Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованого виконавця "Гільдія Інжиніринг" по Україні


Рекомендації внесення добрив під культуру

Родючість грунту, і навіщо необхідне внесення добрив

Одним з найбільших природних багатств, що дісталися людству, є ґрунт. Так називається верхній шар земної кори, насичений органічною речовиною, що володіє такою властивістю як родючість – здатність забезпечувати рослини поживними речовинами. Саме завдяки родючості ґрунтового шару Землі став можливий розвиток сільського господарства і цивілізації в цілому. Досягається родючість грунту поєднанням декількох факторів:

 1. Кількістю гумусу в грунті.
 2. Наявністю в ґрунті потрібних для життєдіяльності рослин хімічних речовин та елементів.
 3. Грунтової структури, яка забезпечує повітряно-водний обмін.

Рекомендації внесення добрив під культуру

При інтенсивному використанні грунту для виробництва рослинної сільськогосподарської продукції і, особливо, при порушенні правил її обробки, зрошення, меліорації родючість ґрунтового шару може знизитися. Таке явище називають виснаженням грунту. Для боротьби з виснаженням придумані різні способи:

 1. Закономірне чергування на одному полі посівів різних культур (соняшник, озима пшениця, кукурудза, ярий ячмінь, соя, жито, овес та ін).
 2. Періодичне залишення полів не засіяними культурними рослинами («під паром»).
 3. найтехнологічніший і швидкий спосіб – внесення добрив – окремих речовин або їх композицій, які збагачують грунт компонентами, втраченими їй в результаті вирощування і збору попереднього врожаю.

Ціна виконання геологічних робіт від 490   грн за метр при глибині до 8 метрів! Звертаємо увагу, що на сайті ціни орієнтовні.

Типи і способи внесення добрив у грунт

За довгу історію землеробства винайдено безліч різних видів і рецептів добрив. Їх можна розділити на два основних типи:

 • органічні;
 • мінеральні.

Добрива можуть застосовуватися як окремо, так і комбіновано, а вноситися на різних етапах сільгоспробіт:

 • після збору врожаю;
 • безпосередньо перед черговим посівом;
 • періодично в процесі вирощування рослин (підживлення).

Поєднання і кількість внесених добрив на поля, залежать від складу грунту, ступеня його виснаження, вирощуваних рослинних культур, цілей їх застосування. Щоб дати точні рекомендації по внесенню добрив під культуру (соняшник, озима пшениця, кукурудза, ярий ячмінь, соя), необхідно бути грамотним і досвідченим фахівцем.

Агрохімічний аналіз ґрунту для видачі рекомендацій щодо внесення добрив під різні культури

Важливим завданням, з точки зору забезпечення максимальної віддачі від посівних площ, є правильне визначення виду та дози добрив для конкретного грунту і сільськогосподарської культури, яку планується на ній виростити. Навіть будучи відмінним дипломованим агрономом, неможливо ідеально точно її вирішити, не володіючи необхідними даними про склад і властивості оброблюваного ґрунту (агрохімічних показників). Надати такі дані можуть лише спеціалізовані агрохімічні лабораторії.

Перед розробкою рекомендацій по внесенню добрив під конкретну культуру (соняшник, озима пшениця, кукурудза, ярий ячмінь, соя) необхідно виконати аналіз грунту за такими групами показників:

 1. Основні комплексні показники (кислотність, загальний вміст органіки, гранулометричний склад, сума поглинених основ).
 2. Макроелементи.
 3. Мікроелементи.

Лише деякі, найбільш великі і багаті сільськогосподарські підприємства можуть дозволити собі утримувати укомплектовані за останнім словом науки і техніки власні агрохімічні лабораторії для аналізу грунту. Всім іншим господарствам, які стурбовані проблемою збільшення продуктивності аграрного виробництва, рекомендується залучати для проведення аналізів, з метою підготовки рекомендацій щодо внесення добрив, сторонні організації. Однією з таких є фірма ТОВ «Гільдія Інжиніринг». Наша компанія володіє всім необхідним лабораторним обладнанням, володіє атестованими методиками відбору та аналізу грунтових проб та укомплектована кваліфікованим персоналом.

Коментарі та запитання:


Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення