Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованого виконавця "Гільдія Інжиніринг" по Україні


Топографічний план земельної ділянки

Вартість топографічного плану від 800 грн.

Результатом геодезичних вишукувань на ділянці є цілий ряд документів - технічних звітів і картографічних матеріалів. Одним з найбільш важливих документів є топографічний план земельної ділянки. Складається він після того, як проведена ключова процедура на передпроектній стадії - топографічна зйомка. Без неї топоплан не може бути складений. А без топоплана не можна приступати до проектних робіт на ділянці. Це стосується будь-яких процесів - будівництво, перебудова або перепланування, благоустрій присадибної території, ландшафтний дизайн.

Топографічний план земельної ділянки

У ході топографічної зйомки фахівцями в області інженерної геодезії виконуються різні процедури вимірювання, наприклад, відстаней, висот, кутів і інших елементів. Щоб охопити великі за масштабами території та всебічно їх дослідити, може бути використана аерофотозйомка і космічна зйомка. Як видно з назв, в цих випадках використовуються літальні апарати зі спеціальною технікою.

Характерною рисою будь-якої топографічної зйомки і будь-якого топографічного плану є масштаб. Дана процедура виконується в різних масштабах. Все залежить від об'єкта і цільового призначення топозйомки. Однак найпоширеніший - це масштаб 1:500 або «п'ятисотка», як його називають самі геодезисти. Для розробки проектів будівництва, реконструкції, перепланування використовується саме він. У цьому масштабі викреслюються також комунікаційні лінії. Даний розмір є загальноприйнятим як у геодезистів, так і в тих установах та органах, які затверджують проект. У випадку з ландшафтним дизайном масштаб може збільшуватися до 1:100, 1:200.

Вартість проведення топографічних робіт від 2 500 грн за ділянку

Топографічний план являє собою сукупність горизонталей, рельєфних позначок і позначень інших об'єктів і елементів, розташованих на території. Якщо мова йде про плани для ландшафтного дизайну, то це ще і нанесення рослинності, яка є на ділянці.

Щоб прийти до топографічного плану фахівцям необхідно виконати ще ряд послідовних процесів. В першу чергу, потрібно визначитися з технічним завданням на підставі тих матеріалів, які були отримані від замовника. На цьому ж етапі геодезисти знайомляться з ділянкою, з усіма її особливостями.

Далі можна переходити до стадії польових робіт. Перш ніж розпочати саму топографічну зйомку, необхідно створити геодезичну разбивочную основу, яка стане підмогою для самої зйомки. В ході основної процедури застосовується електронний тахеометр, а також навігаційні приймачі, які дозволять визначити координати території.

Наступна стадія наближає народження топографічного плану. Це камеральні роботи або роботи по обробці зібраних у польових умовах даних. Тут також не обійтися без комп'ютерного обладнання і спеціальних графічних програм. Саме в них і розробляється топоплан. В залежності від розташування ділянки та її цільового призначення в багатьох випадках буде потрібно узгодження топографічного плану у відповідних органах.

Питання про вартість топографічного плану розглядається в кожному випадку індивідуально. Все залежить від таких факторів, як розміри досліджуваної території, наявність і кількість об'єктів на ній, рельєфні та інші природні особливості, а також часові рамки, в які замовнику необхідний готовий топографічний план.

Яким би складною і великою не була ваша земельна ділянка, компанія Гільдія Інжиніринг проведе її топографічне дослідження і підготує для вас точний план в найкоротші терміни.

Коментарі та запитання:


Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення