Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованого виконавця "Гільдія Інжиніринг" по Україні


Топозйомка 1:25000

Топозйомка 1:25 000: для чого необхідно замовити?

Після того, як була обрана земельна ділянка під будівництво будь-якої споруди або лінійного об'єкта, важливо замовити професійну топографічну зйомку. Ця послуга надзвичайно важлива, незалежно від того, який будівельний проект збирається реалізувати забудовник. Коли всі спеціальні дослідження будуть проведені, замовник послуги отримає так званий топографічний план місцевості − базовий графічний документ для проведення подальших вишукувань, створення та погодження проекту в контролюючих органах. На топокартах, як правило, зображуються об'єкти, рельєф ділянки, рослини, дерева, різні споруди і комунікації (в тому числі підземні).

Топозйомка 1:25000

Інформація, отримана в результаті топозйомки, може бути оформлена у різних форматах: в електронному вигляді, а також на паперових носіях.

Як реалізовується топозйомка?

Така важлива процедура, як топозйомка в масштабі 1: 25000, повинна виконуватися лише професійними, досвідченими в галузі землеустрою і картографії фахівцями, які мають відповідну кваліфікацію та дозволи на проведення спеціалізованих досліджень. Основним завданням цього геодезичного дослідження, вважається отримання картографічного плану місцевості, який необхідний для будівництва будь-яких споруд і будівель. Виконується це важливе дослідження шляхом вимірювання відстаней на земельній ділянці, висот точок, а також поворотних точок.

Вартість проведення топографічних робіт від 2 500 грн за ділянку

В залежності від завдань, виділяють кілька типів зйомки:

 • наземну;
 • аерозйомку;
 • космічну.

Реалізується це дослідження першочергово, ще на передпроектній стадії будівництва, для отримання геопідоснови. Після цього геодезичні дослідження здійснюються ще кілька разів на різних етапах будівництва: від отримання дозволу на початок будівельних робіт та до моменту, коли споруда буде здана в експлуатацію. Для одержання високоточних даних, геодезисти використовують спеціальні сучасні інструменти.

Види топографічної зйомки

Звичайно, професійні інженери-геодезисти розрізняють топозйомку за кількома класифікаціями:

 1. За масштабом.
 2. Спеціальним змістом.
 3. Призначенням.
 4. Іншими ознаками.

Найчастіше топокарти класифікують за масштабами: великим (1: 500-1: 5000 ), дрібним (1: 10 000-1: 25 000) і найдрібнішими (1: 500 000, 1: 1 000 000).

В залежності від різноманітних завдань, визначених замовником в індивідуальному технічному завданні, створюються картографічні топоплани різного масштабу. Величина масштабу залежить від ступеня зменшення показаної на плані місцевості: чим більший об'єкт, тим більш дрібний буде масштаб карти. Традиційно масштаб вибирається так, щоб отриманий документ був досить зручний у використанні.

Для чого потрібні топокарти дрібних масштабів?

У сучасній геодезії найпоширенішими вважаються масштаби 1:500, але коли мова йде про землевпорядну практику, картографічні топоплани землекористувань часто оформляють в масштабах 1:10 000 і 1:25 000, а іноді, навіть 1:50 000.

Професійна топографічна зйомка 1:25 000 і 1:10 000 зазвичай потрібна:

 1. Для детального вивчення та надання оцінки місцевості.
 2. Орієнтування на місцевості.
 3. Виконання розрахунків при плануванні інженерних будівель.
 4. Проведення різних робіт народногосподарського значення.
 5. Проведення робіт науково-дослідного характеру.

Також топографічна зйомка в масштабі 1:25 000 може бути виконана для обґрунтування землевпорядної, передпроектної та проектної документації при оформленні приватизації земнаділу і будівництві нових споруд. Замовити цей вид геовишукувань також необхідно при розширенні вже споруджених конструкцій, при їх реконструкції або ліквідації.

Коментарі та запитання:


Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення