Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованого виконавця "Гільдія Інжиніринг". Працюємо по Україні


Ручне буріння інженерно-геологічних свердловин глибиною до 8м

Інженерно-геологічні роботи виконуються на основі ТЗ. Види та обсяг робіт залежить від стадії проектування, виду конструкції, від гірничо-геологічних умов. Вибирають вид буріння, що дозволяє отримати всі необхідні дані про склад і властивості грунтів.

Ручне буріння інженерно-геологічних свердловин глибиною до 8м

Найдешевшою і найдоступнішою з усіх технологій  буріння свердловин вручну. Метод дозволяє бурити в самих складних, обмежених умовах:  в закритих приміщеннях, в горах, на болотах, в заплавах річок, в лісі, в умовах забудови, на облаштованих ділянках, під лініями електропередач, в ярах і т. д. Така установка має малі розміри і може швидко розбиратися і збиратися. У програмі вишукувань повинна бути обґрунтована ефективність застосування даного методу.

Для буріння можуть застосовуватися переносні модульні верстати. Також такі верстати використовуються ще й для водопостачання, опалення, для буріння під стовпами і опорами. В комплект входить бурове обладнання: штанги, колонкові та обсадні труби, бур, бурильна колонка, долота і т. д. При бурінні застосовується промивна рідина (глинистий розчин), обсадні труби.

Завдяки зручному ручному управлінню і простому технічному обслуговуванню, мотобури успішно використовують для дослідницьких робіт. Такий ручний пристрій є дуже компактним, в той же час досить потужним для розбурювання будь-якого грунту.  Переваг використання мотобура для буріння свердловин досить багато:

  1. Буріння свердловин різної глибини і діаметру в умовах обмеженого простору.
  2. Можливість проведення буріння мотобуром за допомогою одного фахівця.
  3. Компактність і легке транспортування мотобура.
  4. Високий рівень безпеки і надійності мотобура.
  5. Незалежність від джерел живлення, низький рівень вібрації.

Ціна виконання геологічних робіт від 490   грн за метр при глибині до 8 метрів! Звертаємо увагу, що на сайті ціни орієнтовні.

Через те, що ручне буріння можна використовувати в самих важкодоступних місцях – це дозволяє економити на земляних роботах. Крім того, такий вид буріння практично не завдає шкоди ландшафту, не потрібно вирубувати ліс, прибирати паркани для під'їзду техніки. З екологічної точки зору – менше забруднюється територія, менше шуму.

Бурильна установка ставиться на сухому місці, швидкість буріння буде поступатися швидкості при звичайному бурінні. Варто зауважити, що  якість монолітів, які відбираються, буде гірше. До такого виду буріння вдаються зрідка, коли утруднено використання великогабаритних бурових установок. При такому бурінні  також відбирають проби ґрунту та води для лабораторії.

Буріння інженерно-геологічних свердловин глибиною до 8 метрів здійснюється за допомогою мобільних бурових верстатів, мотобурів – комбінують шнекове і колонкове буріння. В даний час у зв'язку з інтенсифікацією будівельних робіт, збільшенням щільності забудови, розвитком мережі комунікацій – збільшується роль малогабаритних бурових установок, зокрема ударно-обертальне буріння по пухким породам. При використанні механізованих установок – вага їх збільшується, а продуктивність – не набагато.

Буріння вручну невеликих свердловин часто здійснюється із застосуванням звичайної триноги з лебідкою для підйому і опускання бурильної колони зі штангами (зазвичай по 1,5 м).

Штанги за допомогою різьби скріплюються в єдину трубу, фіксуються за допомогою хомута. Буріння проводиться за рахунок підйому і спуску цієї конструкції. Штангу повертають і забивають зверху за допомогою долота. Цей процес більш полегшений, якщо є лебідка.  Щоб знати, коли очищати бур – на штанзі роблять маркування через кожні півметра. Для проходження шарів з гравієм і галечником чергують застосування желонки і долота. Для проходження по твердим породам застосовують долота. Іноді полегшує буріння додавання в свердловину води. Коли грунт стає вологим – це свідчить про наближення до водного горизонту.

Коли буріння свердловин здійснюється в нестійких породах (зволожені, сипучі), або коли в розрізі містяться прошарок таких нестійких порід – застосовується для буріння за допомогою обсадних труб. У таких випадках обсадні труби захищають, зміцнюють стінки свердловини. Часто за допомогою шнека здійснюють випереджальне буріння, перед обсадною трубою на півметра. Обсадну трубу або садять шляхом закручування, або вдавлюють затискним хомутом. Після досягнення необхідної глибини, шнек піднімається з свердловини. Буріння через обсадні труби веде до істотного подорожчання  робіт. Таке буріння з обсадкою також необхідно для гравійно-галечникових грунтів. Буріння в основному проводиться склянкою, по піщаних порід – шнеком. Взимку буріння вручну є малопродуктивним. З досвіду польових робіт випливає, що застосування обсадження при такому бурінні не дуже ефективно.

Так як в лабораторію здаються грунти з порушеною структурою – необхідно проводити додаткові польові дослідження: визначаються природні вологість і щільність грунтів. На кожен інженерно-геологічний елемент потрібно проводити не менше трьох таких випробувань. У польових умовах заноситься польовий журнал з документацією керна і даними буріння. Відбираються проби ґрунту та води для подальших лабораторних аналізів. По закінченні робіт свердловини тампонуються керном, який залишився.

ТОВ "ГІЛЬДІЯ ІНЖИНІРИНГ" виконає весь комплекс необхідних інженерно-геологічних робіт на вашій ділянці.

Коментарі та запитання:


Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення