Система добрив розробляється на науковій основі
Система добрив - це розроблений на основі вивчення особливостей ґрунту з урахуванням планованих до вирощування рослин план внесення органічних і мінеральних добрив. У плані прописуються час і дози внесення добрив. Передбачаються способи їх закладення в залежності від властивостей добрив, чергування рослин у сівозміні та їх біологічних властивостей. Враховуються при складанні плану і кліматичні особливості території.

Фірмою ТОВ "Гільдія Інжиніринг" виконується цілий комплекс аналізів, що дозволяють визначити родючість ґрунтів. Встановлюються рН, уміщення гумусу, вміст макроелементів і мікроелементів. Ґрунтознавець допоможе встановити вид ґрунтів і підібрати добрива, що забезпечують достатнє харчування рослин.
Процес утворення ґрунту і ґрунтоутворюючі фактори
Процес утворення грунту дуже тривалий. Породи, виходячи на поверхню, піддаються процесам вивітрювання. Одним з видів фізичного вивітрювання є морозний. Вода, яка проникає крізь тріщини, замерзаючи, руйнує породи. Фізичне вивітрювання, дроблячи щільні породи, активізує хімічне руйнування гірських порід під дією розчинів. Пухке і здатне вбирати воду середовище стає місцем проживання бактерій і рослин. Біологічне вивітрювання можна вважати початком утворення ґрунту. Накопичення у верхній частині кори вивітрювання органічних речовин, що забезпечують живлення рослин, призводить до того, що материнська порода стає грунтом.
Ціна проведення робіт 350 грн за метр
Грунтоуторюючими факторами є:
- вихідна порода;
- кліматичні особливості;
- діяльність мікроорганізмів, тварин і рослин;
- вік грунту;
- підземні води;
- рельєф місцевості;
- діяльність людини.
Система добрив розробляється для конкретного виду грунту
На теренах України виділяють дев'ять видів ґрунтів. В Поліссі на льодовикових і водно-льодовикових відкладах, що мають в більшості легкий механічний склад, сформувалися дерново-підзолисті ґрунти. Розробляючи систему добрив для таких ґрунтів, враховують їх високу щільність, низький вміст гумусу і кислу реакцію ґрунтового розчину. На знижених ділянках, внаслідок перевищення кількості опадів над випаровуванням, формуються болотні ґрунти. Тут буде своя система добрив.
У зоні лісостепу основними грунтоутворюючими породами є леси та лесовидні суглинки. Характерною особливістю цих ґрунтів є висока пористість, внаслідок чого вони здатні накопичувати вологу. Високий вміст кальцію сприяє закріпленню гумусу, що забезпечує хороше харчування рослин. Структура ґрунту, вміст гумусу і реакція ґрунтового розчину роблять необхідним створення різних систем удобрення для чорноземів і сірих опідзолених ґрунтів. Система добрив враховує і те, що внесені добрива діють не один рік, тому вона складається на ряд років.
Основними вихідними породами для утворення ґрунтів в степах України послужили лесовидні суглинки і леси. Глинистий і тяжкосуглинистий склад лесовидних суглинків вплинув на механічний склад чорноземів степу. Трав'яні асоціації, зумовлені умовами зволоження, сформували чорноземи звичайні, південні і каштанові.
Живлення рослин повинно бути збалансованим. Брак, а також надлишок макроелементів і мікроелементів викликають затримку росту і хвороби рослин, що призводять до накопичення в них небажаних елементів. Створення системи добрив дозволяє вирішити цю задачу.