Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованого виконавця "Гільдія Інжиніринг" по Україні


П'ятисотка ділянки м 1:500 із штампом придатно

Топографічна зйомка ділянки м 1:500 із штампом придатноП'ятисотка - це скорочена назва топографичного плану в масштабі 1 до 500, карти, планшета. Актуальність п'ятисотки підтверджується печаткою організації або компетентного органу, наприклад Архітектурного Бюро або Головного Архітектурного Управління. Виконання плану масштабу 1:500 з печаткою придатно здійснюється при виїзді фахівців на об'єкт, де відбувається обробка відзнятих вимірювань і креслення плану. Даний план потім здається компанією, яка виконувала геодезичні роботи для аналізу, а потім подальшого внесення у базу в Головапу. Після виконання всього вищепереліченого на план ставиться дві печатки. Процес виконання геодезичних вимірювань для складання карт та планів місцевості називається топографічною зйомкою (п'ятисотка називається у разі масштабу 1:500).

Якщо при інструментальній зйомці визначають взаємне розташування предметів та контури місцевості, то її називають горизонтальною або контурної зйомкою. Зйомка ситуації і рельєфу місцевості називається топографічною. Зйомка виконується на основі створеної знімальної геодезичної основи (точок з відомими координатами в одній з систем).

Отримати безкоштовний розрахунок вартості робіт по топозйомці для Вашого об'єкту
Основна інформація про об'єкт досліджень
Ваше ім'я*
Телефон або email

В залежності від застосування методів і приладів розрізняють наступні види зйомок:

 • Окомірна зйомка. Є однією з найпростіших контурних зйомок. Виконується як допоміжна при виконанні інструментальної зйомки, рекогносцирування місцевості, прив'язки положення геодезичних знаків місцевих предметів і контурів, у військовій справі і т. д.
 • Бусольна зйомка. Виконується за допомогою мірної стрічки або рулетки і буссоли. Можна отримати контурний план більш високої точності, ніж при окомірній зйомці.
 • Горизонтальна (теодолітна) зйомка є однією з найбільш точних видів контурної зйомки місцевості. Виконується за допомогою теодоліта, тахеометра, мірної стрічки, рулетки або оптичного далекоміра.
 • П'ятисотка ділянки Так називають вид топографічної зйомки масштабу 1 до 500, означає що в одному сантиметрі на плані показано 5 метрів на місцевості.
 • Тахеометрична зйомка є одним з видів топографічної зйомки місцевості. Виконується для великомасштабної зйомки невеликих територій, вишукування інженерних споруд і т. д.
 • Мензульна зйомка. Є одним з графічних методів визначення положення предметів, контурів і характерних точок рельєфу.
 • Наземна фототеодолітна зйомка. Виконується за допомогою фототеодоліта - приладу, в якому об'єднані теодоліт з фотокамерою.
 • Аерофотознімання. З літальних апаратів за допомогою спеціальної аэрофотокамери фотографують місцевість.
 • Космічна зйомка. Для складання карт та планів місцевості використовують космічні знімки поверхні землі, отримані з штучних супутників Землі.

Топографическая съемка участка м 1:500 со штампом придатно

В основному, п'ятисотку вимагає проектувальник для посадки будівлі на ділянці. П'ятисотка з придатно потрібна щоб отримати дозвіл, який дозволить скласти проект землеустрою про відведення земельної площі. Знаючи позначки земної поверхні, ухил і відмітку під'їзних шляхів можна проектувати позначку майбутньої підлоги і загальні потоки дощових вод.

Штамп архітектури "Придатно" можливо поставити на п'ятисотку тільки при наступних умовах:

 • Ділянка знаходиться в межах території дії конкретної районної архітектури;
 • Топографо-геодезичні виміри виконувалися в місцевій системі координат;
 • Виміри виконані у відповідності з вимогами технічних інструкцій, умовних знаків та особистих вимог архітекторів, ставлять печатки. Наприклад, в міській архітектурі межі ділянки землекористування не можна наносити на п'ятисотку, а в Дніпропетровському районі без кадастрових кордонів, завданих унікальним умовним знаком штамп ПРИДАТНО, не поставлять в принципі.
 • Всі виміри наносяться на наявні планшети, при цьому слід враховувати наступні моменти: якщо на планшетах була зйомка, то проводиться коригування; якщо планшет був, але порожній, то проводиться креслення топоплану ділянки. Але в 80% випадків до нас геодезію ніхто не проводив, і планшетів просто немає. Ми заводимо їх як нові, друкуємо на лавсанах, а на папір робимо копії з них.
 • Одним з основних факторів є оплата геодезистами послуг архітектури. За користуванням їх матеріалами ми кожен раз при взятті планшета платимо їм від 210 до 350 гривень. Планшет ділить ділянки землі на місцевості за розмірами 250 на 250 метрів. Причому одна, навіть мала, ділянка 10 соток може потрапити на стик цих планшетів. Тоді рахунок в архітектурі може збільшитися в 4 рази і досягати 1300 гривень. Одним з лояльних кроків архітектури є те, що якщо одна приватна ділянка з кадастровим номером зайняла навіть 4 планшета, то можна оплачувати тільки 1 планшет, хоча в користування геодезисти отримують 3-4 планшета. З юридичними особами та зйомками по трасах таке не пройде, і оплачуються всі планшети, підлягають коригуванню і створенню.
 • Інженер-геодезист, який виконав п'ятисотку має дійсний сертифікат, який занесений в державну базу сертифікованих фахівців

Хочу звернути увагу, що якщо у вас ділянка площею 10 соток, то зйомці підлягає крім ваших 10 соток ще і:

 • Фасади сусідів ліворуч, праворуч, навпроти;
 • Під'їзні шляхи;
 • Всі комунікації, що проходять по вулиці (вода, каналізація, газ, тепломережа, ЛЕП);
 • Або ж всі мережі до їх точок підключення.
Іноді на польові та камеральні роботи з пятисотки йде 1-3 дні, а на узгодження й отримання штампу ПРИДАТНО потрібно 1-2 місяці, в залежності від району і міста, тому мало хто з геодезистів за це береться. Ми ж готові максимально швидко виконати для вас повний комплект топографо-геодезичних робіт за всіма нормами і правилами.

Коментарі та запитання:


Анастасія
Доброго дня. Потрібний Геодезист із сертифікатом інженера геозеста (сертифікат інженера землевпорядника не підійде). Потрібна топозйомка "п’ятисотка" з прив’язкою до державної системи кординат. Важливо: Після винесення опорних пунктів, зйомка має відбуватись ТАХЕОМЕТРОМ. На прилади, що використовуються має бути метрологічна повірка. Адреса об’єкту м. Чернігів, вул. Київська. Зйомка буде необхідна приблизно в середині грудня. Площа ділянки: близько 500 кв.м., на земельній ділянці одноповерховий житловий будинок та декілька госбудівель з прибудовами
Гильдия Инжиниринг
Доброго дня, Анастасія! Готові виконати послугу за всіма Вашими умовами за вказаною адресою. Звяжіться з нами для уточнення деталей та розрахунку вартості. 

Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення