Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованих фахівців Гільдія Інжиніринг. Працюємо по Україні


Топографічний план земельної ділянки

Вартість топографічного плану від 800 грн.

Результатом геодезичних вишукувань на ділянці є цілий ряд документів - технічних звітів і картографічних матеріалів. Одним з найбільш важливих документів є топографічний план земельної ділянки. Складається він після того, як проведена ключова процедура на передпроектній стадії - топографічна зйомка. Без неї топоплан не може бути складений. А без топоплана не можна приступати до проектних робіт на ділянці. Це стосується будь-яких процесів - будівництво, перебудова або перепланування, благоустрій присадибної території, ландшафтний дизайн.

Топографічний план земельної ділянки

У ході топографічної зйомки фахівцями в області інженерної геодезії виконуються різні процедури вимірювання, наприклад, відстаней, висот, кутів і інших елементів. Щоб охопити великі за масштабами території та всебічно їх дослідити, може бути використана аерофотозйомка і космічна зйомка. Як видно з назв, в цих випадках використовуються літальні апарати зі спеціальною технікою.

Характерною рисою будь-якої топографічної зйомки і будь-якого топографічного плану є масштаб. Дана процедура виконується в різних масштабах. Все залежить від об'єкта і цільового призначення топозйомки. Однак найпоширеніший - це масштаб 1:500 або «п'ятисотка», як його називають самі геодезисти. Для розробки проектів будівництва, реконструкції, перепланування використовується саме він. У цьому масштабі викреслюються також комунікаційні лінії. Даний розмір є загальноприйнятим як у геодезистів, так і в тих установах та органах, які затверджують проект. У випадку з ландшафтним дизайном масштаб може збільшуватися до 1:100, 1:200.

Вартість проведення топографічних робіт від 2 500 грн за ділянку

Топографічний план являє собою сукупність горизонталей, рельєфних позначок і позначень інших об'єктів і елементів, розташованих на території. Якщо мова йде про плани для ландшафтного дизайну, то це ще і нанесення рослинності, яка є на ділянці.

Щоб прийти до топографічного плану фахівцям необхідно виконати ще ряд послідовних процесів. В першу чергу, потрібно визначитися з технічним завданням на підставі тих матеріалів, які були отримані від замовника. На цьому ж етапі геодезисти знайомляться з ділянкою, з усіма її особливостями.

Далі можна переходити до стадії польових робіт. Перш ніж розпочати саму топографічну зйомку, необхідно створити геодезичну разбивочную основу, яка стане підмогою для самої зйомки. В ході основної процедури застосовується електронний тахеометр, а також навігаційні приймачі, які дозволять визначити координати території.

Наступна стадія наближає народження топографічного плану. Це камеральні роботи або роботи по обробці зібраних у польових умовах даних. Тут також не обійтися без комп'ютерного обладнання і спеціальних графічних програм. Саме в них і розробляється топоплан. В залежності від розташування ділянки та її цільового призначення в багатьох випадках буде потрібно узгодження топографічного плану у відповідних органах.

Питання про вартість топографічного плану розглядається в кожному випадку індивідуально. Все залежить від таких факторів, як розміри досліджуваної території, наявність і кількість об'єктів на ній, рельєфні та інші природні особливості, а також часові рамки, в які замовнику необхідний готовий топографічний план.

Яким би складною і великою не була ваша земельна ділянка, компанія Гільдія Інжиніринг проведе її топографічне дослідження і підготує для вас точний план в найкоротші терміни.

Коментарі та запитання:


Олександр
КС Мар'ївка. В околицях с. Мар'ївка Баштанського району Миколаївської області. Топографічний план та уточнення місць перетинів існуючих підземних/надземних комунікацій з відповідним відображенням на топографічному плані в місцях прокладання зовнішніх кабельних ліній системи раннього виявлення надзвичайних ситуацій та оповіщення між будівлями по території КС Мар'ївка.

Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення