Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованого виконавця "Гільдія Інжиніринг" по Україні


Укріплення берегів ставу

Якщо на вашій земельній ділянці є невелика водойма або через вашу територію проходить її частина, то актуальним питанням для вас є зміцнення берега. Адже вода може бути дуже агресивною по відношенню до берега і хоч і повільно, але руйнувати його. Таким чином, під загрозою опиняються ті будівлі, які розташовані на вашій ділянці. Особливо якщо берег крутий - він може в будь-який момент обвалитися. Саме тому і необхідно берегоукріплення.

Проводити подібну процедуру можна різними способами:

  • існують спеціальні сітки, які перешкоджають розвитку ерозії. Це досить міцна, але разом з тим гнучка конструкція. Таким способом відбувається так зване армування;
  • армування можна досягти і шляхом застосування однойменної сітки, а також бутового каменю;
  • георешітка дає можливість не тільки зміцнити берег, але і зробити зручний спуск. Щоб конструкція виглядала красивіше, можна проміжки між елементами решітки віддекорувати дрібними камінчиками, гранітною крихтою;
  • габіони чудово прикрашають ландшафт і перешкоджають зсуви;
  • дерево відмінно буде виглядати на тлі природи. Головне, підібрати правильний сорт, наприклад, дуб;
  • польовий спосіб. Полі можуть бути з бетону, металу або пластмаси;
  • рослинне зміцнення за допомогою висаджування рослин, які будуть утримувати берег корінням.

Але для того, щоб вибрати найбільш підходящий спосіб зміцнення і провести саму процедуру якісно і правильно, необхідно провести ретельне вивчення на підготовчому етапі. Такий етап носить назву інженерної підготовки. Потрібно вивчити територію, на якій передбачається проведення робіт, всі умови та характеристики місцевості. Особливу увагу потрібно приділити тим береговим ділянкам, які відрізняються крутизною схилів. Досліджувати потрібно не тільки берегову лінію, але і водну частину, зокрема, провести вимірювання рівня води. В ході підготовчих робіт можуть проводитися і розрахункові процедури по визначенню ступеня крутості берегового схилу.

Ціна виклику спеціалістів від 1 900 грн за об'єкт

Укріплення берегів ставу

А в тому випадку, якщо ви тільки плануєте на своїй ділянці створювати штучну водойму, то приділіть увагу зміцненню берега ще на етапі земляних робіт, коли виривається котлован.

В залежності від розмірів водойми та місцевості, в якій він знаходиться, може застосовуватись різна техніка. Якщо водойма великих розмірів, то необхідно застосувати велику будівельну техніку, наприклад, екскаватори. У тому випадку, якщо ставок маленький, декоративний, який є частиною вашого ландшафту на прибудинковій території, то тут можна обійтися ручним інструментом.

У будь-якому випадку, незалежно від масштабів водойми, вам знадобиться допомога фахівців. Навіть якщо ви вирішите монтувати берегоукріплювальні конструкції, то підготовчий інженерний етап повинен виконати фахівець, щоб правильно визначитися зі способом зміцнення. Допомогти з такою важливою і відповідальною справою, як укріплення берега ставу зможе компанія Гільдія Інжиніринг.

Коментарі та запитання:


Олександр
Підкажіть будь-ласка який порядок проведення робіт з укріплення берегів річок, законодавча база
Гильдия Инжиниринг
Доброго дня, Олександр. На сьогодні даний вид робіт не входить до послуг, що надає наша компанія. Пропонуємо виконання - складання карти дна і підрахунок обсягу майбутніх робіт. Для детальної консультації та замовлення послуги зверніться за номером на сайті.

Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення