним шляхом;
 • лінії електропередачі;
 • колектори;
 • лінії зв'язку;
 • трамвайні лінії;
 • водопроводи;
 • газопроводи.

При спостереженні з близької відстані зрозуміло, що всі вони мають два виміри - довжину і ширину. Але масштаб, при якому ми їх розглядаємо, обумовлює поріг, перетинаючи який можна вважати що лінійні об'єкти не мають ширини.

Вартість проведення аєрофотозйомки від 5 500 грн за 1 політ (приблизно 20 Га)

Особливості проведення лінійної аерофотозйомки

Аерофотознімання - це фотографування місцевості з висоти - виконується по прокладеному маршруту. Фотографування повинне забезпечувати перекриття частини території сусідніми знімками.

Проведення лінійних аэрофотозйомочних робіт виконується методом криволінійного маршруту. Метод полягає в тому, що об'єкт по довжині розбивається на ряд ділянок, в межах яких можуть бути прокладені прямолінійні маршрути. Перехід між суміжними прямолінійними маршрутами здійснюється за певним маршрутом. На криволінійній ділянці виконується ряд послідовних доворотов. Вимоги до фотограметричної якості аэроматеріалів встановлюють проміжок часу між виконанням доворотов і їх максимальні величини.

Застосування безпілотних літальних апаратів знизило вартість аерофотозйомки

Фотографування з борта літака або вертольота - дорогий вид зйомки. Застосування безпілотників значно знизило вартість робіт і зробило їх доступними для більш широкого кола клієнтів. Дрони здійснюють фотографування з більш низької висоти, так як стеля їх висоти польоту складає 500-600 метрів. Одночасно це є і перевагою, так як не хмарність служить перешкодою для проведення зйомки.

Моделі безпілотників, призначені для професійного використання, забезпечені окремими пультами для управління польотом і виконання зйомки. Це призвело до того, що проведення лінійних аэрофотозйомочних робіт виконується з високою якістю.

Застосування аерофотознімання при рекогносцирувальних вишукуваннях для прокладання нових трас

Для вибору варіантів проектованої лінії виконуються рекогносцировочне дослідження. Відбувається загальне вивчення рельєфу і вибираються в основних рисах варіанти прокладання лінійного об'єкта. Аерофотозйомка, залежно від методу проведення та обробки фотознімків, може дати як безрельефний план місцевості, так і план з горизонталями.

Створення ортофотоплану за результатами аерозйомки

Методом диференціального ортофототрансформування аерознімків створюється ортофотоплан, який має точну геодезичну опору. Фотографічний план території широко використовується при проектно-вишукувальних роботах на лінійних об'єктах, геологічних дослідженнях і в топографії.

Фірмою ТОВ "Гільдія Інжиніринг" виконується проведення лінійних аэрофотозйомочних робіт для будь-яких об'єктів.

Коментарі та запитання:


Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення