Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованого виконавця "Гільдія Інжиніринг" по Україні


Будівельна сітка в геодезії

Будівельна сітка в геодезії є хорошим помічником для точного і якісного проведення робіт. Вона створюється в ході виконання геодезичних розробок на ділянці під час будівництва будь-якого об'єкта. Сприяє правильному проведенню робіт по розбивці ділянки, здійснення зйомки, вимірювань, а також для точної установки обладнання. Геодезична будівельна сітка є системою координат, позначених та зафіксованих на окремій місцевості або ділянці. На ній розташовуються певні пункти, які, з'єднуючись один з одним, утворюють квадрати. Ці пункти проектуються ще на етапі вивчення карт, планів (особливо генерального) будівлі, що будується. Головне завдання фахівців - це не тільки правильно її спроектувати на плані, але і максимально точно перенести з проекту на місцевість. Будівельні сітки найчастіше застосовуються при зведенні промислових об'єктів.

Геодезична будівельна сітка, що проектується на генплані майбутнього об'єкта нерухомості. Цим вона і відрізняється від інших різних видів мереж, які є опорними. Довжина однієї з сторін квадрата будівельної сітки залежить від площі об'єкта, що будується і від її цільового призначення. Довжина такої сторони квадрата може варіюватися від 100м до 400 м. Найчастіше використовується сітка, що має сторону квадрата 200 м. В тому випадку, коли необхідно розбити геодезичну будівельну сітку в цехових умовах, довжина сторони квадрата варіюється від 10 до 20 м. Для створення даної сітки найчастіше використовується прямокутна система координат. В залежності від призначення будівельної сітки визначається ступінь її точності. Після того як на генплані вироблено проектування будівельної сітки, вона виноситься в натуру. Винос в натуру відбувається в кілька етапів. Спочатку виносяться вихідні напрямки сітки, потім здійснюється детальна її розбивка, яка може проводиться за допомогою осьового та редукованого способу. Сітка закріплюється постійними знаками, після чого виробляються контрольні вимірювання.

Будівельна сітка в геодезії

При побудові сітки за основу беруться квадрати, бо з ними легше працювати спеціалістам. Проте є ситуації, коли доцільніше проводити розбивку на прямокутники - у них простіше вписати конструкції і споруди. Що стосується розмірів геодезичної сітки, то вони залежать винятково від характеру майбутньої споруди, його призначення і площі. В основному, всі будівельні сітки можуть бути з квадратами від 100 метрів і закінчуючи 400 метрами. Але занадто маленькі, так само як і занадто великі розміри квадратів не зовсім зручні у використанні. Тому найоптимальнішим і поширеним розміром став квадрат, який має боку за 200 метрів. У деяких випадках, якщо будівництво передбачає прокладку множинних комунікаційних ліній, то краще зменшити розміри квадратів до 100 метрів. Поширеною є практика побудови типових сіток, які притаманні типовими планами споруд.

Ціна геодезичного супроводу будівництва від 2 500 грн за робочий день

Якщо на ділянці вже є будівля, яка була зведена раніше і до неї теж розроблялася геодезична сітка, то нова сітка є прямим продовженням вже наявній і будується за такими ж параметрами, як і стара. Складність видається тоді, коли не залишилося ніяких знаків попередньої сітки. У такому випадку потрібно спробувати відтворити осі вже відбудованих приміщень, які розташовуються поруч з майбутнім будівництвом. Тоді, відштовхуючись від цих осей, потрібно і виконувати побудову нової сітки.

Інженери-геодезисти компанії «Гільдія Інжиніринг» систематично виконують замовлення по проектуванню будівельної сітки. Їх кваліфікація дозволяє не тільки правильно та оперативно працювати з генеральним планом і проектом побудови сітки, але також і максимально точно перенести її на ділянку. Також наші фахівці після виносу сітки на місцевість перевірять правильність її розташування, зроблять контрольні вимірювання. Якщо попередня сітка будувалася не нами, то ми перевіримо її дані, виправимо, якщо потрібно, і на підставі цих даних побудуємо нову.

Коментарі та запитання:


Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення