Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованого виконавця "Гільдія Інжиніринг" по Україні


Створення топографічної основи масштабу 1: 10000 для схеми планування території сільської об'єднаної територіальної громади

З метою складання містобудівної документації регіонального та місцевого рівнів розробляється паперова та цифрова геодезична (топографічна) основа. Ця топооснова підлягає внесенню до баз даних містобудівного кадастру, після чого вона може застосовуватись для вирішення різноманітних інженерних та проектувальних завдань. Згідно з нормативними вимогами до складу та змісту схеми планування території місцевої (у тому числі об'єднаної сільської) громади, для створення цього документу потрібна топографічна основа масштабу 1:10000.

Що таке схема планування території громади?

Схема планування території є основним видом містобудівної документації на місцевому рівні, призначеної для обґрунтування стратегії планування, забудови та іншого використання земель, що належать громаді. Схема розробляється в інтересах членів громади і визначає:

 • функціональне призначення окремих земельних ділянок;
 • принципи організації транспортної інфраструктури;
 • необхідність інженерної підготовки, доброустрою та захисту земель;
 • природні та архітектурні об’єкти, що потребують особливої охорони;
 • послідовність реалізації проектно-технічних рішень з розвитку населених пунктів та освоєння території.

Геодезична або топографічна основа для схеми планування території громади

Схема планування території сільської об’єднаної громади розробляється у цифровій формі, як набір геопросторових даних. Розроблення схеми планування території та внесення змін до неї повинні здійснюватися на актуальній геодезичній (топографічній) основі. Геодезична основа створюється шляхом виконання топографічного знімання, яке проводиться у регіональній місцевій системі координат, що має зв’язок з державною системою координат УСК-2000. Вихідним масштабом топооснови для розроблення схеми планування території сільської об'єднаної громади є масштаб М 1:10000 (в 1 см 100 м).

Що відтворюється на топографічній основі масштабу 1:10000?

Серед основних даних, що повинні відображатися на топографічній основі масштабу 1:10000:

 1. межа громади, розташовані на її території населені пункти;
 2. вулично-дорожна мережа;
 3. об'єкти комунального господарства (худобомогильники, кладовища, звалища, підприємства з утилізації, знищення та оброблення відходів), у т. ч. розташовані на території суміжних адміністративних одиниць, якщо їхні санзони зачіпають територію громади;
 4. території водного фонду, лісогосподарського призначення, дачних та садівницьких товариств;
 5. виробничі та сільськогосподарські об’єкти;
 6. ЛЕП, інші кабельні та трубопровідні комунікації, в т. ч. підземні.

Геостатистична інформація, яка визначається за допомогою топооснови-десятитисячки

Топографічна основа масштабу 1:10000 (геодезія-десятитисячка, як її інколи називають) є джерелом визначення багатьох важливих геостатистичних даних, що мають бути включені до переліку основних показників схеми планування території громади. До них відносяться площі земель, які заходяться під лісами, сільськогосподарськими угіддями, забудовою, рекреаційними об’єктами; площа, вкрита озерами, ставками водосховищами та іншими водоймами; довжина автомобільних доріг та залізниць (загальна і за окремими категоріями значення); кількість населених пунктів усіх видів. Порядок проведення топографічного знімання 1:10000 Топознімання включає підготовчий, польовий та камеральний етапи. Починаються топогеодезичні заходи з отримання завдання, визначення терміну його виконання. Після збирання та аналізу наявної по території вишукувань геодезичної інформації складається проект, за яким будуть вестись роботи. У польовий період проводиться рекогносцировка, розбивається опорна геодезична мережа, виконуються вимірювання. В процесі збору топогеодезичних даних використовуються теодоліти, нівеліри, тахеометри. За необхідності охопити вишукуванням велику територію можуть залучатися методи аерофотознімання. Під час камеральних робіт формується цифрова модель місцевості, складається план і звіт.

Замовити проведення топознімальних робіт на території всієї сільської об'єднаної територіальної громади для створення топографічної основи масштабу 1:10000 у паперовому та цифровому вигляді, з метою подальшого складання схеми планування території, можна, звернувши до компанії «Гільдія Інжиніринг». Для розроблення топооснови спеціалістами компанії застосовуються сучасні геоінформаційні технології, суворо додержуються вимоги класифікації та кодування об’єктів містобудування, нормативних і методичних документів.

Коментарі та запитання:


Юлія
Доброго дня! Ми можете зорієнтувати по вартості робіт з розробки картографічної основи М 1:10000 для Олександрійської територіальної громади. Площа територіальної громади: 456.8 кв.км
Гильдия Инжиниринг
Доброго дня, Юлія! 
Залиште контактний номер телефону та електронну пошту для підготовки комерційної пропозиції

Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення