Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованих фахівців Гільдія Інжиніринг. Працюємо по Україні


Радіаційний контроль за породами в кар'єрі і продукцією на відповідність вимогам НРБУ-97

Гірські породи так чи інакше мають певні елементи, які є радіоактивними. Як відомо, вплив радіоактивного випромінювання позначається на організмі людини не кращим чином, а ці елементи містяться в матеріалах для будівництва. Тому є установлені норми, які дозволяють будівельним матеріалам, які використовуються при будівництві житлових та інших будівель, мати певний вміст природних радіонуклідів.

Радіаційний контроль за породами в кар'єрі і продукцією на відповідність вимогам НРБУ-97

 Обмеження у використанні мінеральної сировини з підвищеною природною радіоактивністю визначаються нормативною документацією в якій встановлені норми, які допускаються; вимог по відношенню до оцінювання природної радитоактивности, яку мають корисні копалини, під час проведенyя геологорозвідки на родовищах сировини з якої роблять будівельні матеріали; "Системі норм та правил зниження рівня іонізуючих випромінювань природних радіонуклідів в будівництві (1997р.)". Отже, для здійснення досліджень, пов'язаних з розвідкою, добичею, переробкою і споживанням корисних копалин, діяльність всіх надрокористувачів повинна здійснюватися з дотриманням усіх вищевказаних діючих норм.

Ціна виклику спеціалістів від 1 900 грн за об'єкт

У всіх спецдозволах на використання надр, що регламентують роботу гірничодобувних підприємств виписані «Особливі умови виконання робіт». Одним з пунктів Особливих умов, є пункт про «Щорічний радіаційний контроль за породами в кар'єрі і продукцією на відповідність вимогам НРБУ-97». Відповідно, мінімально, 1 раз на рік надрокористувач повинен підтвердити стан природної радіоактивності, яку мають корисні копалини та готової продукції, що виробляється з цих корисних копалин. Для цього, в кар'єрі повинні регулярно проводитися радіологічні дослідження, а саме: вимірювання потужності дози гама випромінювання та відбору проб у гірничих виробках та їх досліджень у спеціалізованих лабораторіях, згідно інструктивних документів. Кінцевим результатом цих робіт є звіт про виконані роботи складений за встановленою формою з доданими сертифікатами якості готової продукції та паспортами якості проб сировини, а також журналом вимірювань і картою-схемою відбору проб.

Під час перевірок надрокористувачів органами державного геологічного контролю в обов'язковому порядку перевіряється виконання робіт по даному пункту спецдозволу, а всі порушення та недоліки вносяться в акт перевірки з вимогами їх виправлення та усунення.

Радіаційний контроль за породами в кар'єрі і продукцією на відповідність встановленим вимогам норм радіаційної безпеки України-97 здійснюють кваліфіковані фахівці компанії “Гільдія Інжиніринг”. Компанія має все необхідне високоточне обладнання для того, щоб якісно провести радіологічні дослідження. Ми маємо свою сертифіковану лабораторію, в якій проводимо дослідження проб, які були вилучені в гірничих виробках.

Коментарі та запитання:


Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення