Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованого виконавця "Гільдія Інжиніринг" по Україні


Розробка схеми геодезичної

Графічні матеріали - це основні документи, які розробляються за результатами проведення різних геодезичних процедур. Саме всілякі креслення, плани, схеми займають ключове місце в геологічних вишукуваннях, саме заради складання графічних документів і проводяться дослідницькі заходи. Кожен з цих документів включає в себе конкретний набір відомостей, що розробляється за певними нормами і правилами. Так, для відображення повної картини земельної ділянки використовується план, а якщо мова йде про великі території, тоді доцільно скласти цілу мапу. Своє призначення має і розробка геодезичної схеми.

Розробка схеми геодезичної

Схема в геодезичних роботах може розроблятися в декількох напрямках. Перше - це схема земельної ділянки. У цьому випадку складається вона для певної території і передує якихось дій на даній ділянці. Частіше такими діями виступає спорудження якихось елементів або благоустрій земельної ділянки. Така схема розробляється на підставі відомостей, отриманих у ході проведення топографічної зйомки. Цей документ передає дані про ситуацію на території та дозволяє визначити місця під забудову або розташування тих чи інших елементів. При цьому, все залежить виключно від індивідуальних особливостей ділянки - від її рельєфу, площі, форми. Дані показники першими відображаються на схемі і тільки потім, з їх урахуванням, можна переходити і до так званого заповнення простору ділянки планованими елементами.

Вартість проведення топографічних робіт від 2 500 грн за ділянку

Але є і інший напрям, який розробляє геодезичну схему. Це виконавчі роботи. В результаті їх проведення формується виконавча документація. А основним графічним матеріалом в ній виступає саме виконавча геодезична схема. Якщо план охоплює велику площу, то схема може передати всі тонкощі конкретного елемента або об'єкта всередині ділянки. Частіше всього проводять виконавчі процедури і, відповідно, розробляють геодезичну схему для складних об'єктів та елементів:

  • земляних мас;
  • комунікаційних ліній - водопроводу, газопроводу, каналізації, теплотраси, ліній електропередач, зв'язку;
  • окремих елементів нових споруд, які є ключовими - фундаменту, колон, перекриттів, покрівлі та інших;
  • споруди в цілому на завершальному етапі, коли будівництво закінчено і залишається тільки ввести нову споруду в експлуатацію.

Всі ці об'єкти проходять процедуру виконавчої зйомки, за результатами якої і складається геодезична схема. Вона містить, в основному, кількісні показники - координати, відстані між елементами і цілими об'єктами, діаметри, розміри кутів і ліній, рівні ухилів. Така схема дає можливість виявити розбіжності між виконаним результатом і тими даними, які закладені в проект.

Геодезична схема, як і будь-який інший документ з розряду геодезичних, вимагає точності виконання та дотримання всіх відповідних норм. Незалежно від того, яка саме схема вам потрібна - схема земельної ділянки або виконавча геодезична, вони обидві повинні бути виконані на кращому професійному рівні. І навіть якщо йдеться про зовсім маленьку ділянку, вам у будь-якому випадку не обійтися без цієї процедури. Адже все одно ви зберетеся упорядкувати свою територію або захочете щось звести на ній. Так і прокладка нових комунікаційних ліній зажадає повного пакету документів, зокрема і схеми, для перереєстрації. Розробити цей графічний геодезичний документ якісно і гранично точно вам зможуть фахівці компанії Гільдія Інжиніринг.

Коментарі та запитання:


Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення