Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованого виконавця "Гільдія Інжиніринг". Працюємо по Україні


Топографічна схема

Будь-яка процедура, пов'язана із земельною ділянкою, не обходиться без такої геодезичної послуги як топографічна зйомка. Будівництво, реконструкція або перепланування будівель, благоустрій земельної ділянки - це далеко не всі процеси, які зажадають топографічного дослідження території. Воно необхідно, в першу чергу, для розробки правильного проекту майбутньої споруди або ландшафтного дизайну. В результаті проведення топозйомки складається топографічний план та схема, яка передає всі  отримані в ході польового етапу відомості.

Топографічна схема<

Якщо звернутися до визначення топографічної схеми, то можна сказати, що це графічний документ, на якому детально передані всі деталі місцевості в певному масштабі. Такий затребуваний документ використовується в різних сферах діяльності. Тому для кожного напряму в них робиться наголос на конкретні особливості території. В інженерній геодезії даними, які повинні бути присутніми в топографічній схемі, виступають особливості рельєфу місцевості, розташування наземних і підземних споруд і, при необхідності, подеревное розташування зелених насаджень.

Масштаб документа може бути різним. Стандартне співвідношення - це 1:500. Але в залежності від цілей можуть бути і великі, і масштаби дрібніші. Наприклад, якщо необхідна схема території для розробки ландшафтного дизайну, то краще збільшити масштаб 1:200. Іншими поширеними співвідношеннями для схем можуть виступати 1:1000, 1:2000. Є і ще ряд масштабів, але вони найчастіше застосовуються з метою дослідити будівельний майданчик перед проектуванням, а для інших цілей, наприклад, складання універсальних або спеціалізованих карт певної місцевості.

Вартість проведення топографічних робіт від 2 500 грн за ділянку

Схема виконується вже після складання топографічного плану. Щоб скласти ці обидва документи, потрібно гранично точно виміряти всі відстані, кути і точки. Для цих вимірювань геодезистами використовуються спеціальні прилади. Якщо потрібна поверхнева планова схема, то можна обійтися і теодолітом. Така схема не буде містити дані про рельєф. Але в більшості випадків все-таки проводиться повна зйомка за допомогою електронного тахеометра. В результаті можна отримати повний топографічний план і схему ділянки.

Серед власників земельних ділянок побутує думка, що, маючи на руках правильно і якісно складених спеціалістами топографічний план, на розробці схеми можна заощадити. Вони намагаються за даними плану скласти схему своєї ділянки самостійно. Однак така економія може виявитися зовсім не економною. Не володіючи знаннями щодо позначення тих або інших параметрів на графічному документі, ви можете неправильно витлумачити ці параметри. А це призведе до того, що ви складете неточну схему і некоректно розташуєте ті або інші об'єкти на ділянці.

Далі негативні наслідки ігнорування допомоги фахівців при складанні плану підуть одні за одними - неправильне розташування може призвести до негативних ситуацій, іноді навіть небезпечного аварійного характеру. Все залежить від того, наскільки буде неточною схема і в якому саме місці помилка. Звернення до фахівців компанії Гільдія Інжиніринг - це комплексне рішення геодезичних питань на вашій земельній ділянці. Наші фахівці проведуть якісну топографічну зйомку, щоб отримати інформацію і для розробки топоплана, і для складання схеми території. І завдяки такому комплексному підходу у вас на руках буде повна технічна документація для подальших дій.

Коментарі та запитання:


Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення