Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованого виконавця "Гільдія Інжиніринг" по Україні


Шнекове буріння

Різноманіття геологічних умов призвело до того, що існує кілька способів буріння свердловин: колонкове, ударно-канатне і шнекове. Вибір способу буріння диктується особливостями властивостей порід і цілями, для яких ведеться буріння. Перевагами шнекового буріння можна вважати високу швидкість проходки, можливість пробурити свердловину у водонасичених грунтах без обсадження, хорошу наочність(легкість визначення розрізу) під час проходки свердловини в глинистих чи інших зв'язних ґрунтах, пісках.

Фірма ТОВ “Гільдія Інжиніринг” має бурові установки, які оснащені обладнанням для шнекового буріння і готова виконати шнекове буріння свердловин в будь-якому обсязі.

Шнекове буріння свердловин: вивчення геології під будівництво

При виробництві геологічних вишукувань перевага віддається нерідко іншим способам буріння. По скельних породах - колонковому бурінню, а з піщано-глинистої товщі, мело-мергельних відкладів, пісковиковикам - ударно-канатним способом буріння. Це відбувається через те, що шнек руйнує структуру грунтів, по яких проходить.

Шнекове буріння

Однак, шнекове буріння, є самим недорогим способом буріння, все-таки використовується при проходці свердловин під час вивчення геології під будівництво. Обертаючись, шнек занурюється. В результаті обертання інструменту грунт із забою піднімається до устя свердловини і видається на поверхню. Геолог може зафіксувати зміну грунту в забої по швидкості занурення шнека і по частинках грунту, що виходить на поверхню. Після вилучення шнека на поверхню і зачистки ножем захопленого шнеком грунту можна побачити зміну шарів на шнеку. Вимірявши довжину шнека до межі зміни шарів ґрунту, можна визначити глибину підошви верхнього шару покрівлі та нижчого.

Ціна виконання геологічних робіт від 490   грн за метр при глибині до 8 метрів! Звертаємо увагу, що на сайті ціни орієнтовні.

Шнекове буріння свердловин дозволяє відібрати зразки ґрунту порушеної структури. По таким зразкам можна визначити наступні характеристики:

 1. Для піщаних грунтів:
  • природну вологість, якщо зразок після відбору був герметично упакований;
  • гранулометричний склад;
  • корозійну активність.
 2. Для глинистих грунтів:
  • природну вологість герметично упакованого;
  • межі пластичності;
  • вміст органічної речовини;
  • корозійну активність по відношенню до металу.

Виконуючи проходку свердловини шнеком, можна точно визначати положення границі між шарами різної щільності. Так свердловини в Донецькій області при вишукуваннях для будівництва цехів можна виконувати із застосуванням шнекового буріння в межах всієї верхньої глинистої товщі. При досягненні покрівлі сланців здійснюється перехід на колонкове буріння. Така методика проходки виробок в даному регіоні дуже ефективна.

Шнекове буріння: застосування

Буріння шнеком доцільно застосовувати, коли потрібно зробити лідерні свердловини певної глибини, наприклад, для установки в свердловини стовпів паркану. Так як глибина промерзання в багатьох регіонах становить більше 1 метра, то і стовпи сучасних бетонних парканів занурюються на глибину, що перевищує 1 метр. Це робиться для запобігання впливу сил морозного пучіння.

Ефективним є шнекове буріння свердловин на воду

Розвідка родовищ крейдяних порід дозволяє, взявши зразки порушеної структури, визначити процентний вміст різних речовин, вологість, вміст піску, що дозволяє визначити придатність крейди для використання. Також шнекове буріння застосовується для буріння лідерних свердловин під палі.

Коментарі та запитання:


Юрій
Шнекове буріння діаметром 600 мм на глибину +- 15-25 метрів в тілі полігону твердих побутових відходів (в смітті). Місце буріння: м. Дніпро. Кількість: +- 17 скважин.
Гильдия Инжиниринг
Доброго дня, Юрій. Даний вид робіт не входить до переліку послуг, що надає наша компанія. 

Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення