Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованого виконавця "Гільдія Інжиніринг" по Україні


Радіологічне обстеження будівлі

Людям властиво піклуватися про своє здоров'я, тим самим впливаючи на якість життя. Але є фактори оточення, погано позначаються на стані здоров'я людини, які неможливо розпізнати без спеціальних досліджень. До таких факторів відноситься радіація. Тому введено радіологічне обстеження будівлі до введення в експлуатацію, під час виконання робіт по реконструкції, а також перед капітальним ремонтом.

Радіологічне обстеження будівлі

Природні матеріали, які використовують у будівництві, в тій чи іншій мірі мають радіоактивними властивостями. Це залежить від кількості радіонуклідів, що містяться в гірській породі. Проводиться всебічне вивчення радіоактивних показників корисних копалин на родовищах. Визначається, до якого класу, в залежності від ступеня радіоактивності, відноситься будівельний матеріал. Житлові будинки дозволяється будувати тільки з будматеріалів з низькою радіоактивністю, що належать до 1 класу. Тим не менш дослідженнями встановлено, що перебуваючи тривалий час у приміщенні, люди отримують додаткове опромінення. Радіологічне обстеження будівлі покликане контролювати радіаційно небезпечні фактори. Якщо радіологічне обстеження будівлі житла, що здається в експлуатацію покаже перевищення допустимих значень радіаційних показників, то, якщо не усунути причини, що викликають підвищену радіацію, може бути змінено призначення будівлі і з житлового фонду воно буде переведено в нежитловий. В окремих випадках, якщо будівля не може експлуатуватися навіть у промислових цілях, воно буде зруйновано. Радіологічне обстеження будівлі житла, що здається в експлуатацію є обов'язковою і проводиться незалежно від того, скільки було проведено радіологічних обстежень сировини і будівельних матеріалів на проміжних стадіях будівництва. Здача нового приміщення, або будівлі після капітального ремонту або реконструкції в експлуатацію без проведення радіологічного обстеження вважається незаконною.

Ціна виклику спеціалістів від 1 900 грн за об'єкт

Будівельна компанія може укласти договір з фірмою ТОВ “Гільдія Інжиніринг” про проведення радіологічного обстеження будівлі. Фахівці фірми виконують і радіологічне обстеження промислових майданчиків. Лабораторія фірми пройшла акредитацію згідно з чинним законодавством і має протокол зіставлення регламентованих радіаційних параметрів. Радіологічне обстеження будівлі може бути виконано за бажанням замовника і в період експлуатації. При радіологічному обстеженні будівель вимірюються потужність поглиненої дози зовнішнього гамма-випромінювання та об'ємна активність радону в повітрі приміщень. Порядок виконання замірів та кількість замірів на певній площі приміщення регламентуються нормативними документами. Радіологічне обстеження будівлі можна виконувати протягом всього року, тільки коли температура повітря в обстежуваних приміщеннях опускається до мінус 10 градусів, показання знімати не можна.

На територіях проммайданчиків радіологічне обстеження промислових майданчиків проводиться з метою контролю рівня радіоактивності і виявлення джерел іонізуючого випромінювання. Вимірювання проводяться по всій площі промислового майданчика: обстежуються будівлі, територія і всі розташовані на ній об'єкти. При проведенні заходів радіологічного контролю на промислових майданчиках атомних станцій вивчається також рівень опромінення людей і стан санітарної зони.Ділянки колишніх промислових майданчиків, що відводяться під будівництво, можуть розташовуватися на старих поховання[ радіоактивних відходів. У зв'язку з цим необхідно проводити радіологічне обстеження територій передбачуваної забудови.

Коментарі та запитання:


Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення