Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованого виконавця "Гільдія Інжиніринг" по Україні


Інженерні вишукування і технічне обстеження моста перед реконструкцією або капітальним ремонтом споруди

Мости, як і багато інших інженерні споруди, періодично потребують капітального ремонту, а іноді і в реконструкції. Дані роботи виконуються на підставі спеціальних планів та проектної документації, перед розробкою якої проводиться відповідне інженерно-дослідницьке обґрунтування. В обстеження для проекту реконструкціїмосту,крім технічного огляду з метою з'ясування ступеня його фізичного зносу, входить геодезія мостових конструкцій і прилеглих до спорудження ділянок місцевості. Предметом уваги фахівців компанії «Гільдія Інжиніринг», що виконують дослідження, є також і геологія ґрунтів, які є підставою для мостових опор.

техническое обследование моста

У чому полягають особливості інженерного обстеження для проекту реконструкції мосту і ремонтних робіт?

Якщо порівнювати з дослідженнями під нове будівництво, то відмінності, характерні для інженерно-вишукувальних робіт, що проводяться перед реконструкцією або ремонтом, в основному зумовлені тим, що ведуться вони на вже освоєної раніше території. Цей факт трохи полегшує проведення досліджень, так як в більшості випадків тут вже проводилися:

  • великомасштабна топографічна зйомка території;
  • гідрографічні дослідження;
  • вивчення геологічної будови місцевості.

Співробітникам фірми «Гільдія Інжиніринг» необхідно тільки ретельно проаналізувати наявні карти, плани і технічні звіти; перевірити і актуалізувати наявну в них інформацію з геодезії та інженерної геології. Разом з тим, велика увага необхідно приділити технічному обстеженню для проекту реконструкції мосту або його капітального ремонту. У процесі такого обстеження ведеться пошук і з'ясування причин виникнення дефектів, як обумовлених впливом навколишнього середовища, так і спричинених недоліками будівництва або порушенням правил експлуатації споруди.

Методи отримання інформації, що застосовуються в ході здійснення комплексу вишукувальних досліджень

  • Вивчення звітних матеріалів передпроектних інженерних вишукувань і проектної документації моста, схем виконавчої зйомки.
  • Топогеодезичні вимірювання з використанням високоточних оптичних приладів і систем лазерного сканування.
  • Бурові роботи з відбором проб для лабораторного дослідження та визначенням сталого рівня ґрунтових вод.
  • Діагностика технічного стану конструкцій мосту за допомогою ультразвукового, радіометричного і іншого контрольного обладнання.

техническое обследование моста

Геодезичні дослідження при обстеженні мостів

Багато дефекти мостів, які потребують виправлення в ході реконструкції або капітального ремонту, можна виявити лише за допомогою інженерно-геодезичних методів контролю. Для таких елементів споруди як подферменнікі, ригеля, фундаменти дуже важлива стабільність в висотному відношенні, тому геодезисти виконують ретельне їх нівелювання. З метою виявлення зміщення ферм прогонових конструкцій обов'язково проводиться звірка виконавчого плану з фактичної ситуацією. При обстеженні залізничних мостів послуги геодезистів також необхідні, щоб скласти поздовжній профіль колії і перевірити паралельність рейок осі моста. Геодезичне обстеження опор мостів супроводжується гідрографічними роботами - зйомкою дна водного об'єкта і найближчих ділянок берега. В ході цих досліджень проміряти глибини, фіксуються координати і висоти точок берегової лінії. Порівняння гідрографічних планів, складених в різні роки, дозволяє з'ясувати динаміку руслових процесів і спрогнозувати їх вплив на спорудження.

У яких випадках необхідно ретельне уточнення геології ділянки робіт?

Ретельні роботи по геодезії та технічному огляду конструкцій потрібні при будь-якому обстеженні для проекту реконструкції мосту або капітального ремонту даної споруди. Поглиблене ж уточнення геологічної ситуації програма досліджень передбачає зазвичай, коли є підстави вважати, що геологія району недостатньо стабільна. Причиною цього, наприклад, може бути сейсмічна активність, яка призводить до утворення структурних розломів в геологічному розрізі і виникненню тріщинуватих зон. Також міцність грунту може погіршитися внаслідок карстових процесів, коли несучі будівельні елементи спираються на пласти карбонатних порід. Словом, причини можуть бути різними. Щоб визначити необхідний обсяг геологічних досліджень, слід провести попередній огляд об'єкта і уважно ознайомитися з матеріалами передпроектних досліджень.

Коментарі та запитання:


Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення