Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованих фахівців Гільдія Інжиніринг. Працюємо по Україні


Складання карт полів

Яким чином отримують вихідні матеріали для складання карт?

Графічні матеріали можуть бути створені з фотографіями. Фотознімки отримують під час зйомки з повітря. Для проведення зйомки використовують різні літальні засоби - літаки, вертольоти тощо, а також безпілотники. БПЛА - безпілотні літальні засоби, по-іншому, дрони. На літальному засобі розміщують фотографиючу апаратуру - аэрофотоапарат. Аерофотозйомка, в залежності від положення фотоапарата, може бути плановою і перспективною. Фотографування проводять з таким розрахунком, щоб знімки перекривали один одного. Для цього заздалегідь прокладають маршрут носія фотоапаратури.

Складання карт полів

Створена карта повинна мати геодезичну прив'язку. Просторові координати визначають за елементами зовнішнього орієнтування. Площинні координати земної поверхні Х і встановлюють шляхом наземного визначення координат добре дешифрируючих точок шляхом GPS-вимірювань або прив'язкою до пунктів опорної геодезичної мережі за допомогою тахеометра. Третю просторову координату Z (висоту) - встановлюють, використовуючи статоскоп, радіовисотомір або радіогеодезичні станції.

Дрони і квадрокоптеры: їх роль при складанні карт полів

Останнім часом все частіше і частіше для виробництва аерозйомки використовують БПЛА. Всі БПЛА можна називати дронами. Дрони, вироблені за принципом вертольота, ще їх називають квадрокоптерами.

Стоимость проведения аэрофотосъемки от 5500 грн за 1 полет (ориентировочно 20 Га)

Переваги застосування БПЛА для здійснення аерозйомки полягають у наступному:

  1. Аерозйомка виконується з меншими матеріальними витратами.
  2. Висота, на якій летить дрон під час зйомки, становить сотні метрів, що дозволяє виконувати фотографування навіть під час хмарності.
  3. Можливість обслуговувати невеликі об'єкти.
  4. Швидка окупність коштів, вкладених на складання карт полів (послугу надає фірма ТОВ "Гільдія Інжиніринг") при застосуванні БПЛА, робить дрони все більш затребуваними.

Методи побудови карт по фотознімкам

Методом фотограмметрії, трансформуючи аерофотознімки по зонах, може бути побудований топографічний план місцевості. За стереопарами може бути створена просторова модель поля.

За результатами аерофотозйомки можливе створення ортофотопланів. Це фотографічні плани території. Вони мають точну геодезичну опору. Створюються ці карти методом диференціального ортофототрансформування аерознімків. Метод був розроблений у другій половині минулого сторіччя.

На створену планово-картографічну основу наносять векторні шари. Подібна карта поля відображає розташування сільгоспугідь (ріллі, пасовищ, сіножатей, лісових масивів тощо). По векторним картам зручно проводити моніторинг сільськогосподарських угідь.

Карти полів, що відображають потреби родючого шару в азотних добривах і якість сходів озимих та ярих, зручні у використанні.

Наземні GPS-вимірювання

Вихідний матеріал у вигляді точок з відомими координатами може бути отриманий і шляхом наземних вимірювань за допомогою GPS-обладнання. Прилад для здійснення визначення координат поміщається на лобове скло автомобіля. Може використовуватися і інша техніка.

На автомобілі створюючий карти полів об'їжджає поле по контуру. Так буде складена карта поля. Якщо всередині поля проводяться які-небудь роботи (наприклад, взяття зразків грунту на дослідження родючості і хімічного складу), GPS-вимірювання виконуються і в цих точках. Точки наносяться на карту і ми отримуємо карту поля.

Коментарі та запитання:


Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення