Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованого виконавця "Гільдія Інжиніринг" по Україні


Послуги аерофотозйомки в Україні. Сфери застосування і види знімальних робіт

Застосування методів аерофотозйомки в Україні

Попит на аерофотознімальні послуги в Україні поступово, але неухильно збільшується, а матеріали аерофотозйомки ефективно застосовуються при вирішенні таких завдань:

 • землевпорядкування та ведення кадастрової документації;
 • топогеодезическая зйомка місцевості;
 • проектування капітального будівництва;
 • геологорозвідка;
 • моніторинг сільськогосподарських угідь;
 • побудова цифрових карт і впровадження в господарську діяльність різних підприємств геоінформаційних систем.

Компанія «Гільдія Інжиніринг», мережа представництв якої охоплює більшу частину території України, пропонує виконання аерофотозйомки практично у всіх її куточках. Аерофотозйомка, як окрема послуга або один з методів інженерно-геодезичних вишукувань, стала доступна будь-якому клієнту компанії, завдяки застосуванню невеликих безпілотних літальних апаратів, які можна ефективно використовувати навіть для аерофотозйомки маленьких ділянок землі і окремих інженерних споруд. Конструкторські успіхи в розвитку дистанційно керованих літальних пристроїв, фототехніки для них; мініатюризація апаратів зробили аерофотозйомку економічною і недорогий, а результати аерофотозйомки (ортофотоплани) стали в наші дні більш наочними і якісними, ніж ще кілька років тому. Залучення для топогеодезичних знімальних досліджень в межах великих територій безпілотників дозволяє істотно знижувати вартість аерофотозйомки.

Вартість проведення аєрофотозйомки від 5 500 грн за 1 політ (приблизно 20 Га)


Види пропонованих аерофотознімальних послуг

Залежно від потреб замовника, формат наданої послуги і набір входять в послугу робіт з аерофотозйомки може відрізнятися.

 1. Для об'єктів невеликого розміру (одиночних приватних будівель, присадибних ділянок) буде досить ординарної аерофотозйомки. Така послуга передбачає покриття всієї знімається території одиночним фотознімком або двома фотографіями зі значним взаємним перекриттям зроблених кадрів.
 2. Якщо замовляється зйомка лінійно витягнутих об'єктів (річкові русла, полотна залізних або автомобільних доріг, смуги землевідведення ліній енергопередачі і т. П.), То послуги ординарної аерофотозйомки буде тут недостатньо, а потрібно організувати маршрутну аерофотозйомку. Такий спосіб аерофотозйомки вимагає більш ретельної підготовки і займає більше часу. Вивірена траса польоту безпілотника повинна точно відповідати вигинів, що знімається, а частота кадрів - забезпечувати перекриття фотознімків на 60% площі.
 3. Послуга суцільний аерофотозйомки необхідна при дослідженнях або фотомоніторінге на великій площі (кілька квадратних кілометрів і більше). Суцільну аерофотозйомку проводять по намічених рядах паралельних маршрутів, розташованих так, щоб жоден шматочок знімається території не залишився неохопленим, як мінімум, двома знімками.

Підготовка кінцевих знімальних матеріалів

Природно, в послугу з аерофотозйомки не входить тільки фотозйомка. Відзняти якісний фотоматеріал - це тільки половина справи. Всі знімки повинні пройти аналіз і корекцію (орторектіфікацію). Справа в тому, що нерівності рельєфу знімається місцевості та незначні неминучі в ході польоту відхилення оптичної осі фотоапарата від вертикалі викликають деякі спотворення. Якщо аерофотозйомка робиться з метою геодезичних вимірювань, то ортокоррекціонний аналіз проводять завжди, навіть якщо вихідні фотознімки відрізняються винятковою якістю. Тільки після цього аерофотознімки отримують статус ортофотопланів - фотографічних зображень території, які не поступаються за точністю топографічним планом, який було збудовано традиційним методом наземної інструментальної зйомки.

Часто технічне завдання на надання послуг з аерофотозйомки не обмежується складанням плану ділянки, а вимагає проведення оцифровки отриманих геодезичних матеріалів (зараз багато замовників аерофотозйомки прагнуть обзавестися електронними планами і картами). У цьому випадку фахівці ТОВ «Гільдія Інжиніринг» в області електронних технологій переводять ортофотоплан в один з форматів популярних геоінформаційних систем (програмного забезпечення для роботи з базами геодезичних даних), що забезпечують побудову:

 • двомірних цифрових планів, де абсолютна висота форм рельєфу не відображається або показується за допомогою ізоліній (для потреб землеустрою таких планів буває цілком достатньо);
 • тривимірних (3-D) моделей, тривимірне відображення ситуації - це найбільш наочний з можливих варіантів отримання заключної інформації за підсумками аерофотозйомки.

Які переваги надає замовлення аерофотозйомки у ТОВ «Гільдія Інжиніринг»?

Число фірм, які купили безпілотники і пропонують послуги аерофотозйомки, збільшується. Тому потенційним замовникам аерофотозйомки іноді буває важко зорієнтуватися при розміщенні замовлення. Наші клієнти, серед яких багато хто вже стали постійними, зробили свій вибір, керуючись впевненістю в великому досвіді і кваліфікації співробітників «Гільдії Інжиніринг». Не кожен з наших партнерів має на момент укладення договору чітким уявленням про те, яка саме аерофотозйомка потрібно в його випадку, а при складанні технічного завдання досвідчені геодезисти аналізують проблему і допомагають визначити оптимальний підхід до її вирішення, що забезпечує прийнятні терміни і мінімальну вартість аерофотозйомки:

 1. Комусь буде цілком достатньо найпростішої і швидкої аерофотозйомки, яка передбачає тільки складання контурного плану і визначення площі ділянки.
 2. Комусь буде потрібно стереофотограмметрічеськие зйомка (метод отримання рельєфних зображень знімаються земельних ділянок). Даний метод потребує спеціальної апаратури і дотримання в процесі аерофотозйомки особливих правил.
 3. Іноді особливості замовлення вимагають доповнення аерофотозйомки деякими наземними вимірами (комбінованої аерофотозйомки).

Для будь-якого з варіантів аерофотозйомки у нас знайдеться відповідне обладнання і компетентна бригада фахівців.

Коментарі та запитання:


Рижак Ігор Валерійович
Доброго дня!
Скільки буде коштувати аерофотозйомка території площею 256 кв.км. ? Кіровоградська обл. Голованівський р-н. Заваллівська ТГ
Дякую.
Гильдия Инжиниринг
Доброго дня!
Такі роботи проходять через тендерний майданчик. Очікувана вартість розраховується за кошторисом. Остаточна ціна визначається онлайн аукціоном серед учасників. 

Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення