Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованих фахівців Гільдія Інжиніринг. Працюємо по Україні


Статичне зондування

Головна прерогатива нашої компанії - здійснення геологічних і геодезичних робіт будь-якої складності. Більше 17 років ми надаємо послуги по статичному зондування грунтів. Роботи здійснюємо не тільки в Києві, а й на території всієї України.

Статичне зондування

Що являє собою статичне зондування?

Під незрозумілим на перший погляд терміном розуміють метод польових випробувань, в ході яких зонд вдавлюється в щільність грунту. Одночасно відбувається процес неодмінного врахування показників, який вдається вважати за рахунок опору грунту зануренню зонда.

Завдяки отриманим даним вдасться з'ясувати:

  • Ступінь питомого опору під конусом;
  • Опірність на муфті тертя, розташованої збоку.

Поряд з іншими вишукувальних робіт, статичне зондування грунту дозволить:

  1. Зрозуміти який характер грунту лежить під ногами;
  2. Оцінити ступінь мінливості грунту після встановлення конструкції;
  3. Зрозуміти, на якій глибині залягають скельні грунти з великими уламками;
  4. З'ясувати щільність, можливість деформації і зчеплення грунту;
  5. Зрозуміти, чи можна на певній ділянці забивати палі, з'ясувати глибину їх опади;
  6. Оцінити ступінь щільності і міцності грунту з часом.

Для чого застосовується?

Досвідчений інженер геолог знає, що статичне зондування корисна і необхідна процедура. Її застосовують як в якості самостійної процедури, так і разом з іншими геологічними дослідженнями.

Знаючи показник умовного динамічного опору грунту, можна зрозуміти товщину кожного шару грунту під ногами. А також зрозуміти, утворюються чи лінзи грунту, дізнатися межі різних ґрунтових шарів, оцінити належним чином їх поточний стан. Всі ці дані, в подальшому, допоможуть зрозуміти, чи можна забивати палі на якомусь певному ділянці, з'ясувати, яка глибина просідання грунту.

Важливо! Перевага методу статичного зондування в тому, що з його допомогою вдасться визначити властивості грунту там, де немає можливості відібрати керни - водонасичені, піщана місцевість.

Результати дослідження вийдуть більш достовірними, якщо їх проведення буде передувати затвердження плану і правильно оформлене завдання на виконання інженерних і геологічних робіт.

Як виконується статичне зондування?

Виконання польових випробувань неможливо без дотримання інструкцій по експлуатації. Отримані дані час від часу фіксуються на спеціальній стрічці. Швидкість її вдавлення - 1 метр в хвилину.

Одним тільки гнучким носієм фіксація результатів не обмежується. Після першого етапу свердловину засипають землею і ставлять позначку з глибиною випробувань і логотипом «Гільдія Інжиніринг». Грунти, зондувати приладом, відновлюються в обов'язковому порядку. Всі результати визначення характеристик грунту оформляються у вигляді графіків.

Зонд, який використовується для проведення досліджень, оснащений стрижнем, діаметром 36 мм. Він розміщується на штангах, з аналогічним діаметром і кутом розкриття в 60 градусів. Для отримання показників опору грунту на кінці зонда є датчики. Зонд вдавлюється в грунт зі швидкістю 1,2 м/хв.

Наші переваги

Замовляючи наші послуги, ви отримуєте випробування грунту методом статичного зондування згідно державних стандартів. Компанія «Гільдія Інжиніринг» використовує тільки найсучасніше, високотехнологічне обладнання. Наявність власної лабораторії дозволить виконати дослідження в рази швидше. Кожні чотири роки наші фахівці проходять перекваліфікацію. Замовляйте статичне зондування у нас, і ви не прогадаєте!

Коментарі та запитання:


Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення