Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованого виконавця "Гільдія Інжиніринг" по Україні


Топографічна Схема

Практично кожна земельна ділянку рано чи пізно стає об'єктом геодезичних вишукувань. До цього  наводить зміна власників або бажання впорядкувати територію, забудувати її або виконати перепланування існуючих конструкцій. Для всіх цих цілей необхідні геодезичні вишукування.

Топографічна Схема

Центральною процедурою досліджень є топографічна зйомка та розробка супутніх документів. Схема топографічна – ось один з головних графічних матеріалів, який складається за результатами топозйомки.  

Топографічна схема – це графічний документ, який передає особливості певної місцевості – рельєфу, розташування існуючих або планованих об'єктів, комунікацій. Вона розробляється на підставі вимірювальних процедур і розрахункових процесів. При цьому використовується спеціальне обладнання, яке й допомагає провести зйомку.

Схема може виступати окремим, самостійним матеріалом. У цьому випадку мова йде про однин графічний документ, який розробляється для конкретних цілей. Так, окрема схема може бути спрямована на передачу розташування комунікаційних ліній під землею і на землі. Для благоустрою території може розроблятися схема з акцентом на зелені зони, водні об'єкти.

Топографічна схема може виступати не тільки автономним документом, але і входити в комплекс матеріалів проектного характеру. У цьому випадку вона відіграє важливу роль середовищ всіх документів. Адже вона передає всі особливості досліджуваної території, а отже, спираючись на дані, можна планувати розташування майбутньої будови.

Вартість проведення топографічних робіт від 2 500 грн за ділянку

Як вже було сказано, топографічна схема є результатом топозйомки. Саме від якості цієї процедури залежить і якість графічного документа. Необхідно дотримати всі етапи проведення зйомки, не ігноруючи і не опускаючи підготовчий процес. Важливо вивчити всі матеріали, що стосуються даної території перед польовими роботами. Самі польові роботи проводяться не менш ретельно. Вони здійснюються за допомогою вищезгаданого геодезичного обладнання, яке забезпечує високу точність відомостей та оперативність всього процесу. Завершує топозйомку камеральна стадія, на якій відомості обробляються і виливаються в графічні матеріали. Саме на цьому етапі і народжується топографічна схема. При цьому її розмір може варіюватися в досить широкому діапазоні – від великих як, наприклад, 1:500 до дуже дрібних – 1:5000. Все залежить винятково від розмірів території і призначення схеми.

В деяких випадках замовляється окремо і проводиться на підставі раніше виконаних геодезичних вишукувань зовсім іншими фахівцями. Такий підхід припустимо, але його краще уникати. Вся справа в тому, що попередні роботи могли виконуватися некоректно, з помилками. Отже, і результати будуть спотвореними. У результаті схема також буде містити помилкові дані, і ці недоліки підуть далі по всім важливим матеріалам. Щоб уникнути такого сніжного кому проблем і помилок, краще замовляйте одночасне проведення і топографічної зйомки, і складання топографічної схеми. Тим більше, що за основу треба брати тільки свіжі знімальні дані, застарілі відомості будуть неактуальними. У випадку, якщо вам потрібна топографічна схема, зверніться в компанію "Гільдія Інжиніринг", яка проведе будь-які геодезичні вишукування, як в комплексі, так і окремо.

Коментарі та запитання:


Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення