Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованого виконавця "Гільдія Інжиніринг" по Україні


Розбивка фундаменту

Будь-який об'єкт нерухомості, будь то приватний будинок або великий розважальний комплекс, повинен мати міцний фундамент. Кожна земельна ділянка має свої особливості: одна рівна, а інша розміщена на горбистій місцевості, зі схилами, біля водойми і т. д. Грунт кожної ділянки має свої механічні і фізико-геологічні властивості. Все це впливає на вибір типу фундаменту і глибину його закладання. Тому невід'ємною частиною початку будь-якого будівництва є інженерно-геодезичні вишукування, які необхідно довіряти тільки кваліфікованим фахівцям. У даній статті ми поговоримо про таку важливу геодезичної послугу, як розбивка осей будівлі.

Для початку необхідно визначити, що являє собою дана геодезична послуга і яке її цільове призначення. Розбивка осей являє собою ряд заходів, здійснення яких необхідно для точного винесення об'єкта на місцевість з проектної документації. Для того, щоб геодезисти приступили до своєї роботи, їм необхідна наявність такої вихідної документації:

  • генеральний план будівництва;
  • план фундаменту;
  • виконавчі креслення;
  • план розбивки ділянки під фундамент;
  • схема планового обґрунтування.

Вартість геодезичних послуг від 2 200 грн за всю ділянку. Звертаємо увагу, що на сайті ціни орієнтовні.

Розбивка фундаментуРозбивка ділянки під фундамент здійснюється перед забиванням кілочків. Спочатку розміщують обноску по кутах майбутнього об'єкта. На неї переносяться головні осі майбутньої будови. Осі закріплюються від самого початку будівництва і до його остаточного завершення. Дуже важливо, щоб ці роботи були виконані якісно і грамотно. Найменша помилка може призвести до незворотних наслідків - деформації і руйнування будівлі. Для того, щоб перенести осі будівлі з проекту на земельну ділянку достатньо знайти точки, в яких проходить перетин осей. Далі, шляхом обчислень визначаються інші точки. У тих місцях, де відбувається перетин осей (які є головними), забивають кілочки, центри цих перетинів закріплюють за допомогою цвяха. Контрольні точки з головними осями з'єднують застосовуючи волосінь, шнур або дріт. Застосування риски дозволяє перенести вісь на обноску. Означення риски закріплюється за допомогою цвяха на обноску. Після виконання всіх перерахованих вище дій вимірюються відстані між контрольними точками і головними осями, а також по діагоналі, які повинні збігатися. В іншому випадку, необхідно буде здійснити зсув кутів.

При винесенні поперечних осей необхідно дотримуватися головного правила: кут повинен дорівнювати 90 градусам. Для дотримання цього правила розбивка осей під фундамент здійснюється за допомогою спеціального геодезичного обладнання - тахеометра. Це високоточний геодезичний прилад, який дозволяє отримувати точні дані кутів як вертикальних, так і горизонтальних, а також при вимірюванні різних відстаней.

Звернувшись до фахівців компанії ТОВ "Гільдія Інжиніринг" Ви можете бути впевнені, що розбивка ділянки під фундамент буде виконана якісно і оперативно, при розбивці осей будуть дотримані всі правила, а об'єкт буде точно винесено з проектної документації на місцевість.

Коментарі та запитання:


Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення