Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованих фахівців Гільдія Інжиніринг. Працюємо по Україні


Топографічна зйомка місцевості

Топографічна зйомка місцевості: аерофотозйомка за допомогою літаків

В основі створювання будь-якої топографічної продукції (карти або плану) лежить топографічна зйомка місцевості. Основним методом зйомки великих територій є аерофотозйомка. Командир та штурман літака відповідають за політ, оператор - за найцінніший вантаж літака - фотографічний апарат. За допомогою автопілоту вирівнюється політ літака. Аерофотозйомка може виконуватись лише в безхмарну погоду, тому що наявність хмар в небі буде перешкоджати отриманню чітких фотографій місцевості.

Топографічна зйомка місцевості

На висоті декілька сот метрів після входу в робочу зону починається фотографування. Літак облітає місце зйомки своєрідним зигзагом. Кожний наступний прохід перекриває попередній на 60%. Це гарантує попадання в кадр всього, що знаходиться на місцевості. Керується фотоапаратура опрератором, який знаходиться в салоні літака, через ноутбук. Головною перевагою сучасної фототехніки є платформа, що рухається. Камера фотоапарату рухається перпендикулярно руху літака. За рахунок цього вона робить не тількі планові знімки, а й перспективні. Рухаючись, камера фотоапарата робить по 7 якісних знімків за секунду. Спеціальна компьютерна програма, в якій будуть оброблятися фотознімки, ліквідує всі недоліки, які виникнуть під час зйомки.

Вартість проведення топографічних робіт від 2 500 грн за ділянку

Жорсткий диск із зробленими фотознімками передається в офіс. Фотознімків може бути створено за заліт декілька тисяч. Далі їх будуть обробляти інженери-фотограмметристи. В першу чергу всі знімки, зроблені в польоті, треба сопоставити між собою - цей процес має назву накидний монтаж. Зараз накидний монтаж за декілька хвилин виконує компьютер. Знімки орієнтують, щоб прив’язати до поверхні землі. В процесі обробки точкам на кадрах присвоюються просторові координати і крок за кроком знімки зшиваються в єдину карту. Коли карта виготовлена, кожна крапка на ній відповідає конкретній точці місцевості. Сучасна аерофотозйомка дозволяє створити не тільки звичайну карту, а й тримірну. По тримірній моделі можна виміряти восоту будинку, дерева або іншого об’єкту та встановити їх планове положення.

Топографічна зйомка місцевості: аерофотозйомка з використанням літального апарату

Сучасний процес аерофотозйомки - фотографування территорії з висоти від сотні метрів до десятків кілометрів - є суттєво спрощеним, порівнюючи з 1925 роком, роком виникнення аерофотозйомки. Колись для здіснення аерофотозйомки потрібні були десятки фахівців та велика авіація. Зараз існують безпілотні моделі літаків, які, встановивши на борту фотоапарат, використовують для аерофотозйомки.

Модель безпілотника у згорнутому стані доставляється на місце проведення аерофотозйомки на звичайному автомобілі. Після приведення літального апарату у робоче становище та його перевірки здійснюється запуск. Конструкція безпілотника робить його дуже стійким в повітрі, він може працювати на невеликій висоті. Літак керується з землі за допомогою радіопередаючого пристію. Літак орієнтується в просторі, керуючись GPS-датчиком. На землі інженер керує літаком через станцію, яка задає безпілотному літаку програму польоту. Інформація по аерофотозніманню попадає на флешку і потім передається в офіс, де буде складена карта.

Топографічна зйомка місцевості: наземна тахеометрична зйомка

Невеликі за розміром ділянки знімають наземними методами. Дуже розповсюджений метод - тахеометрична зйомка з використанням тахеометра.

Геодезисти фірми ТОВ “Гільдія Інжинірінг” виконають топографічне знімання місцевості любої площі у потрібному масштабі. За даними знімання буде складений топографічний план або карта.

Коментарі та запитання:


Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення