Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованого виконавця "Гільдія Інжиніринг" по Україні


Радіаційно-гігієнічна оцінка проб родовища

Радіаційно-гігієнічна оцінка проб родовища виконується на об'єктах, що підлягають перевірці на рівень радіації. Місця видобутку сировини для будівельних матеріалів належать до такої категорії. Медичними огранами і установами, що встановлюють будівельні норми випущені певні правила проведення оцінки матеріалу. Ці правила враховують характерні особливості геології родовищ, їх розміри та вигляд розроблюваних порід. З метою оцінки на передбачуваній до розробки території проходить радіометрична зйомка, проводиться відбір зразків з подальшими їх лабораторними випробуваннями, виконується радіаційно-гігієнічна оцінка проб родовища.

Радіаційно-гігієнічна оцінка проб родовища

Під час введення об'єкта в дію проводяться спеціальні роботи, визначають і оцінюють екологічні компоненти, які впливають на стан навколишнього середовища під час виконання робіт з видобування корисних копалин. Проводиться радіаційний контроль. Оцінюється вплив видалення виробничих відходів на навколишнє середовище. В гірських породах містяться природні радіоактивні речовини. Радіонукліди перебувають у розсіяному стані. Зразки беруть рівномірно по всій ділянці, призначеній до розробки. Вага відібраного матеріалу становить 1,5 - 4 кг. Аналіз проводиться спеціально обладнаними лабораторіями. Фірмою ТОВ "Гільдія Інжиніринг" виробляються радіаційно-гігієнічна оцінка проб родовища і супутні роботи. Кваліфікація фахівців фірми висока.

Ціна виклику спеціалістів від 1 900 грн за об'єкт

При використанні неякісної сировини в будівництві відбувається шкідливий вплив на людей. Тому введені суворі норми вмісту специфічних речовин в будматеріалах різного призначення. Властивості гірських масивів в місці їх залягання дозволяє визначити радіаційний контроль. Всі ресурси, за ступенем вмісту радіоактивних складових, діляться на 3 класи. Вироблена радіаційно-гігієнічна оцінка проб родовища дозволяє визначити приналежність матеріалу до певного класу. Область промислового використання для кожного класу своя. Є види сировини, використовування яких при виробництві будівельних робіт необмежене. Якщо радіоактивність матеріалів незначно підвищена, область його застосування звужується. Однак, такі матеріали можуть використовуватися при будівництві в містах. Якщо вихідні породи сильно радіоактивні, то і будівельний матеріал, отриманий з них, який володіє аналогічними радіоактивними властивостями, має дуже обмежену сферу застосування або взагалі заборонений до використання в будівельних цілях.

Існують три групи родовищ з видобутку будматеріалів, які характеризуються різним ступенем радіоактивності порід і розташуванням грунтів різної радіоактивності в плані і по глибині. Тільки радіаційний контроль і радіаційно-гігієнічна оцінка проб родовища дозволяють класифікувати родовище по приналежності до певної групи. Під час дослідження родовищ закладають мережу розвідувальних свердловин, яка дозволяє виконати розрахунки по всьому об'єкту. Але дані цих досліджень не виявляють можливі включення радіоактивних ґрунтів на обмеженій площі. Ці включення стають явними під час розробки родовища і можуть істотно знижувати якість сировини, що видобувається.

Тому по ходу просування робіт на родовищі і залучення в розробку додаткових мас сировини, виконується радіаційний контроль для виявлення майданчиків грунтів підвищеної радіоактивності і перевірки якості сировини у радіаційному відношенні на підготовлених до розробки ділянках.

Коментарі та запитання:


Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення