Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованого виконавця "Гільдія Інжиніринг" по Україні


Скільки років можна користуватися звітом про інженерно-геологічні вишукування? В яких випадках потрібне повторне буріння, відбір зразків, лабораторія?

Перед початком будівництва житлових і промислових об'єктів, доріг і т. д. проводяться інженерно-геологічні роботи. Існують різні вимоги до методики вивчення кожного виду об'єктів, але є деякі загальні вимоги для всіх різновидів. Також існують різні вимоги для різних стадій будівництва, проектування, реконструкції, розширення, технічного переозброєння. Різні вимоги до вишукувань при експлуатації та ліквідації будівель і споруд. Інженерно-геологічні вишукування можуть використовуватися для різних техніко-економічних, екологічних та інших обґрунтувань.

Скільки років можна користуватися звітом про інженерно-геологічні вишукування? В яких випадках потрібне повторне буріння, відбір зразків, лабораторія?

Інженерно-геологічні роботи під час будівництва, експлуатації, ліквідації будівель і споруд проводяться з метою уточнення гірничо-геологічних умов залягання ґрунтів, для порівняння їх з проектними. Такі дослідження спрямовані на вивчення надійності об'єктів та моніторинг навколишнього інженерно-геологічного середовища, з'ясування надійності інженерного захисту.

Між замовником і геологічною організацією підписується договір, на підставі якого проводяться інженерно-геологічні вишукування. До договору додаються: технічне завдання, кошторис, календарний графік робіт. Складається програма інженерно-геологічних вишукувань для ділянки робіт. Для цього збираються, вивчаються і аналізуються фондові та архівні інженерно-геологічні матеріали даного району з метою оцінки гірничо-геологічних умов проектування та будівництва.

Вартість геологічних вишукувань від 7950 грн за комплекс вишукуваннь. Звертаємо увагу, що на сайті ціни орієнтовні.

Програма інженерно-геологічних робіт дозволяє простежити правильність виконання робіт на всіх стадіях, відповідність робіт технічним завданням. В такому випадку ми отримаємо повноцінні вихідні дані для проектування об'єктів.

При проектуванні інженерно-геологічних робіт можна використовувати архівні матеріали попередніх досліджень зі строком давності не більше трьох років. Якщо архівні матеріали більш пізнього строку, необхідно провести спеціальні роботи, щоб переконатися в достовірності цих матеріалів, щоб можна було їх використовувати. Необхідно вивчити зміни за цей час геоморфологічних, гідрогеологічних, екологічних і техногенних умов. Тоді можна буде використовувати для проектування матеріали зі строком давності не більше трьох років. У цьому можливо знадобиться буріння додаткових свердловин, відбір проб та проведення лабораторних досліджень.

Дозвіл на проведення інженерно-геологічних робіт отримує замовник робіт. Технічне завдання погоджує проектуюча організація. Поле закінчення інженерно-геологічних робіт Замовнику надається Звіт, підтверджений експертною комісією.

Якщо експертиза виявить недостатню вивченість інженерно-геологічних умов – може знадобитися буріння додаткових свердловин, відбір проб та їх лабораторні дослідження. Також повторне буріння і випробування можуть знадобитися, якщо в результаті вишукувань виявляться більш складні інженерно-геологічні, екологічні умови, ніж запроектовані. У зв'язку з цим за погодженням з Замовником коригуються технічне завдання, програма робіт і договір на виконання робіт.

Інженерно-геологічні дослідження проводяться під час будівництва будинків підвищеної відповідальності, коли складні гірничо-геологічні умови, коли великі перерви між різними стадіями робіт, коли сильна забудованість території. Уточнюються інженерно-геологічні, гідрогеологічні та гідротехнічні умови. Контролюється процес будівництва земляних робіт, роботи по закріпленню ґрунтів і т. д.

Під час експлуатації будівель і споруд може проводитися моніторинг небезпечних природних явищ, моніторинг будівель і споруд. Для цього можуть бути пробурені наглядові гідрогеологічні свердловини, пройдені необхідні гірничі виробки.

Також іноді невеликий обсяг інженерно-геологічних робіт проводиться на стадії реконструкції та ліквідації об'єктів.

Коментарі та запитання:


Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення