Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованого виконавця "Гільдія Інжиніринг" по Україні


Топографічна зйомка масштабу 1:500

Топографічна зйомка масштабу 1:500 найбільш поширена серед усіх топографічних зйомок. Топографічна зйомка масштабу 1:500 знадобиться:

 • перед проведенням проектування та будівництва на ділянках, де густа сітка підземних комунікацій;
 • для складання генеральних планів;
 • для будівництва багатоповерхових будинків та промислових підприємств;
 • для постановки ділянки на кадастровий облік;
 • перед купівлею, продажем або розділом ділянки;
 • перед будівництвом нового будинку на ділянці.
Топографічна зйомка масштабу 1 500

Без топографічної зйомки масштабу 1:500 не обійтись, якщо організація збирається проводити нову лінію електропередач або вдосконалювати чи будувати нову систему підземних комунікацій. Замовити топографічну зйомку і інші геодезичні роботи можна в нашій фірмі ТОВ «Гільдія Інжініринг». Вам слід тільки замовити послугу, а ми передзвонимо негайно, і домовимось за ціну і час проведення потрібної Вам роботи.

Правильно проведена топографічна зйомка масштабу 1:500 складається з наступних видів робіт:

 1. Збір документації попередніх геодезичних робіт, в тому числі і топографічної зйомки м-бу 1:500 по даній ділянці, в геодезичних організаціях, які розташовані недалеко.
 2. Польові роботи, до яких входить прив’язка до місцевості і топографічні роботи за допомогою тахеометра. В цей період обстежуються всі об’єкти, які потрапляють в поле зору: елементи рельєфу (вершина пагорба, яри), будівлі, наземні комунікації, виходи підземних комунікацій,а тахеометром всі об’єкти прив’язуються до геодезичних пунктів, які є на ділянці або поблизу.
 3. Камеральні роботи: обробка даних, які були видобуті в процесі проведення тахеометричних робіт, креслення топографічного плану.

Вартість проведення топографічних робіт від 2 500 грн за ділянку

Топографічна зйомка масштабу1:500 ціна залежить від багатьох факторів:

 • місцевості, в якій проводиться зйомка;
 • густоти забудови на ділянці;
 • наявності інженерних комунікацій на ділянці;
 • площі ділянки;
 • віддаленості ділянки від місця, де знаходиться геодезична організація;
 • терміновості проведення топографічних робіт.

Крім того, топографічна зйомка масштабу1:500 ціна залежить і від того, перетинають ділянку річка чи глибокий яр, яка густота підземних комунікацій на ділянці. А ще ціна топографічної зйомки залежить від того, чи проводилась раніше на цій ділянці топографічна зйомка будь-якого масштабу. Якщо топографічна зйомка раніше проводилась, тоді не всі виміри треба буде проводити, деякі потрібно тільки зрівняти між собою.

Коли топографічна зйомка ділянки масштабу1:500 ціна узгоджена, то слід не забути і про кінцевий результат топографічної зйомки – топографічний план. На топографічний план наносяться будівлі, річки, ліси, сади, дороги, підземні і наземні комунікації за допомогою умовних знаків. Рельєф малюють у вигляді ліній, які звуться горизонталями. Горизонталь – це лінія, побудована з однакових висот. Горизонталі при топографічній зйомці 1:500 наносяться, але не всі, щоб не дуже завантажувати топографічний план, а через 0,5м. Також заносяться на топографічний план і характерні точки: вершини гір, найнижчі точки рельєфу і пункти геодезичної сітки, які попадають на ділянку.

На топографічному плані не всі предмети одинакові. Вони умовно діляться на тверді і нетверді. Так, тверді умовні позначення – це всі предмети, що мають чіткі контури, наприклад, будинки. А ліси, поля – це нетверді умовні позначення.Коментарі та запитання:


Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення