Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованого виконавця "Гільдія Інжиніринг" по Україні


Радіометричні вимірювання в кар'єрах

При проведенні геологічних робіт досить часто застосовуються прилади, за допомогою яких можна виміряти радіаційний фон. Особливо це актуально при здійсненні гірничодобувних робіт, під час яких велика ймовірність натрапити на породи, що містять радіоактивні елементи. Тому, для контролю  радіаційного фону на місці розробок і потрібні кваліфіковані фахівці, які здатні зробити всі необхідні виміри. Розглянемо більш детально це питання.

Радіометричні вимірювання в кар'єрах

Напевно, практично неможливо знайти людину, яка б не знала, наскільки негативно впливає радіація на організм. І якщо разовий вплив може пройти більш-менш безболісно, то постійне і регулярне опромінення людей веде до виникнення та прогресування хронічних захворювань, а в гіршому випадку - до летального результату. Тому будь-яке виробництво, так чи інакше пов'язане з впливом радіації на людину, вважається шкідливим і вимагає застосування спеціальних захисних предметів.

Однак для того, щоб з'ясувати, наскільки складною і небезпечною є ситуація, її необхідно регулярно контролювати та проводити всі необхідні вимірювання. Тільки таким чином можна стежити за тим, щоб не був перевищений допустимий радіаційний фон. Зрозуміло, для проведення подібних спостережень необхідно залучати досвідчених фахівців, які зможуть оперативно провести перевірку та видати відповідні рекомендації.

Ціна виклику спеціалістів від 1 900 грн за об'єкт

Фірма ТОВ “Гільдія Інжиніринг” вже не перший рік надає послуги з проведення радіометричних вимірювань. Наші співробітники мають досить великий досвід у здійсненні цих робіт в умовах різного ступеня складності. Ми працюємо тільки з високоточною апаратурою і використовуємо під час проведення вишукувань новітні технології. Таке поєднання дозволяє виконувати всі вишукування швидко і якісно, тому замовник може бути впевнений в тому, що через невеликий проміжок часу він вже буде мати на руках достовірну інформацію про радіаційний фон досліджуваного об'єкта.

Дуже часто такі вимірювання необхідні при роботі з відкритими виробками, зокрема на кар'єрах. Завдяки подібним дослідженням легко знайти радіоактивні руди, орієнтуючись на їх гамма-випромінювання. Для цього необхідна певна апаратура і застосування особливих методик. Втім, прилади та методи їх застосування повністю залежать від поставленої задачі. Тобто, якщо кар'єр розробляється з конкретною метою пошуку руд, що містять радіоактивні елементи, то специфіка та обсяг виконаних вимірювань буде однією. А якщо вироблення розробляється для пошуку корисних копалин або добування будівельного матеріалу, і радіометричні вимірювання здійснюються тільки для контролю радіаційного фону, то, відповідно, будуть використані зовсім інші методи.

У будь-якому випадку, наші фахівці за допомогою високоякісної апаратури здатні не тільки виявити зони радіоактивного забруднення, але і здатні обчислити які елементи його викликають. Також, використовуючи результати подібних досліджень, проводиться геологічне картування досліджуваної ділянки.

В гірничодобувній промисловості радіометричні вимірювання в каръерах мають істотне практичне значення і проводяться досить часто. Однак цінність представляють тільки достовірні дані, надати які можуть тільки висококваліфіковані професіонали. Це досить важливо, так як від якості проведення роботи і від коректності отриманої інформації залежить не тільки виробничий процес на досліджуваному об'єкті, але і безпека людей, які там працюють.

Коментарі та запитання:


Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення