Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованих фахівців Гільдія Інжиніринг. Працюємо по Україні


Ударно-канатне буріння установкою УГБ-1ВС

Під час буріння інженерно-геологічних вишукувань  визначається будова порід, поділяються шари, визначається склад порід, властивості грунтових вод, відібраних проб, документується керн. Пробурені свердловини до десяти метрів вважаються дрібними, до тридцяти – неглибокими. Ударно-канатне буріння характеризується руйнуванням ґрунту ударом наконечника. Отколота маса виноситься склянкою або желонкою.

Ударно-канатное бурение угб1вс

Ударно-канатне буріння кільцевим забоєм застосовується в піщаних, глинистих, сухих або слабо обводнених, пластичних опадах. Іншим видом є так званий клюющий, коли інструмент вдаряється і потім підводиться. Цей вид застосовують, коли грунти мягкопластичні, лесовидні. Максимальна глибина при такому способі - 15м. Цей вид є найбільш підходящим, коли в опадах міститься не так багато великих включень, коли супіски в різного ступеня зволожені. Щоб відібрати моноліт грунтонос вбивається в породи. Навіть з лесовидних суглинків відбираються цілком прийнятні моноліти – тому що при вбиванні не значно змінюються такі властивості ґрунту, як щільність, просадочность та інші показники.

Ціна виконання геологічних робіт від 490   грн за метр при глибині до 8 метрів! Звертаємо увагу, що на сайті ціни орієнтовні.

Переваги ударно-канатного буріння, коли застосовують кільцевий забій - найменш енергоємний, найменш металомісткий з усіх видів інженерної геології. За зміну одна бурова бригада може пробурити до тридцяти п'яти погонних метрів. Ударно-канатне буріння за допомогою суцільного забою використовують в породах з включеннями великих уламків, в піщаних обводнених, слабообводненних опадах. Буріння проводиться з використанням доліт або желонок. Желонку скидають на забій поки її не заповнить розріджена маса. Коли зустрічаються сильно обводнені піски, стінку свердловини закріплюють обсадною трубою. Переваги ударно-канатного буріння в тому, що водоносні горизонти розкривають без використання глинистого розчину. У цього виду є й недоліки – низька швидкість проходження шарів грунтів, багато витрачається обсадження, висока вартість. До переваг варто віднести те, що чітко фіксується рівень грунтових вод, що відбираються проби води без домішок, добре документуються навіть невеликі шари порід. Незначну швидкість проходження шарів можна збільшити за рахунок продуманої оптимізації праці.

Бурове обладнання постійно удосконалюються, постійно модернізуються. Самою виправдовуучою БУ для досліджень в інженерній геології зараз є ПБО2. Вона може бути встановлена на різних автомашинах, на гусеничних машинах, санях і т. д. Може працювати при будь-яких погодних умовах. Довжина каната – 60 метрів. Лебідка не використовується, коли непотрібна обсадка. Вантажопідйомність БУ – 1.6 тонн. Буріння шнеками до 60 метрів. Коли працюють за допомогою промивання – до 120 метрів, продувкою – до 100 метрів. Крім цього використовують верстати: УГБ-1ВС, ЛОБІ-50, АВБ-2М, УБП-15М, БУЛИЗ-15, УБР-2М. Свердловина поглиблюється, коли забивається склянка з клапаном або без нього. Процес буріння з використанням суцільного забою проводиться верстатами: УГБ-3УК, УГБ-1ВС. Буровий верстат ЛОБІ-50А може використовувати також і обертальним способом поглиблення. Можливо використовувати крім цього в гідрогеології, при проходженні шурфу. Максимально можна пройти 50м, при проходці шурфу – 20м.

Ударно-канатне буріння для інженерно-геологічних вишукувань  у певних ситуаціях може бути оптимальним при використанні самої компактної з бурових установок АВБ~2М. Має велику вантажопідйомність при невеликій вазі. Дуже хороші показники швидкості, продуктивності. Може працювати з дуже твердими грунтами. Робоча глибина до сорока метрів.

Щоб вибрати оптимальне місце для вашого будинку, правильно підібрати фундамент, глибину його заставляння – ви можете зробити заявку на геологію у фірмі ТОВ "Гільдія Інжиніринг".


Коментарі та запитання:


Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення