Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованого виконавця "Гільдія Інжиніринг" по Україні


Вартість геологічних вишукувань

Геологія: деякі факти будівництва в заплаві річок

Якщо Ви не хочете, щоб Ваш будинок на міських екскурсіях демонстрували, як красиві сучасні руїни, уважно прочитайте цей розділ.

Будівництво в заплаві річок - буденна справа. Адже на цій території не написано «Заплава». Просто рівне місце поблизу річки - диво! Ось і хочеться побудувати тут будиночок і жити в своє задоволення. Не у всіх виходить. Це стосується не тільки приватних забудовників. Ось перший приклад.

Вартість геологічних вишукувань

Сумно дивитися. Це п'ятиповерховий будинок. Тільки звели стіни - і будинок почав тріщати. Це останній будинок на стрічкових фундаментах в даному мікрорайоні. Будинок вистояв, лінза заторфованих ґрунтів, не виявлена при вишукуваннях, виявилася не дуже потужною. Частину мешканців відселили майже відразу після вселення. У таких інженерно-геологічних умовах допускається розміщувати свердловини на відстані менше 20 метрів одна від одно. Якщо б ці умови були дотримані, то помилок в геологічних дослідженнях і проектуванні можна було б уникнути. Але економити на інженерно-геологічних вишукуваннях почали не вчора...

Вартість геологічних вишукувань від 7950 грн за комплекс вишукуваннь. Звертаємо увагу, що на сайті ціни орієнтовні.

А ось приклад другий.

Вартість геологічних вишукувань

Сучасне будівництво. Мешканці вже теж не живуть, хоча будинок побудований зовсім недавно. Та ж заплава, два кілометри від попереднього будинку. Якби забудовник уважно обдивився навколо, то помітив би і в одноповерхових найближчих будиночках деформації. Так необізнаний швидше вирішить, що це від старості будиночків. А це заплавні сильно стискувані, нерівномірно поширені ґрунти.

Вартість геологічних вишукувань: як на неї впливає складність геологічних умов

Удосконалюються методи будівництва. Удосконалюються методи досліджень. Процес має тенденцію до зниження витрат, заміни більш дорогих методик більш економічними. Але необхідний обсяг робіт потрібно робити, а іноді і підстрахуватися. Це стосується геоморфології. Межа між рівнями часом є кордоном абсолютно різних умов. Її треба креслити досить точно. Для виявлення подібних меж використовують не тільки дороге буріння. Статичне зондування і радіоактивний каротаж дозволяють достовірно простежити розміщення грунтів з характерними властивостями. Виконані поруч свердловини дозволяють розшифрувати дані зондування і каротажу та розповсюдити їх по всйому майданчику. Такий підхід до дослідження геології дозволяє знижувати вартість геологічних вишукувань, яка в нашій компанії від 3000 грн.

Застосування прогресивних методів випробування грунтів зі специфічними властивостями дозволяє замінювати ними дорогу проходку шурфів з метою випробування. Пелюсткові грунтоноси, за допомогою яких відбувається випробування просадочної товщі, не є дешевими. Крім наявності безпосередньо самого пелюсткового грунтоноса, потрібна наявність тонкостінного грунтоноса діаметра 146 мм. Цим грунтоносом виконується зачистка забою перед відбором моноліту. Складна технологія. Але зате результат достовірний. А при будівництві на просідаючих грунтах це найважливіше.

Геологія: звертайтеся до професіоналів

Фірма ТОВ "Гільдія Інжиніринг" протягом багатьох років надає послугу з вивчення геології ділянки під будівництво. Вивчена геологія різних майданчиків під будівництво різних об'єктів. Досвіду у геологів вистачає, щоб впоратися з найбільш непростою геологією. Підсумком проведених досліджень є науково-технічний звіт.

У нормативній літературі описаний рекомендований склад звіту про геологію ділянки, і фахівці фірми неухильно його дотримуються. Всі дані, на підставі яких проводяться дослідження, додаються до звіту. Якщо відбуваються вимушені відступи від програми, останні описуються й обґрунтовуються.

В тексті звіту викладається вивченість території (тут наводяться відомості про попередні роботи на ділянці і аналізується можливість їх використання, описуються присутні деформації будівель); наводяться особливості геоморфології, рельєфу, гідрографії та клімату. Обов'язковими розділами є геологія (тектоніка, залягання шарів), розрахункові і нормативні характеристики грунтів, що складають майданчик вишукувань, гідрогеологія (зустрінуті підземні води, глибини їх залягання, особливості режиму і хімічні аналізи води), небезпечні і несприятливі процеси і явища. Виконується прогноз зміни інженерних умов. Повинно бути зроблено районування з урахуванням передбачуваних змін. У звіті даються рекомендації щодо фундаментів, підготовки території.

До звіту додаються додатки - текстові та графічні. Геологія - наука фактів, і отримані в процесі геологічних вишукувань факти прикладаються до звіту у вигляді відомостей свердловин і виробок, графіків, розрізів, таблиць лабораторних дослідів. Будується тривимірна модель геологічної будови місцевості та може бути також надана замовнику.

В останні роки в містах сильно змінилися геологічні умови під впливом інженерної діяльності людини. Це призводить до зміни методів будівництва та вивчення геологічного середовища на велику глибину. У фірми є необхідна матеріальна база для виконання складних досліджень.

Коментарі та запитання:


Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення