Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованого виконавця "Гільдія Інжиніринг" по Україні


Створення тривимірної реконструкції шахт і гірничих виробок

Гірничі виробки і шахти закладаються в перспективних місцях, там, де йдуть потужні шари корисних копалин.

Створення тривимірної реконструкції шахт і гірничих виробок

Причини створення тривимірної реконструкції шахт і гірничих виробок

Протягом перших п'яти років видобуток корисних копалин поступово збільшується, потім стабілізується. Після 10-15 років експлуатації, в залежності від величини пласта, шахти і виробки старіють, вони стають глибше, добувати породу небезпечно та недоцільно. Потрібно вкладати кошти в зміцнення склепінь, безпеку, вентиляцію, освітлення та транспортні витрати. Повітря у виробках стає все менше, воно більш забруднене. На його додаткове надходження і очищення потрібно все більше коштів. Є і інші вузькі місця, такі як кропіткий видобуток і підйом порід, створення підготовчих виробок, зміна системи розробки. Наявність будь-якого, нехай навіть одного з цих ускладнень, погіршує безпеку робіт і впливає на технічні та економічні показники експлуатації шахт і гірничих виробок. Доцільним є провести реконструкцію застарілих об'єктів.

Вартість проведення аєрофотозйомки від 5 500 грн за 1 політ (приблизно 20 Га)

Мета створення тривимірної реконструкції шахт і гірничих виробок

Шахти і виробки, що відпрацювали свій рентабельний термін, але ще мають цінні пласти, об'єднуються шляхом реконструкції в систему з єдиним обслуговуванням, надземною частиною, транспортом, очисними спорудами і під'їзними дорогами. Вони повинні мати загальний шар цінних порід або пересічні верстви. Дотримання безпеки при проведенні робіт – головна умова такого об'єднання. Наступним є економічна доцільність для збільшення видобутку. Стовбури свердловин більшого діаметра з транспортними та вентиляційними ходами об'єднуються в одну систему, що забезпечує приріст потужності. Вузькі і неперспективні стовбури закриваються і не експлуатуються далі.

Створення тривимірної реконструкції шахт і гірничих виробок вимагає наявності для об'єднання чверті старих, але ще перспективних стовбурів, та добудови додаткових нових стволів, якщо вони потрібні для ефективної експлуатації.

При цьому зростає безпека робіт, економиться час і сили працюючих, і поліпшуються умови видобутку при менших витратах. З'являється можливість впроваджувати нову техніку, переозброювати виробництво сучасними технологіями і покращувати економічні показники.

Що саме вдосконалюється при створенні тривимірної реконструкції шахт і гірничих виробок?

  1. Система розтину, розробки і підготовки запасів корисних копалин для видобутку.
  2. Вентиляційна система і очищення повітря від домішок.
  3. Раціоналізується використання наземного транспорту.
  4. Основні і допоміжні ланки переобладнуються для більш ефективного використання.
  5. Умови праці стають більш комфортними та безпечними.

Чому створення тривимірної реконструкції шахт і гірничих виробок є найбільш ефективним в даний час?

ТОВ «Гільдія Інжиніринг» займається створенням моделей реконструкції шахт та гірничих виробок в тривимірному просторі за допомогою дронів і квадрокоптерів. Це найбільш точний і перспективний метод для об'єднання в одне ціле цих об'єктів і раціонального видобутку корисних копалин, який є справжнім проривом в геоінформаційних системах. Використовуючи 3D простір легко врахувати всі характеристики об'єкта, звести їх у єдину систему, вносити найменші зміни. Легко відображати більш широкі перспективні стовбури шахт і виробок, скасувати глибокі і вузькі, удосконалити переходи між ними, кріплення і інші системи. Підготовчі, розкривні та очисні процеси будуть видні на власні очі. Створення тривимірної реконструкції шахт і гірничих виробок дозволяє виявити обсяги видобутої породи, спрогнозувати її кількість у майбутньому. Крім того, можна визначити вплив такої реконструкції на екологію місцевості.

Коментарі та запитання:


Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення