Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованого виконавця "Гільдія Інжиніринг" по Україні


Шурф для обстеження фундаменту

При обстеженні фундаменту багато замовників стикаються з таким терміном, як - шурф, і тільки одиниці знаю його значення. Ми будемо намагатися максимально розкрити цю тему. Отже, шурф для обстеження фундаменту - це яма, яка призначена для обстеження ґрунтової підстави і фундаменту. Нерідкі випадки, коли шурф може використовуватися при проведенні геологічних вишукуваннях для взяття проб ґрунту. Самі роботи по створенню такої ями називається шурфуванням.

Шурф для обстеження фундаменту

Є певні вимоги щодо того, як правильно створити шурф:

  • необхідно, щоб глибина шурфу досягала ґрунтової основи на яку спирається фундамент. Заглиблення шурфу нижче підошви фундаменту можливо тільки в тому випадку, якщо фундамент знаходиться в  благополучному стані та являє собою досить монолитну конструкцію, але не більше ніж на 5-10 см. Якщо провести зайву виїмку грунту з-під фундаменту, це може спричинити за собою його спотворення або пошкодження самої конструкції.

  • в плані розміри шурфу фактично визначаються розмірами самої підошви фундаменту, а також його формою та особливостями грунту. Тобто виїмку «землі» виробляти від стіни або колони по площі фундаменту (у доступних місцях) невеликими заходками (до 10-40 см) глибиною безпосередньо до фундаменту до його краю, після чого вести його розкриття до підошви (по стінці), тобто дізнаємося геометричні розміри в т. ч. «довжину», «ширину» і «товщину». Слід пам'ятати, що достатньо такого розміру шурфу, щоб інженер-геолог міг проводити всі необхідні роботи. Наприклад, геометричні виміри, брати пробу грунту і т. д.. Поглиблення шурфу припиняється, якщо починається його підтоплення. В такому випадку необхідно дочекатися і узгодити з інженером-виконавцем швидке обстеження.

  • після проведення обстежень шурф необхідно засипати. Для цього проводиться ручне трамбування або проливка грунту. Після того, як шурф засипаний, необхідно дати грунту осісти і ущільниться, потім провести роботи з відновлення конструкцій вимощення або підлоги. Якщо уривка шурфу для детального обстеження фундаменту робилася зовні, рекомендується дочекатися, поки грунт промиється опадами.

    Вартість геологічних вишукувань від 7950 грн за комплекс вишукуваннь. Звертаємо увагу, що на сайті ціни орієнтовні.

Скільки потрібно шурфів для обстеження фундаменту вирішують інженер-геодезист і геолог. У багатьох виникає питання: в якому місці виконувати шурф? Є деякі правила, яких потрібно дотримуватися. Якщо в будівлі є підвал, то шурфи виконуються в ньому. У тому разі, коли вони відсутні, шурф роблять або всередині будівлі або зовні. Якщо є така можливість, то їх краще розміщувати в місцях, де відбувається перетинання двох стін. Тоді можна скористатися одним шурфом, який дозволить обстежити фундамент відразу під двома стінами.

Геодезисти і геологи нашої компанії "Гільдія Інжиніринг", завдяки своєму багаторічному досвіду, пристрої шурфів вирішать наступні завдання:

  • встановлять тип фундаменту, визначать розміри, глибину і геометричні форми підошви фундаменту;
  • перевірять технічний стан фундаменту, виявлять тріщини і деформації фундаменту, якщо такі є;
  • проведуть відбір проб ґрунту і проведуть подальше дослідження в лабораторії;
  • виконають розрахункові роботи для фундаментів і грунтів підстав щодо подальшої експлуатації або реконструкції, якщо така буде потрібно;
  • складуть висновок про виконану роботу.

Коментарі та запитання:


Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення