Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованого виконавця "Гільдія Інжиніринг" по Україні


Шурф для обстеження фундаменту

При обстеженні фундаменту багато замовників стикаються з таким терміном, як - шурф, і тільки одиниці знаю його значення. Ми будемо намагатися максимально розкрити цю тему. Отже, шурф для обстеження фундаменту - це яма, яка призначена для обстеження ґрунтової підстави і фундаменту. Нерідкі випадки, коли шурф може використовуватися при проведенні геологічних вишукуваннях для взяття проб ґрунту. Самі роботи по створенню такої ями називається шурфуванням.

Шурф для обстеження фундаменту

Є певні вимоги щодо того, як правильно створити шурф:

  • необхідно, щоб глибина шурфу досягала ґрунтової основи на яку спирається фундамент. Заглиблення шурфу нижче підошви фундаменту можливо тільки в тому випадку, якщо фундамент знаходиться в  благополучному стані та являє собою досить монолитну конструкцію, але не більше ніж на 5-10 см. Якщо провести зайву виїмку грунту з-під фундаменту, це може спричинити за собою його спотворення або пошкодження самої конструкції.

  • в плані розміри шурфу фактично визначаються розмірами самої підошви фундаменту, а також його формою та особливостями грунту. Тобто виїмку «землі» виробляти від стіни або колони по площі фундаменту (у доступних місцях) невеликими заходками (до 10-40 см) глибиною безпосередньо до фундаменту до його краю, після чого вести його розкриття до підошви (по стінці), тобто дізнаємося геометричні розміри в т. ч. «довжину», «ширину» і «товщину». Слід пам'ятати, що достатньо такого розміру шурфу, щоб інженер-геолог міг проводити всі необхідні роботи. Наприклад, геометричні виміри, брати пробу грунту і т. д.. Поглиблення шурфу припиняється, якщо починається його підтоплення. В такому випадку необхідно дочекатися і узгодити з інженером-виконавцем швидке обстеження.

  • після проведення обстежень шурф необхідно засипати. Для цього проводиться ручне трамбування або проливка грунту. Після того, як шурф засипаний, необхідно дати грунту осісти і ущільниться, потім провести роботи з відновлення конструкцій вимощення або підлоги. Якщо уривка шурфу для детального обстеження фундаменту робилася зовні, рекомендується дочекатися, поки грунт промиється опадами.

    Вартість геологічних вишукувань від 8 400 грн за об'єкт

Скільки потрібно шурфів для обстеження фундаменту вирішують інженер-геодезист і геолог. У багатьох виникає питання: в якому місці виконувати шурф? Є деякі правила, яких потрібно дотримуватися. Якщо в будівлі є підвал, то шурфи виконуються в ньому. У тому разі, коли вони відсутні, шурф роблять або всередині будівлі або зовні. Якщо є така можливість, то їх краще розміщувати в місцях, де відбувається перетинання двох стін. Тоді можна скористатися одним шурфом, який дозволить обстежити фундамент відразу під двома стінами.

Геодезисти і геологи нашої компанії "Гільдія Інжиніринг", завдяки своєму багаторічному досвіду, пристрої шурфів вирішать наступні завдання:

  • встановлять тип фундаменту, визначать розміри, глибину і геометричні форми підошви фундаменту;
  • перевірять технічний стан фундаменту, виявлять тріщини і деформації фундаменту, якщо такі є;
  • проведуть відбір проб ґрунту і проведуть подальше дослідження в лабораторії;
  • виконають розрахункові роботи для фундаментів і грунтів підстав щодо подальшої експлуатації або реконструкції, якщо така буде потрібно;
  • складуть висновок про виконану роботу.

Коментарі та запитання:


Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення