Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованого виконавця "Гільдія Інжиніринг" по Україні


Будівельна геодезія

На самому першому етапі будівництва замовнику потрібно визначити, а де ж на ділянці будинок? У нас є креслення розпланування. Є геодезична організація. Є підрядна організація, яка виконує перший етап будівельних робіт - розробка котловану під фундамент. Геодезисти передають осі будівельникам. І до справи приступає фахівець з будівельної геодезії (виконроб, майстер, геодезист). Як правило він не має сучасного обладнання(тахеометр, gps). Він часто озброєний ниткою, рулеткою, теодолітом, нівеліром, схилом, кутником. Він користується дідівськими методами для розмітки кілочків під екскаватор. Іноді для розмітки складної конфігурації геодезист потрібно мінімум 2 помічника, і пару днів для розмітки. Якщо виявляється помилка, то її виправити часу доведеться витратити ще більше ніж розмітити все заново.

Будівельна геодезія

Чому не всі, навіть досвідчені геодезисти, беруться вести строющийся об'єкт?
По-перше, в будівельної геодезії є своя специфіка і треования до документації,
по-друге, виносити осі потрібно так, щоб ними було зручно користуватися підрядникам, і важче знищити строительям.

Крім точності розбиття осей, потрібно вміти відстояти свою правоту при спорах (а суперечки на будівництві з геодезистами відбуваються практично щодня, не там палю забили, колона нахилилася, вісь переплутали, дорога крива, кілочок поламали, хто винен-геодезист. А на кожен косяк є своя причина, і в 99% випадків звинувачень це далеко не геодезист).

Ціна геодезичного супроводу будівництва від 2 500 грн за робочий день

Тому у будівництві залишаються тільки стресостійкі фахівці, які ще не знають смаку офісної роботи при виготовленні п'ятисоток, або технічної документації для приватизації, або просто не люблять сидіти в офісі.

Не буде перебільшенням, якщо сказати, що геодезист на будівництві це сполучна ланка всього процесу. Початок і кінець всього будівництва. Адже він не тільки виносить кілочки при осьової розбивці. Він керує земляними роботами правильністю їх проведення.

Особливого значення набувають геодезисти, коли йдеться про великомасштабні об'єктах багатоповерхових житлових будинках, торгових і бізнес-центрах, промислових підприємствах. Потрібно точно розташувати об'єкт на ділянці, виконати його посадку на місцевості, розбити котлован, визначити обсяги земляних мас. Природно, що для невеликих об'єктів ці роботи виконуються, проте не в таких обсягах. Геодезисти повністю контролюю будівельний процес, і ретельно стежать за діями підрядників, перевіряючи їх регулярними виконавчими зйомками по завершенні кожного з ключових етапів будівництва.

Окремої уваги заслуговує роль геодезиста в роботі над комунікаційними лініями. Їх проектна розробка, прокладка або підводка до нового будовою вимагає особливо ретельного і відповідального підходу. В іншому випадку, недбале ставлення загрожує порушенням норм та аварійними ситуаціями.

Дуже актуальною геодезичної роботою під час проведення будівництва є контроль за якістю винесення проекту в натуру. Іншими словами, контроль за якістю проведення монтажно-будівельних робіт. Такі геодезичні роботи дозволяють вчасно визначити всі деформації та відхилення від проектної документації та вжити певні дії щодо їх усунення. Контроль якості виконується по завершенню кожного етапу будівельних робіт. Завдяки якісному його проведення можна виправити всі помилки будівельників. Якщо вони під час не будуть виявлені, то можуть спричинити виникнення аварійних ситуацій. Такий геодезичний контроль носить назву - виконавча зйомка. За її результатами складається виконавча документація.

Серед широкого переліку послуг для будівництва, які надає компанія "Гільдія Інжиніринг": винос в натуру інженерних мереж, межових знаків; розбивка колон, стін; складання генплану; геодезичні зйомки і багато іншого.

Дізнатися більш детально про геодезичному супроводі будівництва у наших геодезистів ви зможете за телефоном, вказаним на сайті.

Коментарі та запитання:


Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення