Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованих фахівців Гільдія Інжиніринг. Працюємо по Україні


Розрахунок показників об'ємів земляних робіт

Якими цифрами зможе оперувати замовник, який одержав результати обчислень

В самому словосполученні «земляні роботи» закладений їх зміст. Це дії, пов'язані з виїмкою, насипом і переміщенням ґрунтових мас. Вони завжди супроводжують будівельні роботи і виконуються на різних етапах - від планування території для підготовки до будівництва і риття котлованів, траншей з переміщенням вийнятих мас, до засипання пазух котлованів, засипання траншей і до благоустрою.

Розрахунок показників об'ємів земляних робіт

Виконуючи розрахунок, геодезисти фірми ТОВ "Гільдія Инжинириг" нададуть дані про кількість мас, що підлягають виїмці із котловану або траншеї, про обсяг грунту, необхідного для спорудження насипу певних розмірів. При плануванні території для благоустрою будуть надані відомості про загальну кількість нестачі або надлишку землі на майданчику і дані про потужність підсипання або зрізки на різних ділянках майданчика в залежності від рельєфу. При знятті родючого шару з місць будівництва буде відомо кількість грунту. Всі ці цифри допоможуть спланувати будівництво, підготувати необхідну кількість техніки, завчасно подбати про організацію місць складування грунту.

Як виконується розрахунок показників об'ємів земляних робіт?

Для виконання будь-яких підрахунків необхідно знати відмітки поверхні рельєфу. З метою отримання цих цифр виконується топографічна зйомка. За даними зйомки топографічний план місцевості викреслюється з горизонталями. Чим складніший рельєф, тим більш детальними будуть підрахунки.

Ціна виклику спеціалістів від 1 900 грн за об'єкт

Зараз немає необхідності проводити підрахунок вручну. Спеціально створені для обрахування комп'ютерні програми миттєво виконають обчислення фігур самої складної конфігурації, а саме до цього зводиться в кінцевому підсумку калькулювання земляних мас. Необхідність ущільнення грунтів і розпушення при виїмці грунтів природного складання враховується шляхом введення відповідних коефіцієнтів.

В комп'ютерну програму, крім значень існуючої поверхні, вводяться проектні цифри у відповідності зі здійсненими численнями, а саме:

  • конфігурація котловану і глибина;
  • глибина і довжина траншей;
  • позначка планування території.

Різні за складом ґрунти мають різні кути природного укосу, що враховується при обчисленні.

Розрахунок показників об'ємів земляних робіт: які методи закладені в основу розрахунків?

Розглянемо кілька прикладів:

  1. Припустимо, необхідно підрахувати скільки грунту буде вийнято з котловану з попереднім зняттям родючого шару (за умови, що майданчик будівництва рівний). В такому випадку розрахунок зводиться до обчислення обсягів простих геометричних фігур (усічених пірамід), потрібно тільки знати потужність грунту. Якщо котлован глибокий і будуть розроблятися різні труднощі розробки грунти, залучаються дані, отримані при проведенні геологічних вишукувань.
  2. При підрахунку об'ємів земляних робіт для лінійних споруд підсумовуються обсяги, обчислені для послідовного ряду ділянок. Причому, чим складніше рельєф, тим коротшими будуть проміжки, для яких виконуються обчислення.
  3. Для планування території виконуються розрахунки шляхом побудови картограми. Ділянка розбивається на сітку квадратів, і в межах кожного виділеного квадрата проводяться обчислення. У кутах квадратів розраховуються робочі позначки, що представляють собою різницю між геодезичними (чорними) і планувальними (червоними) відмітками. Окремо підраховуються обсяги з позитивними і негативними значеннями.

Коментарі та запитання:


Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення