Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованого виконавця "Гільдія Інжиніринг". Працюємо по Україні


Розбивка осей пальового поля

Будівництво будь-якої будівлі або споруди, незалежно від його розмірів та цільового призначення починається з закладання його заснування, яке повинно бути міцним і надійним. В залежності від характеристик грунту визначається тип і розмір фундаменту, що забезпечує довговічність будується майбутнього об'єкта нерухомості. На тих земельних ділянках, які є проблемними з точки зору геології, закладається фундамент палі. Палі бувають різними: дерев'яними, металевими, бетонними і залізобетонними. Пальовий фундамент дуже актуальний при будівництві будівель і споруд на слабких грунтах і найчастіше закладаються на таких земельних ділянках, які розташовані поблизу річок, озер, ставків, а також на заболочених місцях. Палі являють собою бруси або це можуть бути стовпи, які заглиблюють в грунт. Через них передається навантаження від об'єкта на грунт.

Пальові фундаменти - найпопулярніші при закладці підстави. Вся справа в зручності їх монтажу, а також ефективності на проблемних ділянках з точки зору геології. Для будь-якого типу пальового фундаменту необхідно провести ряд попередніх геодезичних робіт, зокрема розбивка осей пальового поля. Це робота, яка ніколи не виконується самостійно, своїми силами. Для неї потрібні фахівці, які компетентні у проведенні таких робіт. Тому що будь-яка похибка, помилка може негативно позначитися на кінцевому результаті. Крім кваліфікації фахівців, люди, що виконують подібну роботу, повинні мати відповідне обладнання та уміло з ним поводитися. Все це є у нашої компанії, щоб забезпечити вам якісне виконання поставленого завдання.

Розбивка осей палевого поля фундаменту

Розбивка осей пальового фундаменту виконується від осей опорних точок шляхом винесення за допомогою тахеометра. Проводиться вона вже після того, як виконані земляні роботи, виритий котлован. Винесені осі необхідно відзначити кілочками. Розбивка відбувається за спеціальною схемою. Саме вона лежить в основі всього процесу. Потрібно максимально точно перенести точки, щоб винесені в натуру позначки повністю збігалися з проектними.

Вартість геодезичних послуг від 2 200 грн за всю ділянку. Звертаємо увагу, що на сайті ціни орієнтовні.

Перед тим, як забити позначки, потрібно виконати геодезическкую зйомку паль, які вже забиті на ділянці. Ця процедура також проводиться на підставі проектної документації. Крім самого ділянки та об'єктів на ньому, необхідно брати до уваги схеми наземних та підземних комунікаційних ліній, а також шляхів дорожнього сполучення.

Розбивка починається з розмітки куща. У тому випадку, коли палі і кущі сильно віддалені від осей, потрібно попередньо перенести осі паралельно, щоб наблизити їх. Однак з застосуванням нового і професійного устаткування цей процес стає набагато легше. Можна просто виконати центрування, де будуть присутні всі осьові точки перетину. Перед тим як забити палі, потрібно виконати перевірку їх вертикального положення і контролювати цей показник потрібно протягом всього процесу роботи. Це легко здійсненно за допомогою теодоліта. Якщо є які-небудь відхилення від вертикального положення, значить, десь допущена помилка і щось пішло не так.

Існують кілька методів, за якими можна зробити розбивку осей пальового ростверку - це розбивка на обноску і котловану. Якщо процес виконується за обноску, то вона може бути суцільною, створної або розрідженою. А якщо використовується другий метод, то осі розбиваються по дну котловану і відзначаються кілочками, які в подальшому вынесутся на обноску.

Яким би способом не були проведені роботи, вони обов'язково повинні бути закріплені документально. У першу чергу, повинен бути складений Акт розбивки осей пальового поля, а також до нього кріпиться графічний документ - виконавчий креслення. Саме він містить в собі всі ключові моменти - все осі, відстані однієї від іншої, обноски, реперні оцінки та інша інформація. Все це робиться геодезистами зі спеціальними дозволами на проведення робіт. Тільки так ви можете бути впевненими в правильності їх виконання.

Ми можемо запропонувати вам розбивку осей пальового поля і пальового фундаменту новим тахеометром за ціною від 1000 грн за весь ділянку!

Коментарі та запитання:


Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення