Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованого виконавця "Гільдія Інжиніринг" по Україні


Схема пристрою ставка

Не у кожного є можливість влаштуватися біля водойми з блакитною прохолодною водою і піщаним пляжем. Але так іноді хочеться полежати біля води, відчути її прохолоду і милуватися на сонці в краплях. Для цього можна облаштувати невеликий ставок на своїй ділянці, якщо дозволяє  площа території. Якщо зробити все за правилами, то можна отримати гідний результат. Для цього знадобиться схема ставка.

Схема чищення ставка

Як відомо, водойми поділяються на природні та штучні. Ставки також можуть бути природними, які створені природою і функціонують за законами екосистеми, а також рукотворними. Успішне існування останніх залежить від дій людини. Якщо ставок створюється людиною, то необхідно самостійно і заповнювати його водою, і облаштовувати, і очищати.

Створення штучного ставка – це створення цілої водної системи. І в цьому випадку головне – дотримуватися всіх правил і найбільш точно передати всі умови природного водоймища. Основних умов успішного функціонування ставка три. По-перше, це постійна наявність води, яка не повинна йти в грунт. По-друге, це підтримання біологічного балансу. По-третє, чистота води і своєчасне очищення.

Вартість проведення топографічних робіт від 2 500 грн за ділянку

Крім цього при облаштуванні водойми повинні бути витримані деякі правила. В першу чергу, це наявність відповідної площі ділянки. На маленькій території ставок неможливо розбити. Далі – це достатня кількість зелених насаджень, а також відсутність комунікацій в місці облаштування водойми. Правильно розташувати водойму на ділянці, а також визначити її основні складові допоможе схема.

Причому, знадобиться не тільки схема пристрою ставка, але також і схема очищення ставу. Для того щоб розробити кожну з цих графічних різновидів, необхідний комплекс геодезичних і геологічних робіт. Саме  з них має починатися пристрій водойми. Геологічні роботи допоможуть з'ясувати, чи підходить ґрунт, що знаходиться на ділянці, для розташування на ньому водного об'єкта. Грунт повинен бути рихлим і здатним витримати велику вагу, який має вода.

Геодезичні роботи передбачають дослідження території шляхом зйомки, щоб визначити місце, найбільш прийнятне для водойми. Також необхідно проаналізувати документацію, що стосується даної місцевості і території. Це в комплексі з геодезичними польовими роботами допоможе встановити розташування комунікаційних ліній. А вони, в свою чергу,  є головним чинником, який впливає на розташування водного об'єкта.

Дані геодезичних робіт викладаються в графічному документі – схемою ставка. Зібравши воєдино всі показники, можна скласти грамотний проект водойми з урахуванням всіх особливостей. Схема ставка включає в себе докладне графічне зображення водойми з фіксацією всіх елементів. Передається форма, яку буде мати водний об'єкт, його розміри у відповідному масштабі, глибина, послідовність шарів грунту. Також наносяться відмітки про гідроізоляцію і дренаж. У деяких випадках водойма може бути влаштована таким чином, що буде мати і електричне живлення. Це стосується, наприклад, фільтрів очищення або підсвічування. Розташування кабелів електроживлення також має наноситися на схему, так як це є важливим моментом облаштування.

При розробці схеми водойми окрему увагу потрібно приділити системі очищення води. Для цього потрібна схема очищення ставу. Найкращим варіантом буде установка спеціального фільтра очищення.

Схема ставка – обов'язковий елемент облаштування. Тому складати її, а також проводити всі супутні роботи потрібно довірити професіоналам компанії  Гільдія Інжиніринг.

Коментарі та запитання:


Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення