Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованого виконавця "Гільдія Інжиніринг" по Україні


Топозйомка 3d

Пройшли ті минулі часи, коли досить було побудувати топогеодезичний план на папері. Тепер замовник хоче мати матеріал в цифровому вигляді. Все більш затребуваною стає топозйомка 3d.

Топозйомка 3d

Можна зробити топогеодезичну зйомку з використанням тахеометра або наземного супутникового обладнання, потім перенести дані цих польових вимірювань в комп'ютерну програмуb і побудувати тривимірну модель місцевості. Але у деяких випадках цих даних недостатньо. Тоді застосовується топозйомка ділянки 3d, іншими словами - лазерне сканування. Якщо мова йде про створення тривимірної моделі рельєфу, наприклад, під майбутню гірськолижну трасу - це простіше зробити зі сканером. За допомогою звичайних засобів геодезії навіть при високій густоті точок може бути недостатньо даних для проектування. Топозйомка ділянки 3d також краща, коли необхідно забезпечити підвищену точність висотних відміток, наприклад, при влаштуванні системи зрошення на полі для гольфу. При складному рельєфі також виконується топозйомка 3d.

3D-сканер аналізує фізичний об'єкт і на основі цієї інформації створює його об'ємну тривимірну модель. Система дистанційного лазерного сканування посилає лазерний імпульс, а потім вимірює і записує час його проходження до об'єкта і назад. За допомогою двох дзеркал сканер розраховує горизонтальний і вертикальний кути променя, видаючи точні X, Y, Z координати об'єкта. Топозйомка в 3d відбувається з дуже високою швидкістю. Вона буває наземна і повітряна. Технологія зйомки лазером досить нова і увійшла в ужиток геодезистів всього 3-4 роки тому. Похибка вимірювань становить від 1 до 10 мм. З поля за день надходить декілька мільярдів точок, хмара важить гігабайт. Крок виміру налаштовується від 1 до 20 мм. В сканер зазвичай вбудована цифрова фотокамера. Одна з основних переваг сканера - виключення помилок людини.

Вартість проведення топографічних робіт від 2 500 грн за ділянку

Топозйомка в 3d - швидкий і ефективний спосіб зйомки доріг і забудованих територій для отримання великомасштабних планів. Для лазерного сканування необхідні відповідний сканер і комплекс ГНСС-обладнання, плюс програмне забезпечення. Встановлюють сканер на штатив і, отримавши координати станції, запускають процес сканування. Поки йде сканування, за допомогою ГНСС-обладнання знімають точки, недоступні для сканера. Панорамна зйомка з необхідною детальністю триває близько 5 хвилин. Топозйомка 3d проходить дуже швидко. Результати сканування можна переглянути на екрані панелі керування приладу. В якості задньої точки для прив'язки даних сканування використовується віха з двома марками, координати якої також знімаються за допомогою ГНСС-обладнання. Сканування обох марок займає приблизно хвилину. Результат сканування марок можна відразу проконтролювати на екрані панелі керування. Закінчивши сканування, переходять на наступну точку. Час стояння на кожній станції 7-8 хвилин.

Під час камеральних робіт відбувається зрівнювання і геоприв'язка даних. Цей процес після завантаження необхідних даних відбувається автоматично.

Топозйомка ділянки 3d дозволяє отримати в результаті як звичайний топогеодезичний план, так і тривимірну модель території у вигляді хмари точок.

Фірма ТОВ “Геотоп Інжиніринг” йде в ногу з часом. Одна з надаваних фірмою послуг - це топозйомка в 3d. Наявність необхідного обладнання та фахівці, які освоїли нову технологію - запорука того, що замовивши в нашій компанії топозйомку 3d, Ви отримаєте відмінний результат.

Коментарі та запитання:


Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення