Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованих фахівців Гільдія Інжиніринг. Працюємо по Україні


Розрахунок кількості сировини на відкритих складах

Розрахунок кількості сировини на відкритих складах: що таке відкритий склад і яким методом може бути виконаний підрахунок матеріалів на ньому

Гравій, пісок, щебінь, цегла будівельна, балки залізобетонні, чавунні труби, лісоматеріали, різну сировину - подібні матеріали, деталі та конструкції зберігаються на відкритих складах. На відкритих складах зберігають матеріали, що не потребують захисту від атмосферних впливів (зміни температури і вологості повітря, сонячного впливу, атмосферних опадів).

Розрахунок кількості сировини на відкритих складах

Поверхня відкритого складу планується, вона повинна мати невеликий ухил для стоку атмосферних і поверхневих вод. Поверхня може бути підсипана дрінуючими матеріалами і ущільнена. Будматеріали і сировина, як правило, укладають в штабеля. Пісок, гравій, щебінь та інші матеріали розташовуються в певній послідовності. Під час будівництва організують приоб'єктні склади, на яких зберігають необхідні матеріали. На виробництвах також влаштовують відкриті склади, на яких може зберігатися різна сировина.

Неважливо, на якому складі зберігаються матеріали - на базовому, перевалочному, дільничному або приоб'єктному - скрізь потрібно знання кількості матеріалів. Точний розрахунок кількості сировини на відкритих складах може бути виконано геодезичним методом.

Вартість геодезичних послуг від 2 200 грн за всю ділянку. Звертаємо увагу, що на сайті ціни орієнтовні.

Геодезичне вимірювання об'ємів сипучих матеріалів: технологія проведення робіт і застосовувані інструменти

Сипучі матеріали укладені в штабелі. Поверхня штабеля може мати будь-яку конфігурацію. Для геодезичного визначення обсягу сипучого матеріалу в штабелі необхідно мати зйомку поверхні, на якій лежить штабель, і зйомку поверхні самого штабеля. Для виконання зйомки поверхні штабеля використовують безвідбивні тахеометри, що дозволяють визначати просторове положення точок, які знаходяться на деякій відстані від приладу. Для виробництва вимірів на поверхні штабеля сипучого матеріалу може бути використаний тахеометр "LEICA" TCRA - зразок найсучаснішого обладнання. Сучасні тахеометри виконують вимірювання з високою точністю. Точність вимірювань визначається перед початком робіт. Також прилад до початку вимірювань потрібно внести напрям осей координат. Напрямок осей координат задають, виходячи з комп'ютерної програми, в якій передбачається виконання обробки результатів. Якщо напрям осей при зйомці і при подальшій комп'ютерній обробці результатів не збігаться, потрібно багато часу для камеральної обробки. Тому завдання правильних конфігурацій при роботі з тахеометром - один з найважливіших факторів швидкої і якісної роботи. Прилад реагує і на зовнішні фактори при виробництві вимірювань, тому в нього вносять дані про навколишню температуру повітря і тиску.

Визначивши параметри достатньої кількості точок за допомогою комп'ютерної програми вибудовують модель поверхні штабеля сипучого матеріалу. Оскільки поверхня штабеля нерівна, знімають досить велику кількість точок. Чим більшу кількість точок буде знято, тим точніше буде побудована модель. Геодезичне вимірювання об'ємів сипучих матеріалів може бути виконано з високою точністю. Комп'ютерна програма розбиває всю побудовану модель штабеля на перерізи, в межах яких знаходиться обсяг. Далі отримані обсяги підсумовуються, і в результаті ми маємо об'ємів сипучого матеріалу в штабелі.

Геодезисти фірми ТОВ “Гільдія Інжиніринг” володіють методикою вимірювання об'ємів сипучих матеріалів і можуть розрахувати кількість сировини на відкритому складі. Польові вимірювання виконуються на майданчиках складів. Застосування передових комп'ютерних технологій дозволяє виконувати розрахунки швидко і точно. Під час камеральної обробки видаляються нехарактерні і помилкові точки, додаються потрібні для розрахунку точки. Тому розрахунки повинен виконувати грамотний фахівець, здатний правильно інтерпретувати дані вимірювань.

Розрахунок кількості сировини на відкритих складах по насипній щільності грунту

Якщо розрахунку об'ємів сипучого матеріалу недостатньо, а потрібно виконати розрахунок ваги матеріалу в штабелі, виконується лабораторне визначення насипної щільності ґрунту, складеного в штабель. Згідно діючих нормативів обчислюються межі насипної щільності ґрунту. Розрахункова вага сировини в штабелі визначається за формулою, в яку входять значення розрахункового об'єму штабеля і насипна щільність грунту. При оформленні документації на сировину, обсяг і вага якого розраховуються, вказується тип приладу. Записуються тип приладу, за допомогою якого були виконані вимірювання і похибку, з якою прилад виконує вимірювання.

Фактична вага сипкої сировини на відкритому складі може відрізнятися від розрахункової ваги. На величину розбіжності фактичної та розрахункової ваги може впливати похибка вимірювань приладу, яким виконувалися роботи. Тому фахівці фірми використовують у своїй роботі прилади, що мають мінімальну похибку вимірювань.

Також фактична вага може відрізнятися від розрахункової через те, що матеріал в штабелі може пересипати, при цьому може змінюватися його фракційний склад. Погодні умови можуть призвести до зміни вологості сировини на відкритому складі, що призведе до зміни фізичних властивостей матеріалу, складеного в штабель.

Інформація необхідна нашому геодезисту для розрахунку вартості по підрахунку об'ємів складів

  • площа складу (ідеально підійдуть фотографії або точки на картах гугл-яндекс);
  • наявність топозйомки поверхності підстави;
  • розташування складу (місто);
  • якщо на складі відвалів кілька, то їх кількість та орієнтовний обсяг (+- 10 000 м3);
  • якщо кілька складів, то інформація про всі склади.

Коментарі та запитання:


Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення