Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованого виконавця "Гільдія Інжиніринг" по Україні


Геодезичні роботи в будівництві

Вартість робіт з геодезичного супроводу будівництва досить висока, оскільки вимагає участі геодезистів високої кваліфікації, що має підтверджуватися державними сертифікатами інженера-геодезиста, отримати його може тільки дипломований спеціаліст, який має досвід роботи за фахом і здав екзамени перед кваліфікаційною комісією. За закінчення розбивочних робіт і закріплення винесених осей підписується акт про виробленої розбивці і здачі закріплених знаків на зберігання представнику організації-замовника, документ, підписаний геодезистом не склали кваліфікаційний іспит, і не отримали сертифікат вважається недійсним. Розцінки на геодезичне супровід (забезпечення) будівництва і геодезичні роботи визначаються в залежності від місця розташування, типу і конфігурації споруди, обсягів і темпів робіт, а також від того, чи буде бригада геодезистів присутні на об'єкті щоденно або ж виїжджати по мірі необхідності. В нашій компанії розцінки на геодезичні вишукування починаються з 1500 грн.

Геодезичні роботи в будівництві

У цей варіант найбільш прийнятний. Замовник, таким чином, підвищує ККД геодезиста і тим самим економить гроші на геодезичні розбивочні роботи.

Для виконання розбивочних робіт необхідний проект споруди на геопідоснові або розбивочне креслення. Необхідні для розбивки дані (у геодезії вони називаються розбивочні елементи - це кути, відстані і перевищення) готуються заздалегідь аналітичними методами. Під час геодезичної розбиття їх відкладають за допомогою геодезичних приладів від пунктів зовнішньої розбівочної основи і на місцевості знаходять і закріплюють точки перетину осей нової споруди. Геодезична розбивка висотного положення провадиться від існуючих постійних і тимчасових реперів.

Ціна геодезичного супроводу будівництва від 2 500 грн за робочий день

Приблизні розцінки на геодезичні роботи

Геодезичні роботи в будівництві (геодезичне супровід будівництва) являють собою комплекс вимірювань, обчислень і побудов в кресленнях і натурі, що забезпечують правильне і точне розміщення будівель і споруд, а також зведення їх конструктивних і планувальних елементів у відповідності з геометричними параметрами проекту

Геодезичний контроль повинен бути присутнім на всіх етапах будівництва:

Підготовчий період будівництва, інженерні вишукування для будівництва:

Основний період будівництва:

Закінчення будівництва:

Геодезичні розбивочні роботи - важливий етап перед початком нового будівництва. Від правильності їх розрахунку та виконання залежить, чи буде будуватися споруда на призначеному йому місці. Геодезична розбивка плями забудови достатньо жорстко регулюється сучасними будівельними нормами. Детальна розбивка внутрішніх осей споруди повинна проводитися ще більш ретельно.

Виготовлення виконавчих зйомок

Основне призначення виконавчих зйомок в будівництві - встановити точність винесення проекту споруди в натуру і виявити усі відхилення від проекту, допущені в процесі будівництва. Це досягається шляхом визначення фактичних координат характерних точок побудованого споруди, розмірів їх окремих елементів і частин, відстаней між ними та інших даних. Виконавчі зйомки і геодезичні роботи ведуться в процесі будівництва по мірі закінчення його окремих етапів і завершуються остаточної зйомкою готового споруди. Результати контрольних вимірювань відображаємо на схемах спеціальної геодезичної документації. Виконавча документація є результатом виконавчої геодезичної зйомки і може бути представлена як у текстовому, так і в електронному варіанті. В ній відображається фактичне виконання проектних рішень, або фактичне положення об'єкта капітального будівництва та його елементів. Виконавчі схеми в будівництві складаються на підставі вимог чинних нормативних документів, вимог органів державного нагляду, авторського нагляду проектної організації, технагляду замовника. Детальніше про виконавчих геодезичних зйомках...

Деякі виписки з снип для інженерних вишукувань для будівництва (Будівельні норми і правила СНиП 3.03.01-87 "Несучі та огороджувальні конструкції" (затв. постановою Держбуду СРСР від 4 грудня 1987 року N 280) (зі змінами від 22 травня 2011 р.) ):

  • Замовник зобов'язаний створити геодезичну разбивочную основу для будівництва і не менш ніж за 10 днів до початку виконання будівельно-монтажних робіт поетапно передати підряднику технічну документацію на неї і закріплені на майданчику будівництва пункти основи, в тому числі
  • Безпосередньо перед виконанням розбивочних робіт виконавець повинен перевірити незмінність положення знаків розбівочної мережі будівлі (споруди) шляхом повторних вимірювань елементів мережі.
  • Перелік відповідальних конструкцій і частин будівель (споруд), що підлягають виконавчої геодезичної зйомки при виконанні приймального контролю, повинен бути визначено проектною організацією.
  • Результати топографо-геодезичної (інструментальної) перевірки при операційному контролі повинні бути зафіксовані в загальному журналі робіт.
  • Виконавчі схеми і креслення, складені за результатами виконавчої зйомки, слід використовувати при приймальному контролі, складанні виконавчої документації та оцінці якості будівельно-монтажних робіт.

Спираючись на величезний досвід в будівельній геодезії нашим комерційним відділом можливо прорахувати геодезії і закласти її в кошторис на весь період будівництва від маленького гаражика до заводського комплексу в 800 Га на 4 роки будівництва.

Деякі рекомендації з добору підрядників при геодезичному супроводі будівництва:

  • перевірити їх матеріально-технічну базу, наявність потрібного обладнання. Часто геодезисти беруться за роботу, не маючи приладів в надії брати їх в оренду або придбати в кредит за рахунок вашого ж замовлення. Їх помилка в розрахунках платоспроможності може згубно вплинути на збереження приладу. Якщо ви плануєте проводити передоплату за роботи обов'язково потрібно перевірити їх досвід в аналогічних договорах, а так само щоб статутний капітал компанії не був менше розміру авансу. Так само геодезична організація при споруджуваному об'єкті не обійдеться без ноутбука, зарядженого усіма останніми креслярськими програмами та інтерфейсними кабелями і шнурами, для обміну даними приладів з комп'ютерами.
  • уточнити склад фахівців з кваліфікаційними сертифікатами, зараз виконавчої документації повинна ставитися іменна друк фахівця.
  • перевірити наявність бухгалтерських документів для законності проведення платіжних операцій.

Так само при співпраці з геодезичною організацією вся виконавча і звітна документація повинна надаватися в строк. Відомі випадки, коли всі виконавчі зйомки і геодезичні розбивочні роботи на житловий будинок в 20 поверхів «малювалися» за 2 дні у кінці будівництва при здачі в експлуатацію, включаючи вже зариті фундаменти і зашиті колони, при такому підході, не про який контроль не може бути й мови. При цьому замовник платить не за поточний контроль, а за «веселі картинки».

Коментарі та запитання:


Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення