Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованого виконавця "Гільдія Інжиніринг" по Україні


Топографічні роботи

Топографічні роботи - це та частина геологічних вишукувань, яка завжди буде актуальною для будь-якої території і місцевості. Топографічні роботи передбачають проведення такої процедури як топографічна зйомка. А за її результатами можуть бути складені різноманітні графічні документи в залежності від тих цілей, які переслідує замовник.

Топографічні роботи

Топографічна зйомка, як правило, може виконуватися в різних масштабах. Це можуть бути масштаби 1:100, 1:200, 1:500, 1:1000 і дрібніше. 1:500 - найпопулярніший розмір, в якому розробляється велика частина топографічних документів. А таких чимало, якщо врахувати, що подібний напрямок робіт без перебільшення - найпопулярніший і быльш поширений серед всіх геодезичних процедур.

Чому ж так популярні топогеодезичні роботи? Вся справа в тому, що їх результати застосовуються у різних сферах діяльності. А все тому, що інформація, яку несуть в собі документи топографічного характеру настільки різнобічна і повна, що вона цілком або окремі її частини можуть стати в нагоді в різних сферах. Однак найчастіше затребувані подібні роботи саме в ході операцій з земельною ділянкою - при будівництві, перебудові або переплануванні, на стадії проектування. Особливо подібні знання актуальні, коли мова йде про густо забудовані території, коли важливо правильно розташувати новий об'єкт серед інших. Крім того, такий елемент як комунікаційні мережі, напевно, присутній повсюдно. І щоб не пошкодити їх під час будівельних або інших робіт, потрібно знати правильне їх розташування. Це лише основна частина того, для чого необхідні топографічні роботи.

Вартість проведення топографічних робіт від 2 500 грн за ділянку

Основний документ, складений за результатами зйомки - це топографічний план. На нього наносяться абсолютно всі елементи, які є на досліджуваній ділянці. Це конструкції та споруди, комунікаційні лінії наземного і підземного розташування, під'їзні дороги, зелені насадження, об'єкти гідрологічного призначення. Обов'язковими даними виступають відомості про рельєф, площі і координати. Топографічний план може і не включати в себе такі відомості, як дані про розташування комунікаційних ліній. Якщо така інформація в графічному документі все-таки є, то план носить назву геопідоснови. Тут не просто наносяться місця проходження тих чи інших комунікацій, але фіксуються також їх технічні характеристики.

Сучасну роботу геодезистів, які проводять топографічні роботи, неможливо уявити без сучасного професійного обладнання. Саме воно забезпечує оперативність і, що найголовніше, - якість. Пішли в минуле ручні способи вимірювання відстаней за допомогою ниток, кілочок, рулеток. Навіть оптичні прилади віджили своє. Їх замінили електронні тахеометри, системи супутникової навігації. Все це обладнання легке, портативне, автоматизоване. А для обробки даних застосовуються комп'ютерні програми, спеціально розроблені або адаптовані під потреби інженерів-геодезистів.

Топографічні роботи повинні проводитися з особливою ретельністю і відповідальністю. Адже їх результати - це гарантія правильного початку і ведення всього будівельного, реконструкционного або іншого процесу. Тим більше, що документи, розроблені за результатами таких робіт, проходять процес затвердження в державних органах. Тому таку справу не можна довіряти кому завгодно. Звертаючись до наших фахівців, ви забезпечуєте себе дійсно сумлінним ставленням до праці та якісним результатом з нашого боку.

Коментарі та запитання:


Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення