Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованого виконавця "Гільдія Інжиніринг" по Україні


Топографічна зйомка

Топографічна зйомка виконується доволі часто і потребує значної уваги від виконавців. Це пов’язано з тим, що дані, які геодезисти отримують після виконання цього зйомочного процесу, дуже потрібні для фахівців інших спеціальностей. У зв’язку з цим, можна зробити висновок, що топографічна зйомка місцевості має бути виконана тільки професіоналами, які мають значний досвід роботи в даній сфері. Розглянемо більш детально у чому полягає топографічна зйомка земельної ділянки та яким чином вона виконується.

Топографічна зйомка

Перш за все слід зазначити, що це різновид геодезичних досліджень, які виконуються для визначення просторових координат інженерних об’єктів та самої місцевості. Топографічна зйомка виконується, частіш за все, у тому випадку, коли потрібно скласти проект нової будови, чи в тому разі, коли потрібно підключити вже існуючий інженерний об’єкт до загальної комунікаційної системи. Варто пам’ятати, що топографічна зйомка місцевості може бути виконана у дрібному, середньому та крупному масштабі. Це цілком залежить від того, для чого потрібні результати, тобто від кінцевої мети всього процессу. Так, дрібномасштабні та середньомасштабні топографічні карти використовуються частіш за все для загального ознайомлення з великою територією. Тобто, маючи на руках таку карту, Ви зможете вивчити значну ділянку, але не зможете провести більш-менш точні розрахунки. Чим менше масштаб карти, тим менша її детальність та точність.

Вартість проведення топографічних робіт від 2 500 грн за ділянку

Саме для цього при проектуванні окремої споруди використовують карти крупного масштабу. Вони є доволі детальними та точними, а саме це і потрібно при складені проекту об’єкту. Топографічна зйомка ділянки частіш за все виконується в масштабі 1:500, або 1:1000. Звісно, можуть бути використані й інші масштаби, наприклад, 1:100, 1:200, 1:2000, але вони менш розповсюджені і частіш за все використовуються для рішення конкретних питань. Топографічна зйомка місцевості має декілька етапів, які виконуються незалежно від розмірів території та умов у її межах.

В першу чергу співробітники фірми ООО «Гільдія Інжиніринг» вивчають всю інформацію по попереднім дослідженням даної місцевості. Після цього на ділянці визначають місця для розташування спостережних точок. Ці точки в сукупності складають геодезичну сітку для даної ділянки. Така сітка в обов’язковому порядку прив’язується до найближчої точки загальної геодезичної сітки або до будь-якої споруди з вже визначеними просторовими координатами. Також прив’язка може бути виконана до червоної лінії. Після визначення точок спостереження топографічна зйомка виконується безпосередньо в межах конкретної місцевості.

Всі дослідження виконуються за допомогою теодолітів, тахеометрів, нівелірів та інших вимірювальних пристроїв. Топографічна зйомка земельної ділянки повинна бути проведена таким чином, аби всі об’єкти, які розташовані на цій території, були досліджені з усіх боків. Часом це доволі важко зробити, особливо на таких ділянках, де є багато зелених насаджень або інших забудов. Для таких випадків, спеціалісти нашої фірми використовують спеціальні методики, які дозволяють отримати коректні результати.

Останній етап досліджень – обробка отриманих даних у камеральних умовах. Саме в цей час топографи створюють топографо-геодезичний план місцевості і переносять на нього усю отриману інформацію. Це доволі відповідальний етап, бо такий план використовується для виконання подальших робіт та, при потребі, подається у відповідні організації. Таким чином можна зробити висновок, що топографічна зйомка  місцевості це дуже важлива справа і якщо Ви бажаєте отримати якісний результат, то Вам варто звернутися в фірму ООО «Гільдія Інжиніринг».


 

Коментарі та запитання:


Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення