Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованого виконавця "Гільдія Інжиніринг" по Україні


Вертикальне профілювання полів за допомогою дронів і безпілотників

Галузі людської діяльності, у яких важливо періодичне складання достовірних планів і карт, активно задіюють безпілотні літальні апарати. Фахівці також прогнозують величезні перспективи застосування цього обладнання в аграрній сфері. Адже створення високоточних електронних карт посівних угідь (у візуальному та спектральному діапазоні), відкриває великі можливості перед фермерами. Аграрії можуть:

  • контролювати схожість посівів;
  • скласти схему захисту рослин;
  • виявляти проблеми при збиранні врожаю;
  • планувати врожайність;
  • прораховувати вегетаційні індекси;
  • здійснювати високоточний обмір посівних земель (враховуючи особливості рельєфу);
  • виявлення неякісної роботи (недосіви);
  • визначення реальних обсягів заходів;
  • своєчасно точково вносити добрива, не засмічуючи землю зайвими підгодівлями і хімікатами.

Вертикальне профілювання полів за допомогою дронів і безпілотників

Також, інноваційна методика дозволяє виконувати вертикальне профілювання полів за допомогою дронів і безпілотників − саморобку гряд. Саме «повітряний» моніторинг змін стану якості угідь, дозволяє дати точну оцінку прийнятим рішенням та здійснити, при потребі, нарізку гребенів. Адже аерозйомка з висоти до 1 км дозволяє отримати карту рельєфу поверхні поля з максимальною точністю. Тому використання такого елемента точного землеробства, як дрон, надає прекрасну можливість виявити проблеми до того, як вони стають видні.


Вартість проведення аєрофотозйомки від 5 500 грн за 1 політ (приблизно 20 Га)

Переваги і недоліки дронів

Безпілотне літальний обладнання стає все більш популярним і затребуваним: низька вартість польотів і висока ефективність заслужили увагу сучасних аграріїв. Всього кількагодинний політ такого дрона дозволить дослідити величезні території полів, що важливо для масштабних сільськогосподарських підприємств. Безпілотники мають масу переваг: відсутність витрат на пально-мастильні матеріали, екологічність, безшумність, висока якість знімків, економічна доцільність використання і отримання актуальної інформації.

Але, не слід думати, що дрони − це панацея. Без історії врожайності попередніх років, супутникового спостереження та інформативної бази проведеного аналізу ґрунту, домогтися високої врожайності вкрай важко. Тому, присутність експертів на полі залишається необхідністю (дроном теж хтось повинен керувати). Однак правильне застосування БПЛ-апаратів надасть можливість грамотно вирішити ряд серйозних агрозадач, у тому числі здійснити вертикальне профілювання полів зf допомогою дронsв і безпілотників різних модифікацій.

Безпілотні технології від фірми ТОВ «Гільдія Інжиніринг»

Компанія «Гільдія Інжиніринг» вже кілька років працює з безпілотним обладнанням, використовуючи його для створення високоточних карт і планів. Ми впевнені, що при правильному підході, якість агромоніторінгу при використанні дрона стає на порядок вище, а його вартість − нижче. При цьому, моніторинг ріллі, оцінку стану культур, виявлення проблемних ділянок, інвентаризацію агроугідь можна проводити навіть при досить сильному вітрі, в хмарну і туманну погоду, коли альтернативи такій аерозйомки немає (супутникова зйомка безпосередньо залежить від метеоумов). В результаті, всі заходи завжди виконуються точно в заявлений термін.

За погодженням із замовником послуги можуть надаватися періодично і комплексно, або разово. Вартість коригується залежно від виду послуг і програми робіт.

Коментарі та запитання:


Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення