Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованого виконавця "Гільдія Інжиніринг" по Україні


Схема земельної ділянки

Схема земельної ділянки являє собою план території, який складається на основі топографічної зйомки в традиційному масштабі 1:500. Розробляється схема з метою визначити розташування кожного з об'єктів, які планується зводити на ділянці. Крім визначення місця розташування передбачуваних об'єктів будівництва, на схему наносяться червоні лінії, відстані від одного елемента до іншого, а також від споруджуваного об'єкта до меж закінчення території. Місця розташування комунікаційних ліній також знаходять відображення на схемі земельної ділянки.

Схема земельної ділянки

Схема земельної ділянки може знадобитися в ході отримання дозволів на будівництво. Вона не виступає окремим самостійним документом, а є частиною технічної документації. Як окремий документ вона не має такої сили, як інші геодезичні матеріали. Але без схеми також ви нічого не зможете оформити. При цьому схема - це не тільки матеріал графічного характеру, але також і текстова складова. Описова частина містить таку інформацію: докладний виклад характеристики території, на якій планується проводити які-небудь роботи, технічне обґрунтування будівельних або реконструкційних робіт. Також повинні бути розписані інженерні особливості, які будуть застосовуватися і враховуватися при будівництві конструкції.

Вартість проведення топографічних робіт від 2 500 грн за ділянку

Якщо схема земельної ділянки складається для надання у відповідні управління, то варіанти відомостей, що входять до неї, можуть різнитися в залежності від того, хто виступає замовником будівництва. Якщо це фізична особа, яка планує зводити житловий приватний будинок, то кількість інформації буде стандартним. У той же час для юридичних осіб цей список значно ширше.

Схема ділянки розробляється на етапі проектування, перед затвердженням самого проекту. При цьому розташування запланованих об'єктів може бути різним в залежності від площі території. Грає роль і форма - можливо, це квадратний або прямокутний ділянку. А може бути варіант, коли він буде мати чотири кута, а, наприклад, шість. Так, може бути територія у формі букви «Г».

Даний документ порівняно з іншими геодезичними  матеріалами досить легко і швидко виконується. Головне, мати всі показники, точні дані. Для складання схеми ділянки знадобиться не тільки топографічний план, але й інша технічна і нормативна документація. Укладач схеми повинен володіти повною інформацією про норми відстаней від одних елементів до інших, а також вивчити всі параметри досліджуваної території. Тільки маючи повний набір даних, і правильно прочитавши топографічний план, можна швидко і точно скласти схему земельної ділянки.

Природно, ви можете спробувати самостійно вникнути у всі геодезичні тонкощі складання такого документа, сподіваючись на його простоту. Однак самостійний процес займе у вас багато часу, більшу частину якого ви витратите на вивчення деталей, норм та інших теоретичних відомостей. Але і при цьому можете в кінцевому підсумку помилитися у практичній частині. Тому не випробовуйте долю і не економте на даній роботі. Тим більше, що коштує вона не так вже і дорого. Кваліфіковані геодезисти компанії Гільдія Інжиніринг проведуть всі необхідні підготовчі процеси - зроблять топографічну зйомку, складуть план і на його підставі розроблять схему земельної ділянки. А якщо у вас вже є вся необхідна технічна документація, то ми оперативно складемо вам схему з урахуванням всіх нормативних приписів.

Коментарі та запитання:


Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення