Статичне зондування грунтів

Статичне зондування грунтів відноситься до розряду геологічних вишукувань. Фахівці-геологи одноголосно сходяться в думці, що саме цей спосіб дослідження ґрунту є найбільш ефективним, дає максимально повні відомості. Любов геологів статичне зондування заслужило ще й тому, що воно є оперативним способом і не дуже витратним з матеріальної точки зору. Дуже добре він себе зарекомендував при дослідженні грунту для зведення польових фундаментів. Саме цей напрям роботи був і залишається основним для даного методу. Завдяки статичному зондуванню можна одержати самі точні і повні відомості про характер грунту і геологічні особливості ділянки, щоб скласти правильний проект підстави. Але все частіше цей метод використовується не тільки для проектування польових фундаментів, але і в інших геологічних напрямках діяльності.

Шляхом статичного зондування можна отримати інформацію щодо щільності ґрунту, схильності до деформації, його однорідності або неоднорідності на всій площі, а також меж поширення кожного з елементів, що входять до складу грунту.

Статичне зондування грунтів

Методика проведення подібної процедури полягає у вдавлюванні в землю зонда. Причому, процес вдавлювання повинен бути постійним і не перериватися до самого завершення. Безперервність необхідна для того, щоб правильно зняти показання, які реєструються постійно в ході процедури. Якщо сила, з якою відбувається вдавлення, доходить своєї межі, процес переривається. Також сигналом для припинення буде служити відповідна глибина, якої досягне обладнання в ході зондування. Щоб дійсно отримати точні і об'єктивні дані, зонд потрібно занурювати на глибину понад 10 метрів. Особливо коли мова йде про масштабні будівельні роботи. Якщо ділянка невелика і будівлю планується також маленька, то можна обмежитися 5 метрами.

Ціна проведення робіт 350 грн за метр

Особливості проведення процедури статичного зондування будуть відрізнятися в залежності від того, який тип грунту буде досліджуватися. Так, пильну увагу потрібно приділити просадочным грунтам. Відмінною рисою таких досліджень є їх проведення в умовах достатнього водонасичення грунту. При необхідності, в ході занурення зонда потрібно паралельно подавати воду, тим самим виконуючи замочування ґрунту, для одержання правильних відомостей.

Компанія Гільдія Інжиніринг робить геологічні дослідження одним з основних напрямків своєї діяльності. Відповідно, ми практикуємо все можливі процедури вивчення ґрунту за різними критеріями і характеристиками. Статичне зондування не є винятком. Професійне обладнання, що відповідає всім вимогам, і спеціальне програмне забезпечення дозволяють отримувати точні дані і правильно їх обробляти. Таким чином, ми можемо вам надати повні дані щодо властивостей грунту на території вашої ділянки.

Коментарі та запитання:


Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення