Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованого виконавця "Гільдія Інжиніринг". Працюємо по Україні


Системи координат в сучасній геодезії

В Україні затверджено обов’язковість застосування Державної геодезичної референцної системи координат УСК-2000 під час здійснення всіх видів робіт з геодезії та землеустрою .

Досвідчені геодезисти мають можливість перерахунку з однієї системи координат і висот Балтики в іншу. Системи координат в сучасній геодезії, що застосовуються в інженерній геодезії, топографії, дзвоніть нам за телефоном (097) 57-246-57 працюємо по всій Україні.

Системи координат в сучасній геодезії

Для визначення точок у сучасній геодезії застосовують двомірні і тривимірні системи координат.

Системи координат, що застосовуються в інженерної геодезії. В інженерній геодезії використовують географічні координати при виникненні потреби врахування різниці між певними координатами. Вони є узагальненим поданням геодезичних, а також і астрономічних даних координат. При цьому геодезична широта і довгота - це накладені під час створення проекту астрономічних координат на поверхню земний референц - еліпсоїда. Широта і довгота астрономічних координат визначається завдяки спеціальним приладам, які дозволяють отримати дані з точністю до міліметра.

Вирішити геодезичну задачу можна на площині за умови, що розміри досліджуваної площі є невеликими. У тому випадку, коли вона велика і займає не менше двох градусів довготи і ширини, то обов'язково повинна братися до уваги кривизна земної поверхні. Для вирішення такого масштабу завдань і використовується еліпсоїд, який представляє собою поверхню зображену в тривимірному просторі.

Вартість геодезичних послуг від 2 200 грн за всю ділянку. Звертаємо увагу, що на сайті ціни орієнтовні.

Системи координат в топографії. В топографії застосовуються місцеві координати, які є прямокутними. Вони представляють собою координати зональної системи Гауса-Крюгера. Такі дані застосовують на малих за площею ділянках. Нумерація координатних чвертей здійснюється за методом годинникової стрілки. Назви вони отримують відповідно сторонам світла, до яких відносяться. Наприклад, I-З II-ЮВ, III, IV-СВ.

Вісь абсцис поєднують з меридіаном певної точки території або направляють відповідно головним осям інженерних об'єктів. Полярна система координат в інженерній геодезії, дозволяє визначити положення точки на поверхні завдяки полярному горизонтальному куті, відлічуваних від певного початкового напрямку, а також горизонтальним положенням.

Координати можна отримати завдяки супутниковій системі. Вона включає в себе:

  • комплекс супутникових станцій. Вони розташовані на земній поверхні і отримують сигнали з супутників, завдяки своєму стеженні за ними;
  • супутники. Вони мають радіус орбіти, що досягає 26000 км;
  • приймальна апаратура.

Дана система працює за рахунок того, що наземні станції спостереження дозволяють визначити точне розташування супутників, наскільки це можливо. Такі станції розташовані по всій земній кулі. Кожен такий супутник має свої просторові координати.

Існує сама головна станція. Завдяки їй здійснюється регулювання лініями, які є високошвидкісними, за якими здійснюється передача даних. Також за допомогою даної станції здійснюється конкретизація меж орбіт існуючих супутників, що значаться в єдиній системі координат. Така система дозволяє час від часу отримувати з супутників набір певних координат, мають назву - ефеміріди. Отримані дані дозволяють визначити координати супутників, що знаходяться на орбіті в певний момент часу

Координати постійно змінюються. Це викликано різними факторами, серед яких гравітаційне поле. Тому їх необхідно час від часу уточнювати.

Прогрес не стоїть на місці, і в наш час можливе отримання даних координат з точністю 20-100 м, за умови використання методу эктраполяції. Даний метод дозволяє отримувати дані на кілька днів вперед. Існують і інші методи, один з яких дозволяє досягти точності до 1 метра.

Коментарі та запитання:


Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення